reklama

Miroslav Sýkora (Česko Slovensko má talent)

Mladý slovenský zpěvák Miroslav Sýkora na sebe poprvé výrazněji upozornil v rámci talentové soutěže Česko Slovenská SuperStar 2013.

Porotci Ondřej Soukup a Pavol Habera mu ale tehdy při castingu vystavili stopku. "Já mám pocit, že do této soutěže vůbec nepatříš," prohlásil Soukup. Naopak pro jeho setrvání hlasovala Ewa Farna. Sýkora následně dostal druhou šanci, ale ani díky hlasům diváků se mu nepodařilo proklouznout mezi finalisty.

Video: Vystoupení Miroslava Sýkory v soutěži Česko Slovenská SuperStar najdete zde

Úspěch v soutěži Česko Slovensko má talent

Sýkora zkusil své pěvecké štěstí znovu při další talentové soutěži Česko Slovensko má talent 2013. A tentokrát s mnohem větším ohlasem! Nenápadně působící zpěvák ohromil svým pěveckým výkonem diváky i hvězdnou porotu. Doslova k slzám dojal nejen Lucii Bílou, ale překvapivě taky jindy chladného Jaro Slávika. "Ta reakce mě velmi potěšila," nechal se po vystoupení slyšet Sýkora (rozhovor najdete na stránkách TV Prima). Díky hlasům diváků se dostal přímo do semifinále soutěže.

Konzervatoř a problémy s koktáním

Mirek Sýkora vystudoval konzervatoř (obor operní zpěv) a je členem sboru Státního divadla Košice. V současné době navštěvuje Katolickou univerzitu v Ružomberoku, obor učitelství hudebního umění a zpěv. "Můj sen je stát na největších jevištích světa a zpívat lidem pro radost," říká Sýkora, který se kromě zpěvu věnuje také hře na klavír.

Při běžné komunikaci nicméně Mirka Sýkoru omezuje řečová porucha v podobě zadrhávání a koktání, kterou trpí již od raného dětství. Zpěv pro něj funguje jako terapie. "Je možné, že když jednou dosáhnu nějakého velkého úspěchu, vada úplně zmizí," doufá.

Vystoupení Mirka Sýkory a dalších účastníků soutěže Česko Slovensko má talent 2013 můžete zhlédnout online zdarma na stránkách www.iprima.cz.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama