reklama

Farmářské trhy v zimě nekončí. Kam na ně zajít?

V mnoha městech se farmářské trhy stali oblíbené. Dokonce i v zimě je možné nakoupit čerstvé suroviny

Foto: Jan Langer

Účelem farmářských trhů je obnova tradice zemědělských tržnic a podpora domácích produktů. Zájem o kvalitní a čerstvé plodiny je velký, proto se začínají tržistě prosazovat na nejrůznějších místech České republiky. Tento víkend nebude chybět v nabízeném sortimentu Svatomartinské víno ani pečená husa.

Trhy už mají dokonce svůj web, kde lze najít aktuální seznam farmářských trhů v Praze, Brně, Čechách a na Moravě. Návštěvníci mohou zjistit sezónnost jednotlivých druhů ovoce a zeleniny. Dalšími užitečnými stránkami je Farmarsketrziste.cz, které informuje o dění v Praze a Farmarske-trhy.cz, kde se dozvíme všeobecné informace o tom, jak vše probíhá, a co vše je možné koupit.

Co se děje s farmářskými trhy v zimě? Například trhy Na Kulaťáku v Pražských Dejvicích budou probíhat každou sobotu od osmi hodin do dvou až do devatenáctého listopadu. Další sobotu dvacátého čtvrtého listopadu na ně plynule navážou trhy adventní. Návštěvníci mohou přijít ve čtvrtek a pátek od dvanácti do šesti hodin odpoledne a v sobotu od osmi do dvou hodin. Poslední trhy budou dvacátého třetího prosince.

Zájemcii tak mohou až do vánoc nakupovat čerstvé pečivo, francouzské sýry, domácí máslo, tvaroh, špaldové sušenky, pesto, sušené maso, klobásky, hovězí maso, drůbež, ryby a mnoho dalších delikates.

Kam na Farmářské trhy?

Praha

Holešovice, náměstí Jiřího z Poděbrad, Karlín, Klánovice, Letná, Modřany, Na Františku, Náplavka, Náměstí Míru, Na Kulaťáku, Pankrác, Vršovice, Zličín a mnoho další míst po celé Praze

Brno

Dolní Heršpice, Koliště, Kotlářská, Na Zelňáku, Starý Lískovec, Kohoutovice, Bystrc, Komenského náměstí

Morava

Boskovice, Frýdek-Místek, Hodonín, Hranice na Moravě, Jihlava, Klimkovice, Opava, Ostrava, Ostrava-Poruba, Přerov, Šumperk, Valašské Klobouky, Vizovice, Zlín a desítky dalších měst po celé Moravě a Slezsku.

Čechy

Beroun, Česká Třebová, České Budějovice - U vrby, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Hradec Králové, Kladno, Karlovy Vary, Litomyšl, Louny, Mělník, Tábor, Vrchlabí a další

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama