reklama

EXISTUJE! Jedna "věc", kterou doma nemáte a chcete ji!

Testovali jsme v redakci "něco", co nám vyrazilo dech. Nový Kinect a s ním novou cvičební verzi Fitness Evolved 2012 . Zjistili jsme, že zhubnout, zpotit se a zacvičit si, nebo i zalyžovat či si zahrát golf doma v obýváku je tak snadné! Nevěříte?

Foto: Žena

CO JE KINECT?

Kinect pro Xbox 360 přináší do světa her a zábavy nový a naprosto jedinečný způsob ovládání, při němž již nepotřebujete žádný ovladač. Narozdíl od ostatních, kteří hráčům dávají do rukou stále více přístrojů a pomůcek, odstraňuje Kinect poslední bariéru mezi nimi a zcela novým zážitkem z hraní.

Je pravdou, že se nám do redakce čas od času dostanou k redakčnímu testování různé produkty, obvykle žhavé novinky na trhu. Ne jinak tomu bylo i v případě Kinectu, tentokrát ovšem s jediným rozdílem: Tolik pohybu, zábavy, ale i návštěv kolegů a dokonce i rodinných příslušníků jsme v redakci ještě nezažili.

Testovali jsme totiž Kinect XBox 360!

O co tedy jde? Viděli jste film Matrix? Nebo nějaký podobný filmový výstřelek s Tomem Cruisem, který, nejlépe naklonovaný, levituje a pohybuje se kdesi v astrálu? Tak přesně tak si můžete připadat ve vašem obýváku, zapojíte-li do televize Kinect XBox 360! Budete žasnout, žasli jsme i my!

Zapojení Kinectu do televize jsme zvládly i my - ženy v redakci, za pár minut. Jde vlastně o krabičku ne nepodobnou DVD přehrávači, kam se zasune patřičné CD s tu cvičebním programem, tu s hrami pro děti či dospělé.

Na výběr je opravdu nepřeberná škála herních i cvičebních programů.

My jsme testovali Your Shape: Fitness Evolved 2012, což je kolem 90 hodin interaktivního hraní a zhruba 60 nových cvičení na jednom CD. Chcete se fyzicky zničit, potrénovat paže, zadeček, ramena, nebo zvolit kardio program, zacvičit si jógu, zatančit si, proběhnout se ulicemi Londýna nebo po newyorském Manhattanu atd.? Nevěříte?

Stačí si stoupnout před senzor!

A tady už začíná pravý Matrix. Senzor je druhá krabička, kterou můžete umístit kamkoliv v místnosti, nejlépe tedy před samotnou televizi či monitor, a pak už se jen nechat vést mluveným i psaným návodem. A opět pozor: Senzor si vás tzv. naskenuje a zároveň vás ujistí, že je to naprosto bezbolestná procedura, což vám vyloudí úsměv na tváři. Postavte se jednoduše cca 2-3 metry před senzor - Kinect vás rozpozná a bude reagovat na vaše pohyby. Jakmile jste naskenovaní, můžete se pustit do hry či cvičení!

Viděli jste video? Úžasné, že?

Už tedy máte představu, jak zázračný Kinect funguje? Ano, opravdu se můžete fyzicky zničit na metru čtverečním! Příklad z redakce Žena.cz: Polovina redakce jsou sportovci, druhá polovina redakčních žen spíše zapadá do seriálu Sex ve městě... Nicméně, ať si před Kinect stoupl kdokoliv z nás, během několika minut se z nás (s fitness trenažerem Your Shape: Fitness Evolved) řinul pot, ale zároveň jsme se skvěle bavili! Tedy - bavily! Že máme v redakci na testování tento malý zázrak se rychle rozkřiklo a tak si k nám chodili zahrát šipky, zalyžovat si, či si jen dát lekci cviků na záda, ramena, hýždě, prsa - mnoho kolegů i kolegyň (začali nám totiž nosit vlastní DVD).

"My ho chceme!" říkali všichni!

Co nás v redakci nadchlo nejvíce? Že si pomocí Kinectu můžete zacvičit i ve svém obýváku, a to kdykoliv a jak dlouho chcete! Máte pět volných minut? Stoupněte si před televizi, zmáčkněte ovladač a za pár vteřin už jste v plném tréninku, který ovládáte jen pohybem rukou. A pozor potřetí: Jakmile se zaregistrujete do cvičícího programu - váš trenér už vám nedá spát! Pokud se budete lidově řečeno "flákat", pěkně to od virtuálního pána či paní schytáte! Zní to sice úsměvně, ale stejně vám to nedá a okamžitě budete mít tendenci cvičit poctivěji a pravidelněji! Kinect je prostě zázrak do vašeho obýváku!

Party s Kinectem bude ta nejlepší!

Přijdou na návštěvu vaši přátelé? Napište jim předem, aby si vzali něco pohodlného na sebe, že pro ně máte překvapení. Na trhu je nepřeberné množství DVD her (např. tanec, lyže, golf, baseball, šipky), které je možné hrát se spoluhráčem nebo i v týmu. Záleží jen na vás - chcete-li soupeřit s virtuální postavičkou, nebo živým kamarádem.

Na své si přijdou i děti

S Kinectem si užijí i děti - a to i desítky hodin her! Stačí se podívat na video, co všechno Kinect umí a dělá pro děti...

 

Zábava bez ovladačů:

Kinect mohou používat všichni, bez ohledu na věk nebo vzdělání. Reaguje totiž na každý váš pohyb a od základů mění způsob, jakým si hrajete nebo se bavíte i jak komunikujete s celou rodinou nebo s přáteli.

 1. Zábava. Kinect pro Xbox 360 spolu s Xbox LIVE přemění od základů váš obývací pokoj. Xbox LIVE je jedinečnou platformou pro novou éru zábavy bez ovladačů, která umožňuje pracovat s oblíbenými filmy a hudbou pouhým mávnutím ruky nebo hlasem.
 2. Video Kinect. Zasmějte se nebo se pozdravte se svými vzdálenými přáteli a rodinou, až se pomocí Video Kinect sejdete z obývacích pokojů ve všech částech světa bez nutnosti používat headset mikrofonu a sluchátek.
 3. Filmy, televize a hudba. Ovládejte multimédia jednoduchými pohyby a hlasem.
 4. Sociální sítě. Jedinečný Kinect Hub přináší veškerou vaši oblíbenou zábavu na jednom místě a bez ovladače. Kinect vás rozpozná a přihlásí vás k vašim oblíbeným profilům pouze tím, že se postavíte před senzor a pohybujete se v nich pouhým mávnutím ruky.
 5. Hry. Kinect přináší svobodu hrát tak, jak sami chcete. Skákejte, potápějte se, tancujte. Vše je připraveno tak, abyste vstali ze židlí a společně se bavili. K uvedení senzoru Kinect připravil Microsoft více než 15 her, které hráčům umožní zažít nový způsob zábavy. Na vývoji her se podíleli nejlepší umělci ve svém oboru.

Stačí si jen vybrat, co vás bude bavit nejvíce:

 • "Kinect Adventures": Cestujte do vesmíru. Zažijte děs řvoucích peřejí.  Vystoupejte na nejobtížnější horské vrcholky. A potopte se do hlubin a prozkoumejte netěsnící podvodní laboratoř - vše z pohodlí svého obývacího pokoje. 
 •  "Your Shape: Fitness Evolved": Vydejte se svou cestou i při spalování kalorií - vyberte si svého osobního trenéra, který vám pomůže splnit stanovené cíle, zapište se do kurzů jógy nebo bojových umění nebo sehrajte malá rodinná utkání. Na rozdíl od jiných her, patentovaná technologie „Player Projection" přenáší hráčovo tělo přímo do hry a poskytuje Vám tak jedinečný zážitek. Při cvičení máte zpětnou kontrolu každého svého pohybu, a to díky jedinečnému monitorovacímu systému v reálném čase.
 • "Kinectimals": Okaté mládě bengálského tygra otáčí svou hlavu na stranu a hravě se na vás dívá.  „Kinectimals" zve děti, jejich rodiče a milovníky zvířat všech věkových kategorií, aby se spřátelili s těmi nejzvláštnějšími zvířaty. V „Kinectimals" jsou jako skutečná, přiběhnou, když na ně zavoláte, reagují na povely jako „skákej" nebo „válej sudy" a vrní radostí, když je drbete za ušima.
 • "Kinect Joy Ride" 3, 2, 1 … start! „Kinect Joy Ride" je závodní simulace, k níž není třeba žádný ovladač ani řidičský průkaz. "Kinect Joy Ride" mění řízení a způsob závodění na motokárách, k nimž přidává obrovské skoky a akrobacii a umožňuje hráči zažít životní jízdu. Rodina nebo přátelé pak mohou být součástí týmu jako technici připravující vůz při výjezdu z depa.
 • „Kinect Sports": Změňte svůj obývací pokoj na stadion, bowlingovou dráhu, fotbalové hřiště či atletický ovál světové úrovně. V „Kinect Sports" nejste jen skvělým hráčem, ale zároveň i ovladačem senzoru Kinect pro Xbox 360. Vidíte míč? Kopněte do něj. Zasmečujte. Zahrajte dokonce bekhend nebo forhend. „Kinect Sports" vám přináší fotbal, plážový volejbal, ping-pong, atletiku a box.
 • „Dance Central" Choreografie hry je upravena tak, aby byla zábavná jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Kinect vám umožňuje zažít skutečný tanec s přáteli a rodinou při poslechu oblíbené hudby.

Jedním z kolegů, kteří si k nám přišli vyzkoušet nový Kinect XBox Live, byl i Patrik. Ten měl zkušenosti již se starší verzí Kinectu a tak jsme ho požádali o pár řádků, v nichž by obě verze porovnal. Tady jsou:

"Mám za sebou pouhou hodinu a neumím si představit absolvovat všechny cviky a možnosti. Tolik jich je... Your Shape: Fitness Evolved 2012 přináší oproti předchůdci přehlednější a přívětivější uživatelské rozhraní. Senzor Kinect taktéž poskytne přesnou zpětnou vazbu a trenér vždy jasně řekne, co jste dělali špatně a jak se zlepšit. Součástí hry jsou i minihry a také offline multiplayer, takže je možné si vzít své přátele a zacvičit si společně."

"Z nových vymožeností hry pak jistě stojí za pozornost propojení titulu s Facebookem a mobilní aplikací, což  umožní sdílet výsledky vašeho úsilí s přáteli. Což znamená, že po cvičení je možné stáhnout přes wi-fi fotky či krátká videa, na nichž jste zachyceni při hře i cvičení a rovnou je umístit na youtube.com nebo na Facebook. To vše dodává hře interaktivní zábavu i pro nezúčastněné."

A co na to říkáme v redakci my? Pokud nemáte čas na pravidelnou návštěvu fitness, stydíte se před ostatními, chybí vám dostatečné množství času nebo prostě jen váháte, jak začít? Zkuste to s "Your Shape: Fitness Evolved", bude to váš ideální parťák pro začátek! Anebo naopak, pokud jste - tak jako náš Patrik - sportovci a hledáte další příležitost k pohybu, pořiďte si jej také! Oceníte tuto herní konzoli nejen vy, ale celá vaše rodina a budete králem večírku. My v redakci říkáme rozhodně: YES!

 

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama