reklama

I s vývodem ze střev můžete být sexy? Tady je důkaz!

Dlouho se krásná Britka Bethany Townsend styděla za svoji Crohnovu chorobu. Až letos se za podpory svého manžela rozhodla, že zveřejní fotky z dovolené na internetu. Má na nich jen bikiny a kolostomický sáček.

Foto: Facebook.com/Crohnsandcolisticuk

Dlouho se krásná Britka Bethany Townsend styděla za svoji Crohnovu chorobu. Až letos se za podpory svého manžela rozhodla, že zveřejní fotky z dovolené na internetu. Má na nich jen bikiny a kolostomický sáček. Nejen díky její odvaze obletěly fotografie celý svět.

Až do letošního léta by Bethany ani nenapadlo ukazovat své fotky v plavkách ani nejbližším přátelům. Kvůli Crohnově chorobě má totiž na břiše dva kolostomické sáčky. Byl to samozřejmě muž, kdo ji přesvědčil, že to není nic, za co by se měla stydět. 

A tak nejprve s manželem zveřejnili fotky z dovolené v Mexiku na jejím soukromém profilu, a když viděli pozitivní ohlas, rozhodla se Bethany jednu z fotografií poslat také Facebookové skupině Crohn's and Colitis UK, která sbližuje komunitu lidí s touto nemocí.

Málem jsem umřela

"Crohnovu chorobu mám už od tří let, ale diagnostikovaná mi byla až v jedenácti. Jen o čtyři týdny později mi musely odstranit 16 palců střeva. Léčili mě vším možným, ale "zabíralo" to tak, že mi museli zavést sondu. Absolvovala jsem dalších pět operací, a přesto před čtyřmi lety mé střevo prasklo a skončila jsem se dvěma kolostomickými vaky.

Pomohlo to, ale jen na čtyři týdny. Potom jsem šla na transplantaci kmenových buněk. Všichni jsme doufali, že to bude fungovat, jenže jsem pak chytila zlatého stafylokoka, který mě dvakrát málem zabil. Od té doby je Crohn velmi aktivní a teď čekám, až v Británii schválí jeden lék, který by mi mohl pomoct. 

Pokud nezabere ani to, zřejmě mě čeká transplantace střeva, protože z toho mého už mnoho nezbývá. Ale já stále cítím naději. Teď jsem se konečně po tech a půl letech rozhodla, že kolostomické sáčky nebudou ovlivňovat můj život. Na dovolené v Mexiku jsem se rozhodla ukázat, že to není žádná hanba," popsala třiadvacetiletá vizážistka Bethany svůj příběh. 

Její snímky se ihned staly virálem a vidělo je více než deset milionů lidí z celého světa. Úspěch ji přiměl začít přemýšlet, zda se nevrhne na kariéru modelky, které se právě kvůli nemoci před lety musela vzdát. Postavu na to rozhodně a svým způsobem bohužel má - kvůli Crohnově chorobě je už léta téměř až vyzáblá a nepřibere, aniž by chtěla sebevíc.

Čtěte také: Žiju s Crohnovou chorobou: Dala jsem jí "na prdel"!

Svým odvážným krokem navíc inspirovala i další nemocné, kteří se přestali stydět a sebevědomě dávají na Facebook fotky v plavkách, které odhalují jizvy i kolostomické sáčky. "Jsem moc ráda, že se o tom tolik mluví a že to snad zvýší povědomí o Crohnově chorobě," říká Bethany.

Přitom když se po operaci poprvé probudila a její maminka jí řekla o dvou šáčcích na jejím těle, chtělo se jí zemřít. "Až když jsem potkala Iana, mého manžela, ukázala mu to a on to vzal naprosto klidně a ani nemrkl, došlo mi, že to možná není nic tak hrozného," vzpomíná.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: 

Otěhotněla jsem na dovolené. Manžel není otcem

Projevovat city mě naučily až moje děti

Endometrióza: Ničí život, ale dá se jí zbavit bylinami

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama