reklama

Dojemný příběh: Talent ovládl "koktající" zpěvák Sýkora

Talentová soutěž Česko Slovensko má talent 2013 zná vítěze. V neděli 8. prosince se jím stal "koktající" zpěvák Miroslav Sýkora.

Miroslav Sýkora
Miroslav Sýkora | Foto: TV Prima

Soutěž Česko Slovensko má talent 2013 zná vítěze. V neděli 8. prosince se jím stal zpěvák s vadou řeči Miroslav Sýkora. Druhá skončila cvičitelka Alena Smolíková s fenkou Jerry, třetí místo zbylo na tanečníka Miroslava "Bruise" Žilku.

Úvod finálového večera obstarala loučící se kapela NightWork. Loučení to však bylo poněkud rozpačité. A to především díky stávkující technice. Mikrofon zpěváka Vojty Dyka se zkrátka zvukařům nepodařilo po celou dobu vystoupení zprovoznit.

Taneční skupina The Boyz, kterou porota v semifinále upřednostnila před Lubomírem Kábrtem, se bez mikrofonů naštěstí obešla. A svým číslem přesvědčila publikum i porotu. Na hlavy sedmi mladíků se na konci snesla chvála od trojice porotců a zároveň i několik plyšáků od nadšených fanynek. 

Následující písničkář Pavel Helan uvelebený na zubařském křesle zapěl ódu na svou zubařku a jako bonus přidal úsměvný stand-up výstup na téma, jak stvořit taneční hit. "Jste prostě miláček. Opět jste mě nezklamal a já vám děkuju," reagovala Lucie Bílá.

Čtěte také: Vše o zpěvákovi Miroslavu Sýkorovi

Svérázný exkurz do hlavy mladého writera nabídl divákům Malej Dejv. Během svého poněkud chaotického výstupu ale bohužel nepředvedl prakticky nic ze svého skutečného umu. Od Jaro Slávika si vysloužil respekt, zatímco Leoš Mareš přirovnal jeho performance ke kulinářským pokusům pejska a kočičky. "Na finále to bylo špatný, nelíbilo se mi to, ale jako tvoje výpověď to mělo smysl," hodnotil.

Mladá zpěvačka "s tajemstvím" Eliška Lüftnerová se i do třetice "schovala" za dokonale zvládnutou roli Édith Piaf, diváci tak bohužel během celé soutěže nepoznali, jak zpívá skutečná Eliška Lüftnerová... "Kdyby se konala soutěž Protektorát Čechy a Morava hledá talent, tak bys byla určitě vítězkou," glosoval její výkon Mareš.  

Ani suverénní tanečník Miroslav "Bruise" Žilka nedokázal patřičně vygradovat své účinkování v soutěži. Zatímco v semifinále pobavil hravostí a originalitou, tentokrát v jeho podání zvítězila hra na jistotu a trochu zbytečný kalkul v podobě "andělského" sboru malých tanečníků, Michaela Jacksona a dalších lehce prvoplánových propriet a kulis.   

Video: Miroslav Sýkora, mladík, který rozplakal Bílou i Slávika. Habera ho vyhodil

To bratrská dvojice sympatických teenagerů, ale spíše průměrných zpěváků Peter a Tomáš Szabóovi si ve finále sáhla na hranici svých možností. Zároveň však naznačila, že by v rámci svého žánru mohla najít publikum i po skončení soutěže.

Alena Smolíková s fenkou Jerry ovládla již druhé semifinále. Ve finále přizvala na pódium ještě jednu psí parťačku a opět předvedla nadprůměrné vystoupení, které Mareš označil jako hodné pozornosti i samotného Simona Cowella. Právě před něj by měl v rámci britského Talentu předstoupit vítěz tuzemské verze soutěže.  

Velký favorit Miroslav Sýkora vsadil na jistotu, když zvolil do finále slavnou Pucciniho árii Nessun dorma, díky níž se mimo jiné proslavil i Paul Potts, vítěz první série Britain's Got Talent z roku 2007. A tahle sázka mu vyšla dokonale.

Lucie Bílá za svého favorita označila právě Miroslava Sýkoru. Leoš Mareš vyzdvihl The Boyz jako soutěžící, kteří udělali v průběhu soutěže největší pokrok. Jaro Slávik vystřihl poklonu především produkčnímu týmu. 

Na rok 2014 chystají tuzemské televize Nova a Prima další pokračování talentových soutěží X Factor a také Hlas ČeskoSlovenska.

Dostalo se vítězství v Talentu do správných rukou? Jaký je váš názor? Napište nám do diskuze! 

Mohlo by vás zajímat:

Chystá se Hlas ČeskoSlovenska 2014: Co už víme?

StarDance: Nahlédněte s námi do zákulisí soutěže

FOTO Český slavík 2013: Přehlídka luxusu či nevkusu?

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama