reklama

Čekám miminko se stejným mužem jako dcera: Mám to říct?

"Já a moje dcera čekáme miminko, bohužel se stejným mužem," napsala nám čtenářka Klára.

Foto: ISIFA/Thinkstock

"Jsem těhotná, bohužel čekám dítě se stejným mužem jako moje dcera. Nevím, zda jí to mám říct," píše čtenářka Klára v úvodu svého mailu.

Jak se přihodilo, že matka i dcera budou mít dítě se stejným mužem? A proč se Klára vyspala se svým potencionálním zetěm? To vše nám vypráví ve svém příběhu.

Už mi bude 40

Nedávno jsem si uvědomila, že stárnu nějak moc rychle, a když mi moje dcera oznámila, že s přítelem čekají miminko, místo abych se radovala, jsem jí záviděla. Připadala jsem si hloupě. Nechtěla jsem být babičkou...

Doporučujeme: Porod ve vaně: S placentou jsme žili 5 dní

S manželem jsme se rozvedli, když bylo Denise pět let. Na všem jsme se domluvili, dceru si bral každý druhý víkend a vždy, když jsem potřebovala pohlídat, nebyl problém. Za ta léta jsem vystřídala hodně mužů, ale s žádným jsem netoužila mít dítě, až teď! Bohužel však nebyl nikdo v mé blízkosti, kdo by ho chtěl mít se mnou.

Nemůžu se na to dívat

Moje dcera byla ve čtvrtém měsíci, když mě požádala, abych s ní vyrazila na ultrazvuk. Celkem se mi prosba příčila, protože jsem věděla, že se nebudu moci radovat tak, jak by si přála. Návštěvu gynekologa jsem ustála, ale když jsem přišla domů, věděla jsem, že i já chci mít ještě dítě!

Hned druhý týden jsem navštívila svoji gynekoložku a možnost otěhotnět s ní probrala. Prý v tom nevidí problém. Samozřejmě že jsem jí řekla, že mám přítele. Ve skutečnosti jsem se ale rozhodla, že se vyspím s prvním lepším chlapem, kterého poznám.

Marné hledání

Abych našla otce svého budoucího dítěte, vyrážela jsem s kamarádkou tancovat, do barů, dokonce jsem byla i na schůzce, kterou mi smluvila sousedka se svým kolegou. Ale nemohla jsem se přes všechny jejich divné řeči a vlastnosti přenést a už vůbec ne se s nimi vyspat. Připadala jsem si komicky, mé silácké rozhodnutí, že je mi úplně jedno, s kým budu mít dítě, najednou nešlo realizovat.

Své dceři jsem nemohla nic říct, určitě by si myslela, že jsem se zbláznila. Nenapadlo mě tedy nic jiného, než se svěřit jejímu příteli. Měli jsme spolu dobrý vztah, bydlel u nás už tři roky, takže jsme byli vážně dobří kamarádi. Sám mi domluvil několik svých kamarádů, ale prostě jsem nemohla. 

Dneska by to šlo

V době realizování mého plánu jsme se s Jakubem hodně sblížili, a když moje dcera vyrazila na večírek, který pro ni přichystaly kamarádky k narozeninám, přišel za mnou a rovnou na mě vypálil, že klidně bude otcem mého dítěte. Myslela jsem, že upadl na hlavu, ale po dvouhodinovém rozhovoru jsem ho pochopila a návrh přijala.

Náš tip: 8 věcí, které nesmíte nikdy říkat těhotným

Chtěl mi pomoci a já mu slíbila, že se o tom moje dcera nikdy nedozví. Zbožňovala jsem ho a po dítěti jsem opravdu moc toužila. I když mi srdce bránilo, hlava byla rozhodnutá tento šílený nápad uskutečnit. Jakub mě ujišťoval, že se jeho vztah s Denisou nijak nezmění. Ještě ten večer jsme se pomilovali.

Až na třetí pokus

Myslela jsem, že budu hned těhotná, ale omyl! Překvapilo mě, když byl Jakub zklamaný neúspěchem. Já jsem situaci nesla těžce, ale nenapadlo mě, že bych ho mohla požádat znovu. Okamžitě sám navrhl, že budeme pokus opakovat. Nebrala jsem to jako jeho nevěru, ale jako pomoc. No a teď jsem ve třetím měsíci. Na třetí pokus konečně čekám své vymodlené dítě.

Bohužel mě ale v současné době začalo sžírat svědomí. Ale ve skrytu duše jsem opravdu šťastná. Dceři jsem vysvětlila, že jsem do jiného stavu přišla omylem při víkendovém školení v práci a dítě si chci nechat. Trochu mě ale začal děsit Jakub. Hrozně si přál s Klárou syna, čekají holčičku a přemlouvá mě, že by chtěl se mnou jít na ultrazvuk a vidět, zda náhodou nebudeme mít spolu kluka. Chová se ke mně jinak a já mám strach, že nás prozradí.

Chtěla bych se zeptat vašich čtenářů na radu. Vím, že jsem udělala obrovskou chybu, to už nezměním, ale ráda bych znala jejich názor - tajit nebo se svěřit a vše prozradit?

Klára

Co byste poradili Kláře? Napište jí v diskuzích pod příběhem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jennifer Aniston se vdala. Teď budou děti?

Tohle nikdy nedělejte před spaním. Budete litovat

Tábor pro babičku. Kam se seniory přes dovolenou

 

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama