reklama

Pět věcí, kterých lidé na začátku roku nejvíce litují

Kterých věcí lidé nejvíce litují obzvláště na začátku roku?

Foto: Isifa/Thinkstock

Je začátek nového roku a lidé si dávají spoustu předsevzetí, která stejně nakonec většinou poruší během prvního týdne. Než si zvolit nesmyslný úkol shodit deset kilo za dva týdny, možná bude lepší se nechat inspirovat následujícími řádky.

Bronnie Ware, která pracovala mnoho let s umírajícími nyní na svém blogu zveřejnila pět věcí, kterých lidé před smrtí nejčastěji litují.

Přeji si, abych měl odvahu žít život podle sebe, ne podle očekávání druhých. To byla nejčastěji vyslovená slova lítosti. S odstupem času vidí umírající lidé své životy a uvědomí si, kolik zůstalo nenaplněných snů a tužeb. Zároveň vědí, že to bylo kvůli volbám, které učinili na základě cizích přání, nikoliv těch svých.

Přeji si, abych býval tolik nepracoval. V drtivé většině přání vyslovené muži. Litují roků, kdy jim život s rodinou a dětmi utíkal mezi prsty, protože celé dny jen pracovali. Před smrtí vidí, kolik úsilí vynaložili na to, aby si místo času s blízkými pořídili zbytečné věci.

Přeji si, abych býval měl více kuráže vyjádřit své pocity. Mnoho lidí potlačuje své pocity, jen aby si to nerozházeli u okolí. Z toho proudí věčný pocit, že nebyli v životě sami sebou, a nesli si s sebou nezhojené křivdy.

Přeji si, abych zůstal v kontaktu se svými přáteli. Téměř všichni si uvědomují potřebu mít přátele, až když je pozdě. Lidé litují ztráty kontaktu s dávnými kamarády kvůli hektickému stylu života.

Přeji si, abych si dovolil být šťastnější. Spousta lidí si až do konce života neuvědomí, že štěstí je vnitřní volba a stav mysli. Zamrznou ve starých vzorcích. Zvyknou si na stereotyp a pohodlný život a skutečně se uvolnit a přestat myslet na názor okolí dokáží až před odchodem do jiného světa.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama