reklama

Sezóna farmářských trhů v Praze nekončí

Pražská tržnice v Holešovicích bude otevřena celou zimu

Foto: Praha.eu

Ani v zimním období příznivci farmářských trhů nepřijdou o své nákupy. Areál Pražské tržnice bude otevřený po celou zimu. Největší prodejní plocha je díky kryté hale schopná provozu i v mrazivém počasí, a návštěvníci tak seženou čerstvou zeleninu, sýry, domácí marmelády, pečivo, ryby a spoustu dalších delikates. 

Mnoho lidí navštěvuje halu 22 právě kvůli čerstvým potravinám, ovoci, zelenině a květinám, které pochází z produkce drobných pěstitelů středních Čech. Oblíbeným prodejcem brambor se stal Jiří Buchal z Kolínska, který svým zákazníkům dokáže nabídnout až šestnáct odrůd a poradí, kterou si vhodně vybrat do zvoleného pokrmu.

Velké fronty se tvoří u pultu Chorvatské ryby, jejichž prodejce se může prokázat průkazem, že od doby výlovu v Jadranském moři neuplynulo více než čtyřiadvacet hodin. Dopřát si tak návštěvníci mohou sardinky, makrely, ančovičky a steaky z tuňáka. Dále se v hale nachází Sýrárna Grand Moravia s tradiční ruční výrobou sýrů a kvalitního mléka. Milovníci bio potravin si také mohou nakoupit kozí sýr, med nebo pečivo.

V areálu tržnice je možné bez problému zaparkovat. Kapacita nabízených volných míst je více než šest set a první hodina parkování je zcela zdarma.

Lipovská: Dvořák o můj život neusiluje, porušuje ale zákon a není dobrým ředitelem ČT | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama