reklama

Jaké bylo 1. semifinále Talentu? Miláček Sýkora a šeď

Česko Slovensko má talent má za sebou má první semifinálové kolo. Do velkého finále postoupil s největším počtem hlasů zpěvák Miroslav Sýkora, následovaný tanečníkem Miroslavem "Bruisem" Žilkou a malířem s přezdívkou Malej Dejv. Ty díky rozhodnutí poroty doplnil písničkář Pavel Helan.

Česko Slovensko má talent - Miroslav Sýkora
Česko Slovensko má talent - Miroslav Sýkora | Foto: TV Prima

Česko Slovensko má talent má za sebou první semifinálové kolo. Do velkého finále postoupil s největším počtem hlasů zpěvák Miroslav Sýkora, druhý skončil tanečník Miroslav "Bruise" Žilka, třetí pak malíř s přezdívkou Malej Dejv. Tuto sestavu doplnil díky rozhodnutí poroty písničkář Pavel Helan.

Z dosavadních castingových kol vzešlo celkem 18 šťastlivců, kteří získali podporu od diváků i hvězdné poroty, v níž zasedá zpěvačka Lucie Bílá, producent Jaro Slávik a moderátor Leoš Mareš.

Prvních devět se představilo během přímého přenosu TV Prima v neděli 24. listopadu. Bohužel prakticky nikdo z účinkujících nepřekonal svoje vystoupení z letních castingů.

Úvodní číslo obstarala početná taneční skupina Magic Free Group Brno, která do semifinále postoupila paradoxně díky zpěvu. Zázračný taneční výkon se ani tentokrát nekonal, tudíž nedopadl ani postup do finále.

Následoval hravý písničkář Pavel Helan, který se stal populárním díky autorské skladbě iBůh. V semifinále představil svou starší písničku pro děti s názvem Zahrádka (Zahrádka k poslechu online zde). A opět zabodoval. "Ta kombinace laskavosti a smyslu pro humor je kouzelná," hodnotila Lucie Bílá. 

Nadprůměrné číslo s působivou hudební i obrazovou kulisou předvedla česká mistryně v disciplíně pole dance Lucie Šimková. Jedinečnost jejího vystoupení pochválil i po většinu večera velmi nekompromisní a kritický Jaro Slávik.

Tenké linie mezi patetickým kýčem a dojemnou vzpomínkou na čtyři československé hokejisty, kteří tragicky zahynuli během leteckého neštěstí v ruské Jaroslavli, se dotýkal mladý malíř s přezdívkou Malej Dejv. Porota nakonec upřímnosti jeho úmyslu uvěřila stejně jako televizní diváci.

Doporučujeme: Lucie Dobrovodská: Rytmus ji vyhodil, vyhraje Talent?

"Indiánka" Lucie Dobrovodská předvedla "táborákovou" verzi jednoho z největších letošních hitů, skladby Lucky od dua Daft Punk. Velká očekávání však zpěvačka, jež nedávno zazářila v duetu s Annou Veselovskou v soutěži Hlas ČeskoSlovenska (video zde), zcela nenaplnila a nepostoupila.

Na pomezí tance, černého divadla a technologických fint se opět pohybovali blikající tanečníci Moving Lights."Já jsem se potěšila jako dítě. A spokojená jsem i jako dospělá," hodnotila Lucie Bílá, leč diváci její nadšení zřejmě nesdíleli.

Kdo má šanci stát se Talentem roku 2013? Podívejte se do naší galerie!

Největší diskuze mezi porotci se strhla nad výkonem bubeníka Michala Bečky alias Miky Ronose. "Na semifinále to bylo zoufale málo," doplnil své stisknuté "x" Leoš Mareš. Podobný názor vyslovil i Jaro Slávik, zatímco Lucie Bílá za Miku bojovala do "posledního dechu", byť to na jeho postup do finále nestačilo.

Naopak jasná shoda panovala po "mozartovsky" hravé taneční etudě Miroslava "Bruise" Žilky. Talentovými soutěžemi protřelý tanečník předvedl zřejmě nejlépe zvládnutý výstup celého večera.

Na samotný závěr si režisér večera nechal největší zjevení letošního Talentu, koktajícího operního pěvce Miroslava Sýkoru. Podobné překvapení a nadšení jako během castingu se sice tentokrát nekonalo, ale i tak jej diváci poslali do finále s nejvyšším počtem hlasů.

Druhé semifinálové kolo se odehraje v neděli 1. prosince. Vystoupí dívčí kapela Foursome, šansoniérka Eliška Lüftnerová,  tanečník Lubomír Kábrt, taneční trio Tumar KR, které trénuje vítěz druhé řady Talentu Atai Omurzakov, další taneční skupina The Boyz, pěvecké duo Petr a Tomáš Szabó, kouzelník Magic Alex, psí cvičitelka Alena Smolíková a stand-up komik Jakub Gulík.

Postoupili podle vás do finále opravdu ti nejlepší? Napište nám do diskuze! 

Mohlo by vás zajímat:

FOTO Český slavík 2013: Přehlídka luxusu či nevkusu?

3. večer StarDance: Konec Kašpárkové, hvězdná Kuchařová!

Recept: Grilovaný losos podle Pohlreicha za 30 minut!


 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama