reklama

Numerologie jména: Co o vás prozradí křestní i příjmení

Numerologie přináší zajímavé zjištění o vašem jméně. Sedí výsledky i na vás?

Foto: Thinkstock

Čísla v numerologii vám pomohou hledat budoucnost, zjistit vlastnosti, které jsou pro vás typické a zvládnou pochopit jednotlivé souvislosti. Pojďte si s námi spočítat svůj osud podle jména.

Vibrační číslo určuje energie, které jsme si vybrali před svým příchodem na svět. Máte rádi trochu tajemna a počítání je vaší silnou vlastností? Poodhalte něco o sobě nebo si numerologií dopomozte v poznání svých přátel či partnerů.

Na začátku trochu matematiky

Každé písmeno abecedy má dle numerologie přiřazené číslo. Abychom mohli dále pracovat na výpočtu, ke každému písmenu z křestního jména a příjmení si připište příslušnou číslici.

1 = A, J, S

2 = B, K, T

3 = C, L, U

4 = D, M, V

5 = E, N, W

6 = F, O, X

7 = G, P, Y

8 = H, Q, Z

9 = I, R

Příklad: Petra Šťastná = P (7) E (5) T (2) R (9) A (1) / Š ( 1) Ť (2) A (1) S (1) T (2) N (5) Á (1)

Činné číslo

Číslo, které prozradí jednoduchou charakteristiku vaší osoby. Abychom se k němu dopracovali, postačí nám pouze čísla z křestního jména. U našeho příkladu jde tedy o PETRU

Příklad: PETRA = 7 + 5 + 2  + 9 + 1 = 24 = 2 + 4 = 6

V případě Petry jde tedy něžnou osobu, která má v partnerském životě ráda soulad a harmonii. Jakákoliv životní nerovnováha ji pořádně zaskočí.

Vy pracujete se svým jménem úplně stejně. Porovnejte s výsledky:

1 - vynalézavost, nervák

2 - citlivost, jemnost, laskavost

3 - šikovnost, přizpůsobivost

4 - organizační schopnosti, touha podávat dobré výsledky

5 - ochota se změnit, zvědavost, chytrost a bystrost

6 - rovnováha, něžnost, soulad

7 - dobrá intuice, tíha k tajemnu

8 - energie, umíněnost, tvrdohlavost

9 - oddanost pro vše a všem, citovost

11 - síla a napětí

22 - ideály, inspirace, ctižádostivost

Dědičné číslo

Z něj vyčtete přínosy našich předků pro fyzickou a duševní stránku vaší osoby. Nyní nám postačí čísla jen z příjmení. Ženy pracují s příjmením, které měly za svobodna.

Příklad: ŠŤASTNÁ = 1 + 2 + 1 + 1 + 2 + 5 + 1 = 13 = 1 + 3 = 4

Petra po svých rodičích podědila organizační schopnosti. A co vy?

Podívejte se na výsledky:

1 - sebedůvěra

2 - rovnováha

3 - chápavost, bystrost, vnímání

4 - organizační schopnosti

5 - nadšení

6 - porozumění

7 - rozvaha

8 - vůle

9 - loajálnost

11 - síla

22 - inspirace

Vibrační číslo

Popisuje osobnost, charakter a odhaluje přístup k životu a zvládání překážek. Poodhalí negativní vlastnosti a ukáže, jak vás vnímá okolí. Dopracujete se k němu velmi jednoduše Sečtěte dohromady dědičné a činné číslo, tedy výsledek, který vyšel u křestního jména a příjmení. U jména PETRA ŠŤASTNÁ jde tedy o 6 + 4 = 10 = 1 + 0 = 1

1 - Vztahuje se k vám planeta Slunce - nekonečná energie. Jdete si za svým. Kladete si náročné cíle a stejné požadujete po druhých. Neradi přiznáváte slabost. Když jste ohrožení, nechcete vysvětlení, ale okamžitě jdete do útoku. Jste zodpovědný za své činy a připravený na jakékoliv následky. Máte vůdcovské sklony, jste odvážní, podnikaví a samostatní.

2 - Typickou charakteristikou je rozvaha a vyrovnanost. Jsou z vás rození diplomaté. Ke všem jste přátelští a féroví. Spadáte pod nadvládu Měsíce. Ostatní na vás obdivují klidnou, trpělivou a rozumnou povahu. Nemusíte za každou cenu vyhrávat. Nostalgie, emoce a přílišná citlivost k vám prostě patří.

3 - Velí vám Jupiter, proto jste hodně veselí, komunikativní, společenští. Toužíte po oblibě, popularitě a neskrýváte svůj talent. Potřebujete být neustále aktivní a v pohybu. Kontakt s ostatními je pro vás důležitý, protože motivuje a dodává energii. Neradi slyšíte kritiku a vůbec nejste trpěliví. Vedle sebe potřebujete partnera, ke kterému budete vzhlížet a vážit si ho.

4 - Byl by z vás dobrý soudce a ruka zákona. Vše děláte spravedlivě a je pro vás důležitá bezpečnost. Dohlíží na vás planeta Saturn, díky níž jste vyrovnaní a přemýšlíte reálně. Rozhodně nejste snílci, kteří bloumají po světě jen tak bez cíle. Máte přehled o sobě i ostatních a vždy učiníte správné rozhodnutí, i když se výsledek dostaví až později. Mezi špatné vlastnosti patří zatvrzelost, tvrdohlavost a majetnické sklony.

5 - Planeta Merkur vám přináší dostatek spontánnosti. Jednáte rychle bez přemýšlení a nevydržíte dlouho na jednom místě. Máte rádi změny, cestování, poznávání. Jste aktivní a vůbec si vás nikdo nedokáže podmanit k obrazu svému.

6 - Venuše ve vás vyvolává harmonii a nadšení pro krásno. Často tíhnete k uměleckým sklonům a máte vytříbený vkus. Oceníte kvalitu, krásu a bohatství. Bohužel jste velmi nerozhodní a váhaví. Nejdete přes mrtvoly, proto volíte nejmenší cestu odporu. Odpovědnost by vám všichni mohli závidět.

7 - Řídí vás planeta Uran, což slibuje intelekt, hloubavou osobu, která miluje originalitu a nezávislost. Neradi pracujete ve skupině, patříte mezi typické sólisty. Nikdy se však nedostanete na vyšší pozice, protože vás přepadnou úzkosti a nedostatek sebedůvěry. Patříte mezi introverty a neradi na sebe upozorňujete.

Náš tip: Manželství podle numerologie

8 - Číslo vás pojí s planetou Mars. Čpí z vás moc, úspěch, síla, cílevědomost. Lákají vás nepřekonatelné výzvy a úkoly. Jste velmi ctižádostiví a tíhnete k penězům. To s sebou přináší tvrdohlavost, netrpělivost a netoleranci k neschopnému okolí. Vaše city jsou upřímné, silné, ale tíhnete k nesnesitelné žárlivosti.

9 - Neptun vás obdařil láskou k tajemnu a mysticismu. Nikdy nepřijdete pozdě, dáte každému žebrákovi peníze a pro kamarády byste se rozdali. Umíte naslouchat, přizpůsobíte se komukoliv a kdykoliv. Stávají se z vás snílkové bez špetky reálného uvažování. V lásce spíše chcete dostávat, než abyste se rozdali. Nevyznáte se ve svých citech ani cílech.

11 - Silný jedinec, ale s pocuchanými nervy. Toužíte po uznání a jdete si za tím v práci i v lásce. Patříte k úzkostným a nervózním typům. Necháte se snadno podráždit, což vás dost sráží na kolena.

22 - Lze vás charakterizovat jako malého génia. Zvládnete složité situace i úkoly. Talent byste mohli rozdávat, jen v citech a lásce nebýváte úspěšní, protože je pro vás kariéra přednější.

Sedí výsledky i na vaši osobu? Napište nám v diskuzi pod článkem.

zdroj: horoskopy.spirit.cz, moje-pravdy.cz, horoskopy.hansal.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Tablety a počítače: Brzdí vývoj dítěte, nebo pomáhají?

Prý bych měla... Ale já se rozhodla po svém

Nový módní trend: Umělé pihy už za 1000 Kč


Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama