reklama

Otěhotněla jsem na dovolené. Manžel není otcem

"Na dovolené jsme se s manželem hrozně pohádali, tu noc jsem se vyspala s někým jiným a teď mi tento večer připomíná dítě, které není manželovo," píše čtenářka Andrea. Dozví se manžel někdy pravdu?

Foto: ISIFA/Thinkstock

"Jako každý rok jsem se těšila na naši společnou dovolenou, že přijedu těhotná, jsem netušila. Bohužel manžel není otcem dítěte," začíná svůj dopis Andrea.

Proč tenkrát svého manžela podvedla a dozvěděl se někdy pravdu, kdo je opravdu otcem jejich malého Tadeáše? To se dočtete v příběhu.

Hádka na denním pořádku

"Během roku na sebe s manželem nemáme moc čas, já pracuji jako zdravotní sestra a on je majitelem stavební firmy. Když už je doma, mám já noční atd., bohužel se u stolu často nepotkáváme. Abych se přiznala, v poslední době to mezi námi zrovna dvakrát neklapalo, ale doufala jsem, že vše napraví společná dovolená."

Andrea sama přiznává, že jejich časté hádky byly hlavně kvůli dítěti, snaží se o něj už několik let a stále nic. Neustále od svého manžela slýchává, že za problém může hlavně ona, nechce přestat kouřit, necvičí, nezměnila jídelníček, jak jí radil doktor, neustále bere směny navíc a tak celkově.

Náš tip: Byla jsem u porodu. Vyděsilo mě to a svoje dítě nechci

"Kvůli dítěti bylo u nás neustále dusno. Manžel si vůbec nepřipouštěl, že to také mohla být jeho vina, když nebyl pořád doma, já neustále řešila, proč ještě nedorazil a abych řekla pravdu, přemýšlela jsem, zda si nenašel nějakou jinou," píše Andrea.

Dovolená na usmířenou

Když už konečně nadešel ten den, kdy měli vyrazit na dovolenou, manžel se opět zdržel v práci. Andrea musela všechno zabalit sama, nachystat auto, trochu poklidit a připravit všechny doklady. Vrcholem všeho bylo, když manžel dorazil trochu připitý a ještě řídil.

"Ten večer bych ho nejraději zabila, prý zapíjel kolegovo narozeného syna a panák se prostě neodmítá. Netroufala jsem si řídit do Francie sama, proto jsme vyrazili až ráno, kdy už se ze všeho vyspal," píše Andrea.

Během nakládání se oba opět stihli pohádat, ale když sedli do auta, představa nádherné dovolené jim pomohla na všechny šílenosti zapomenout.

"Cesta probíhala celkem v klidu, hodně jsme si povídali o tom, co kdo dělá, jak se má, prostě jsme probrali vše, co normálně během dne nestíháme. Jenže po pár hodinách začala celkem slušná "ponorka" a místo klasických dotazů, výslech. Ani nevím, jak všechno začalo, ale když jsme dojížděli do cílové destinace, já už měla na krajíčku a manžel zuřil," popisuje Andrea.

Když muž se ženou snídá

Asi největším problémem mladého páru bylo, že na sebe dokázali hodiny ječet, ale nikdy neřekli všechno, co je štvalo, co by chtěli změnit nebo proč jim určité věci vadí.

"Dovolená začala příjemně, i když jsme se před tím pořádně pohádali, objeli jsme pár oblíbených míst, kde jsme spolu už jednou byli, navštívili naše známé, vychutnávali si atmosféru Francie a dopřávali si ty nejlepší pochoutky, milovali se. Člověk by řekl, že jsme byli jako novomanželé."

Láska netrvá věčně

"Společně jsme se vydali do jedné vesnice na oslavu vína, která patřila mezi vyhlášené akce. A jak už to tak v tomto kraji bývá, vypijete dvě lahve a ani nevíte jak. Manžel začal být poměrně dost urýpaný a vadilo mu cokoliv, že jsem se bavila s jinými muži, šla si zatancovat a vlastně i to, jak průsvitné šaty jsem si vzala, prostě všechno. Naštvaný odjel (autem) pryč a mě tam nechal."

Náš tip: Mám měsíc po svatbě a toužím po sousedovi

Tenkrát si Andrea prostě řekla, že si večer nenechá zkazit, že se můžou hádat jindy a tak pila, pila, pila a užívala si oslav. A možná, že ty šaty byly tenkrát trošku průsvitnější, že byla hodně opilá nebo jen toužila po něčí blízkosti, ale ten večer se vyspala s jiným mužem, který se k ní choval prostě hezky.

"Nelituju toho, zažila jsem krásnou noc a já jsem opravdu po dlouhé době potřebovala cítit, že mě někdo chce. Ani jsem se nebránila, jen mi tenkrát nedošlo, že se s manželem snažíme o dítě, beru hormony a nijak neřeším ochranu."

Probuzení do reality

Že si nijak při sexu nedávala pozor, si uvědomila hned ráno, ale když to nešlo tak dlouho, jak by mohla otěhotnět po jedné noci.

"Jak se říká, osud je někdy svině a já už jsem za pár týdnů zjistila, že jsem těhotná. A víte co? Vlastně mi to vůbec nevadilo, byla jsem hrozně šťastná. Užívala jsem si každou minutu, kdy mi bylo špatně. Manželovi jsem řekla, že dítě samozřejmě čekám s ním."

Andrea neměla jedinou výčitku, naopak si užívala, že jsou s manželem hrozně šťastní a hádky? Prostě zmizely. Možná, že mezi nimi vše gradovala jen z psychického vypětí, protože se jim nedařilo mít dítě a teď všechno špatné bylo pryč.

"Vím, že jsem situaci vyřešila po svém, ale kdyby k tomu nedošlo, možná bychom nikdy neměli spolu dítě a dusno, které mezi námi bylo, by nejspíš skončilo rozchodem. Já jsem nakonec ráda. A jestli o všem manželovi někdy řeknu? Nejspíš ne."

Myslíte si, že by to Andrea měla manželovi říct? A opravdu může dítě napravit všechny hádky a neshody, které v manželství byly před dítětem? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Ztrácíte chuť na sex? 10 tipů, jak ji získat zpět

Která koupaliště jsou nebezpečná? Záleží na lidech

Test: Máte všeobecný přehled, alespoň jako školáci?Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama