reklama

Co dělat, když se muži nechce?

„Dnes ne, jsem unavená a bolí mě hlava." Tohle je věta, která naše protějšky pěkně vytáčí a slyšel ji snad každý. My ženy máme jednoduše dny, kdy se naše chuť na milování blíží bodu mrazu. Co když se ale role obrátí a tím, kdo nás odmítá, je muž?

Foto: Profimedia.cz

„Dnes ne, jsem unavená a bolí mě hlava." Tohle je věta, která naše protějšky pěkně vytáčí a slyšel ji snad každý. My ženy máme jednoduše dny, kdy se naše chuť na milování blíží bodu mrazu. Co když se ale role obrátí a tím, kdo nás odmítá, je muž?

Většinou se muži nenechají k postelové zábavě nikdy dlouho přemlouvat. Proto nás může vyvést z míry, když tomu tak není. Že by oni měli také důvody, kvůli kterým příležitosti k sexuálním radovánkám raději oželí? Pokud nás odmítají, našemu sebevědomí to nepřidá. Naopak. Hned se domýšlíme: už ho nevzrušuji, má jinou, je gay atd. Co s tím? Hlavně se mlčky netrápit. Vždyť partneři by neměli před tímhle problémem zavírat oči, ale naopak se snažit o všem si promluvit a přijít na věci na kloub. 

Muž, který nemůže

Častým důvodem, proč muži ztrácejí zájem o sex, je problém s erekcí. S tím se během života setkává až polovina mužů ve věku nad 35 let! Často jde díkybohu spíš o problém přechodného charakteru, ale občasné selhání má dost děsivý dopad na sebevědomí muže a poté i na sexuální život obou partnerů. Muž se často se svými potížemi nechce svěřit, aby svoji partnerku nezklamal a nemyslela si, že je v sexu nepoužitelný. Udělá to nejhorší, co může. Raději se milování začne vyhýbat.

Stres nepřítel sexu

Ani stres nebývá příliš velkým přítelem postelových dobrodružství. Dnešní doba klade na muže vysoké nároky, práci si nosí často domů a místo promilovaného večera s přítelkyní prosedí většinu času u počítače. Pokud už na sex dojde, myšlenky na resty v práci, problémy s nadřízeným či stav účtu udělají své.

Nekritizujte a neposmívejte se!

Pro muže je v sexu velmi důležitá spokojenost partnerky. Pokud však žena začne rýpat a utahovat si z jeho nedostatečné erekce, je to špatně. Takhle z něj nezkrotného býka neuděláte. Váš přístup je proto velmi důležitý. Pokud dojde k selhání, měla byste být trpělivá a naopak se snažit partnera podpořit. V případě, že muž sex odmítá, nic si nevynucujte. Ani naléhání nepomůže, spíš odradí. Existují ale i jiné příjemnější způsoby přesvědčování. Horká vana, aromatická masáž a sexy prádlo dokážou divy a u partnera mají velkou šanci na úspěch.

Práci nechte za dveřmi

Snažte se trávit společně více času. Když už to nejde přes týden, tak alespoň o víkendech. Seberte se a jeďte na chalupu nebo do lázní. Užívejte si sebe navzájem, projevujte si něžnosti. Důležité je vypnout mobily a počítač a nechat práci za zavřenými dveřmi kanceláře.

Začněte v lékárně, pak k doktorovi

Řešit tuhle zapeklitou situaci začněte v lékárně. Tam najdete  dost účinných, bezpečných a volně prodejných přípravků. Jestliže nezabere masáž, prádlo ani prostředek, který znáte třeba z reklamy, pak už zbývá jen návštěva u lékaře. Pokuste se s mužem probrat situaci, a pokud budete diplomat, určitě dá na vaši radu a začne potíže s erekcí účinně řešit pomocí vhodných léků.

 

Bittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama