reklama

Syn mě nenávidí: Nechci mu koupit tablet

"Můj syn mě hodně nenávidí. A důvod? Nechci mu koupit tablet a ve škole se mu smějí." Dita prosí o radu, jak z toho všeho ven.

"Věděla jsem, že mi syn nebude dávat pusu na dobrou noc věčně. Ale že mě začne nenávidět, protože mu nechci koupit tablet, mě opravdu ranilo. Nevím, jak se s ním udobřit, ale ustupovat rozhodně nechci."

Děti v poslední době hodně vnímají, že se od ostatních liší, ale opravdu se mohou spolužáci posmívat jen proto, že prostě nemáte na podobné hračky peníze? Čtenářka Dita o tom ví své.

Srovnávat je lidské?

Závist, lidská vlastnost, která může zpřetrhat nejeden vztah. Znáte to, oni mají lepší bazén, jedou na dovolenou k moři, koupili si novou televizi. Musím říct, že mě to opravdu děsí, jak je v dnešním světě důležité "MÍT".

Doporučujeme: Přibrala 57 kg za 6 měsíců. Může za to voda!

Já s manželem vydělávám poměrně "nadstandardní" peníze, ale nikdy jsme neměli potřebu rozhazovat. Na dovolenou jsme vždycky našetřili, ale že bych musela mít nejnovější telefon nebo chodit třikrát týdně na nákupy a shánět super moderní oblečení, to ne. Stejně tak jsme vedli našeho syna.

Přestup na jinou školu

V září musel syn přestoupit na školu do Brna. Základní škola u nás na vesnici byla skvělá, jen jsme to nezvládali "logisticky", protože s manželem pracujeme oba ve městě.

Jonáš akorát začal pátou třídu. Už po prvním měsíci chodil domů hrozně naštvaný. A neustále se mě vyptával, jestli pojedeme lyžovat do Alp, kolik máme peněz, proč nekupujeme značkové oblečení a jestli se chystáme na dovolenou k moři. 

Vrcholem všeho bylo, že mi oznámil, že potřebuje nový baťoh do školy, protože se mu za ten jeho smějí. Bohužel chtěl jen jeden konkrétní, který stál 1600 Kč. Normálně bych mu takový nekoupila, ale řekla jsem si, že je těžké zapadnout do nového prostředí, proto udělám výjimku. Chyba!

Požadavky se stupňovaly

Časem už mu nestačily normální věci. Když jsme vyrazili koupit tričko, dělal hrozné scény, že prostě musí být "cool" a stylové. A my jsme nechali v obchodě hromadu peněz.

Řekla jsem si, že už toho bylo akorát tak dost. Téměř každý týden přišel s tím, že kluci ve škole mají tohle a tamto a on by to také nutně potřeboval. Většinou se mi povedlo mu vysvětlit, že nás čeká poslední splátka na auto, nebo když jedeme lyžovat, nemůžeme tak rozhazovat. Ale před Vánoci dorazil s obrovským seznamem, který si přál pod stromečkem a na prvním místě byl tablet.

Tablet nebude

Do Vánoc byl Jonáš úplně v pohodě, ale když rozbalil poslední dárek, začal na nás ječet, že jsme ti nejhorší rodiče na světě. Asi si říkáte, že je rozmazlený jedináček, ale omyl. Jonáš má ještě mladší sestru, která chodí do první třídy. S manželem jsme se dohodli, že v jeho věku rozhodně nepotřebuje tablet. Nejen že je to hodně peněz, ale když má doma počítač, nevidíme důvod utrácet i za tablet.

Vztek a nenávist

Od Vánoc jej vztek na chvíli přešel, ale to jsme netušili proč. Hned na začátku ledna totiž slaví narozeniny a doufal, že jej dostane až právě k nim. Ale omyl! Ani tak jsme mu ho nekoupili.

Jednou přišel domu vzteklý a křičel na mě, že mi teda moc děkuje, ale kvůli mně se s ním ve třídě nikdo nebaví. Zůstala jsem na něj koukat. Nakonec třískl dveřmi a řekl, že táta by mu ho určitě koupil.

Náš tip: Stařenka (109) Prozradila tajemství dlouhověkosti

Od té doby začal dělat opravdu dusno. Zkoušel moji trpělivost každý den. Nemluvil se mnou, a když bylo třeba odpovědět na mou otázku, zamručel jen "hm". V pokoji bordel, neustále si stěžoval babičce s dědou, jak jsem na něj nepříjemná. A umíte si představit ty přednášky. Div mu ho nekoupili. Bylo mu úplně jedno, že už jsme mu za jeho chováním zakázali všechno, televizi, počítač, chodit na tréninky, prostě se vztekal dál!

Nevím, jak dál

Dokonce na mě zkoušel i slzy. Prý je ve třídě jediný, kdo nemá tablet, a kvůli tomu nemá kamarády. Už jsem měla nutkání, že mu ho tedy pořídíme. Manžel mě ale přesvědčil, abychom neustupovali. Jenže jemu se to řekne. S ním se normálně baví. Mě nenávidí!

Svým způsobem mám strach, že jsem ho opravdu ztratila. Ale copak to jde, si takhle věci vynucovat? Nevím, co s tím mám dělat. Vždycky jsme ho vedli ke skromnosti, nechápu, kde se to v něm vzalo. Měl jste někdo taky takový problém? Jak jste jej řešili?

Dita

Setkali jste se s podobnou reakcí u vašich dětí? Od kolika mají tablet? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Táta všechno dovolí aneb Mámo ty si zlá!

3 tipy, jak vyprázdnit žaludek (bez zvracení)

Bakterie v koupelně: Můžou za ně hlavně vaše zlozvyky
Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama