reklama

Ochucená piva: 8 novinek, které jsme vyzkoušeli za vás!

Ochucená piva jsou hitem. Vybrali a vyzkoušeli jsme za vás 8 žhavých novinek a hitů!

Foto: ISIFA/Thinkstock

Před několika lety bychom si v České republice pivo s limonádou jistě neobjednali. Dnes ochucená piva, kterým se souhrně říká "radlery", patří na českém pivovarním trhu mezi hity.

Nealkoholická piva si urvala 3 % zákazníků, trvalo jim to však více než 10 let. Ochucená piva si nárokují taktéž 3 %, stačilo jim na to ale pouhých 12 měsíců. Výsledný nápoj smíchaného piva a limonády má 2,5 % alkoholu. Stal se osvěžením a příjemnou změnou pro ženy a mladé generace.

Gambrinus Šťavnatý grep!

Míchaný nápoj s obsahem alkoholu do 2,0 %. Připravuje se z výčepního piva Gambrinus a ovocné šťávy bez použití konzervantů a přidaných sladidel. Nejlépe chutná vychlazený na teplotu 6-7 °C. Svým obdivovatelům se nabízí v 0,5 l skleněné láhvi, v plechovce a v 1,5 l PET láhvi.

Ochutnali jsme: Pivo nijak nezklamalo, je příjemně nakyslé a zároveň dostatečně sladké. Neomrzí vás ani po konzumaci většího množství.

Staropramen COOL Hořký pomeranč

První várka se v regálech objevila už v březnu. Po velkém úspěchu je nyní pivní mix běžně k dostání. Pivovar Staropramen chce uvedením novinky posílit vedoucí pozici v segmentu ochucených piv. Na trhu je k dostání v 0,5 l skleněných láhvích, plechovkách a 1,5 l PET láhvích.

Náš tip: Jak si připravíte domácí radle bez chemie? Poradíme!

Nabízí vám harmonii chutí piva a hořkého pomeranče. Při vychlazení na optimálních 7 °C nabízí příjemné osvěžení. Jejich příprava probíhá tak, že se v přesně stanovenou dobu v průběhu výroby smíchá světlé pivo a džus.

Ochutnali jsme: I na nové příchuti je vidět, že jde o značku, která už se na trhu s ovocnými pivy vyzná. Dobře zvolené vyvážení, ale přesto jsou první dvě příchutě (lemon, grep) o malý stupeň lepší! Záleží na tom, zda máte raději hořkou či kyselou příchuť.

Fénix s koriandrem

Pivním speciálem z dílny Plzeňského Pivovaru je Fénix. Nezapadá zcela do segmentu ochucených piv, jde o pšeničné pivo, které je dochucené pomerančovou kůrou a koriandrem. Výrobní proces je podobný jako u populárního belgického Hoegaardenu. Nepatří mezi úplné novinky, své zákazníky si získává od roku 2012. Vychutnáte si ho v třetinkové sklenici.

Ochutnali jsme: Po prvním doušku cítíte lehčí příchuť pšenice, ale po několika napití se proměňuje v podivnou hořkost, která se špatně identifikuje. Určitě si získá své příznivce, nám však zatím žádný zázrak v ústech nezanechal. Jak píší o Fénixu na oficiálních stránkách, že nejprve ucítíte pšenici, po druhém loku koriandr a následně třetí napití přináší chuť pomeranče, nám se nepodařilo jednotlivé chutě rozpoznat ani po pátém doušku. Možná jen není určený pro naše zmlsané chuťové buňky.

Samson Špeck

Je k dostání v třetinkovém skle s twist uzávěrem a jeho název se vyslovuje stejně jako synonymum pro marihuanový joint. Radlery jsou piva pro mladé lidi. Je jasné, že právě tato věková kategorie si bude Špeck užívat v létě nejvíce.

Ochutnali jsme: Nečekaná příchuť jablka, která vás doprovází po celou dobu konzumace. Jablečno-konopná kombinace je něčím novým a neokoukaným. Nadchne širokou veřejnost? To se teprve uvidí!

Bernard s čistou hlavou Višeň

Osvěžující nealkoholický nápoj je nejmladším přírůstkem do rodiny čistých hlav. Díky přidané višňové šťávě a aroma, vznikne výjimečný nápoj, který vás překvapí. Pivo patří mezi víceúčelové nápoje. V létě osvěží, v zimě svařený se skořicí a hřebíčkem zahřeje. Prodává se v 0,5 l skleněných láhvích.

Ochutnali jsme: Nakyslá chuť pomáhá zahnat pocit žízně, ale mezi nealkoholickými pivy bychom si vybrali jinou značku.

Samson Černý rybíz

Prodává se v třetinkových láhvích také s twist uzávěrem a v půllitrových plechovkách.

Ochutnali jsme: Nelze říct, zda jsou bobule sladké nebo trpké. Zvláštní příchuť vás zabaví, ale budete-li mít zálusk na další plechovku, už vás brzy omrzí. Doporučujeme jako příjemné osvěžení k letnímu grilování.

Litovel Pomelo Free

Nové ochucené nealkoholické pivo z pivovaru Litovel sjelo s prvními lahvemi mezi své zákazníky tento rok. Neobsahuje umělá barviva, sladidla ani konzervační látky. Litovel nejde cestou limonády. Zachovává si svůj pivní charakter, který v kombinaci s ovocnou složkou osvěží a výborně zažene žízeň.

Můžete si ho dát kdekoliv a kdykoliv. K dispozici je ve skleněných 0,5 l láhvích. Výhledově se počítá s plněním PET láhví a plechovek.

Ochutnali jsme: Příjemné překvapení. Opravdu se nejedná o dámskou limonádu, ale příznivce dobrého piva si získá i se svou ovocnou příchutí. Vychlazený v plechovce byl téměř dokonalým osvěžením.

Staropramen COOL Cidermix

Žhavá novinka, která vystupuje z řady citrusových plodů a vrhá se na mix jablečné šťávy a cideru. Cider vzniká kvašením čerstvé jablečné šťávy. Vysoce svěží pivní mix s příjemnou jablečnou vůní a vyváženou chutí piva, cideru a jablečné šťávy. Obsahuje 2 % alkoholu.

Ochutnali jsme: Jednoduše wow. I když mnoho z nás nemusí jablečné aroma, v tomto mixu nijak nevadí a neruší požitek z piva.

Jaký radler jste si oblíbili vy a proč? Napište nám své tipy do diskuze pod článek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Energy drinky versus kafe: Co je lepší a co zdravější?

5 marinád, které vystřelí vaše chuťové buňky na Mars

Jak dostat vodu z ucha a další nástrahy koupání 

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama