reklama

3. večer StarDance: Konec Kašpárkové, hvězdná Kuchařová

Soutěž StarDance VI. má za sebou již čtyři taneční večery. Z tanečního zápolení prozatím vypadli violistka Jitka Hosprová, herec Pavel Řezníček a atletka Šárka Kašpárková. Čtvrtý večer se nesl ve znamení passo doble a slowfoxtrotu.

První večer Stardance - Jan Onder a Taťána Kuchařová
První večer Stardance - Jan Onder a Taťána Kuchařová | Foto: Jiří Herman/herminapress.cz

Soutěž StarDance VI. má za sebou již čtyři taneční večery. Z tanečního zápolení prozatím vypadli violistka Jitka Hosprová, herec Pavel Řezníček a naposledy také atletka Šárka Kašpárková. 23. listopadu se večer nesl ve znamení passo doble a slowfoxtrotu.

Smyslné paso doble do roztrhání těla trénovali Anna Polívková s Michalem Kurtišem, Matěj Ruppert s Alicí Stodůlkovou a Ondřej Brzobohatý s Evou Krejčířovou.

Do náročného standardního tance se naopak pustili Imrich Bugár s Jitkou Šorfovou, Taťána Kuchařová s Janem Onderem a Šárka Kašpárková s Janem Tománkem. Hvězdné páry si také poprvé připravili tanec ve společné choreografii pod taktovkou Petra Čadka.

Čtěte rozhovor: Tanečník Jan Onder: Taťána je temperamentní pižďuch!

Největší ohlas ze strany odborné poroty i diváků zaznamenala Taťána Kuchařová s Janem Onderem, kteří si vytančili absolutní hodnocení 40 bodů. Na dalších příčkách se pak umístili Ondřej Brzobohatý, Matěj Ruppert a Anna Polívková. Předposlední dle verdiktu poroty skončil Imrich Bugár a poslední Šárka Kašpárková. Ta dostala nejméně hlasů také od televizních diváků a se soutěží se loučí. 

Nedbale elegantní Slowfoxtrot

Tento tanec pochází z Anglie, kde ho vytvořili na počátku 20. století taneční mistři. Patři mezi nejklasičtější anglické tance a jedná se o tanec postupový, což v praxi znamená, že pár musí utančit co nejdelší dráhu bez pomoci opakovaných obratů. Tančí se na čtyři doby, 28-30 taktů za minutu. Jen pro srovnání rytmus passo doble, druhého tance večera, se pohybuje mezi 60-62 takty za minutu.

Čtěte také: StarDance: Nahlédněte s námi do zákulisí soutěže

Základem tohoto tance je kombinace pérového kroku a trojkroku. Slowfoxtrot bývá nazýván tancem pravdy, protože je velmi náročný na zvládnutí, a na jeho provedení se pozná opravdová kvalita tanečního páru.

"Až budete mít pocit, že se pohybujete po parketu jako lehounké peříčko v mírném vánku, potom můžete tančit dobrý slowfoxtrot," řekl o tomto tanci Zdeněk Chlopčík.

Vášnivé passo doble

Tento tanec patří mezi latinskoamerické tance, pochází ze Španělska a má symbolizovat koridu. Tanečník představuje toreadora v aréně a jeho partnerka jeho šátek - muletu toreadora. Do povědomí se dostal v polovině 20. let díky francouzským tanečním mistrům.

"Paso doble je velmi smyslný tanec, plný emocí a dramatičnosti. Při pohledu na taneční pár tančící paso doble uvidíte, jak mezi nimi vášeň úplně jiskří," dodal Zdeněk Chlopčík.

zdroj: Česká televize

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

FOTO Hosprová končí ve StarDance: Co jste o ní nevěděli

StarDance: Kdo zazářil a kdo zklamal třetí večer?

Prokletí krásných žen: Muži se jich bojí

Řidič na dálnici natočil "nejšílenější nehodu". Auto vylétlo několik metrů do vzduchu | Video: Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama