reklama

Je žehlení sexy? Aneb Pozor na výmluvy

Hygiencké. Občas nutné. Někdy nudné. To všchno žehlení určitě je. Ale že by bylo sexy? A kdo u vás vlastně žehlí?

Foto: Thinkstock

Žehlení dělí lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Jedni si ho vyloženě užívají. Při hezkém filmu a třeba se skleničkou se těší z pohledu, jak přibývají kupky úhledně složeného prádla. Druzí ho vyloženě nenávidí. Do které skupiny patříte vy?

"Žehlení určitě nepatří mezi nejoblíbenější domácí aktivity, ale spíše mezi neodkladné povinnosti. Na druhou stranu s žehlením máme zkušenosti téměř všichni, a proto může být pro mnohé lákavé poměřit své schopnosti právě v této disciplíně," říká Tomáš Knop, zástupce organizátora oblíbené soutěže Mistrovství Brna v žehlení. Zúčastnit se ho můžete už zítra.

Zážitky s prknem

Takových soutěží je ve světě spousta, pozornost médií vždy přitáhne mistrovství světa v extrémním žehlení, které dokáže nudnou domácí povinnost proměnit ve výlučnou sportovní disciplínu. Odehrává se na skalách, zasněžených pláních nebo dokonce pod vodou. Nadšence s prknem a milovníky recese s žehličkou můžete vidět na kole, v metru, na řece na raftu, zavěšené na stromě či na skále, na hřbetu krávy, na střeše auta, na skateboardu. Jedna z výprav extrémního žehlení žehlila britskou vlajku na Antarktidě při teplotě mínus 47 °C.

Doporučujeme:  Proč prát nové oblečení: Co všechno můžete chytit?

U nás extrémnost spočívá spíš v tom, kdy na něj najít čas. Většina žen přiznává, že se k němu dostane až hluboko v noci, kdy už rodina spí. Průzkum, který brněnské akci předcházel (zúčastnilo se ho víc než tisíc respondentů) odhalil pikantní informace ze zákulisí nejedné domácnosti. Věděli jste například, že každý třetí zohledňuje při výběru partnera jeho vztah k domácím pracím?

Výhodná přetvářka

Pokud jste muž a nežehlíte, tak nezoufejte - jen 22 procent dotázaných žen přijde chlap, který umí žehlit, sexy, zatímco 60 procent žen je to úplně jedno. O něco jiná situace panuje u mužů. Téměř třetině z nich (28 procent) žena, která umí žehlit, připadá sexy. Nicméně ostatním (71 procentům) je to opět úplně jedno. Průzkum přinesl i další zajímavá zjištění:

  • nejtěžším kouskem k žehlení je pro 49 procent dotázaných košile
  • 55 procent respondentů nejdéle ze všeho žehlí opět a zase tu prokletou košili
  • většina lidí u žehlení sleduje televizi (69 procent)
  • v polovině případů je důvodem, proč partner nežehlí, jen jeho přetvářka, že to neumí
  • s žehlením začínáme nejčastěji už v 10 letech

Proč muži nechtějí žehlit?

Při výběru partnera zohledňují obě pohlaví jeho vztah k domácím pracím velmi podobně. Ženy v 34 procentech a muži v 36. Z toho plyne ponaučení, že vyhýbat se domácím pracím se moc nevyplácí.

Ukázalo se také, že většino není třeba svůj protějšek do žehlení nutit. Nicméně pokud by přišlo na lámání chleba, 69 procent dotázaných uvedlo, že by to nějak dokázalo. Pokud partner odmítá žehlit, v polovině případů bude tvrdit, že to neumí. Každý pátý pak nežehlí, protože je jednoduše líný.

Mezi typické výmluvy patří například:

  • nevím, jak nastavit žehličku
  • není to chlapská práce
  • když to vyžehlím, bude to ještě víc pomačkané
  • není třeba žehlit, ono se to vyžehlí na těle
  • dostal bych z toho ekzém

Jedna respondentka dokonce uvedla, že má podezření na to, že při žehlení její partner záměrně spálil kousek oblečení, aby dokázal, že není způsobilý žehlit.

Ďábelská košile 

Žehlení si zpříjemňujeme nejčastěji sledováním televize a filmů, jak uvedlo 70 procent ze všech. Často také posloucháme hudbu nebo audioknihy. Manuální práci si v 14 procentech zpříjemňujeme skleničkou vína nebo ve čtyřech procentech nějakým sladkým pamlskem.

Košile je v průzkumech o žehlení evergreenem. Pro polovinu respondentů s výrazným náskokem představuje vůbec nejtěžší kus oblečení k žehlení a 55 procent ze všech dotázaných uvedlo, že je to také kus oblečení, který jim trvá vyžehlit nejdéle.

Přečtěte si: Jak se vyhnout nudnému žehlení? Rady pro vás!

Většina z nás (72 procent) získá první zkušenost se žehlením do svých patnáctých narozenin. Také v dospělosti není pro nás žehlení nic nepřirozeného - pouze necelá tři procenta dotázaných uvedla, že pravidelně využívá některou ze služeb, která jim prádlo vyžehlí. Naproti tomu 89 procent dotázaných nikdy podobnou službu nikdy nevyzkoušelo.

Pokud se k žehlení zrovna nehrnete, vezměte své nevyžehlené prádlo v sobotu do brněnského Nákupního centra Královo Pole. V rámci mistrovství bude na místě přítomen profesionál ze sítě čistíren a žehlíren Bel & Blanc, který vám na místě rád a zdarma přinesené prádlo vyžehlí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak levně vyčistit připálenou žehličku?

Silné osobnosti. Co mají společného a jak to mít taky

Neuvěřitelné: Zhubnout se dá ve spánku. Jak?

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama