reklama

Bára Poláková: K nové desce jako dárek designová lampa

Herečka a zpěvačka Bára Poláková ovládla internet. Teď vydává první desku.

Foto: YouTube

Herečka a zpěvačka Bára Poláková ovládla internet. Její klip k písni Nafrněná má na YouTube už 6,5 milionů zhlédnutí. Teď hity můžete mít i na nové desce s názvem Barbora Poláková První album, která vychází právě dnes.

Album už se díky předobjednávkám vyhouplo vysoko v hitparádě Supraphonline.cz. Písně jsou dle autorky "velmi osobní, nesou silná sdělení, ale nechybí nadhled a špetka ironie". Skladby vznikaly během posledních čtyř let a sama Bára přiznává, že se dva roky rozhodovala, zda těchto deset písní vůbec pustí do světa. Co patří mezi největší hity?

Nafrněná a hysterická

V klipu zahlédnete celou řadu hereček jako Ivanu Chýlkovou, Janu Strykovou, Lenku Krobotovou a naprosto odzbrojující taneční kreace Marthy Issové. Z mužských ikon si v něm zahrál životní partner Báry Pavel Liška. V jednu chvíli se v záběru ukáže i hudebník Jan P. Muchow, který má celou desku produkčně na starosti.

Autorka vzkazuje fanouškům, že podobně veselý styl bude na albu jen výjimečně. Jde spíše o melancholické písně.

Kráva

Na desce nebude chybět ani "valentýnská" píseň Kráva, v které si své kamarádce Markétě Stehlíkové stěžuje na nevydařené rande. "Při natáčení klipu jsme se parádně cinkly. Pár lahví jsme za ten den daly. Nikoho nenapadlo koupit rybízovej džus, a tak jsme byly už v jedenáct dopoledne na šlupky," říká Bára v rozhovoru pro web protisedi.cz.

Na klip k písni Kráva se můžete podívat ZDE 

V rozhovoru, který nám Bára před časem poskytla, jsme se (mimo jiné) také dozvěděli, kdo je podle ní "Kráva"? "Celkem obsáhle to popisuju v té písni… a v jejím případě samozřejmě já. Jestli se ptáte na někoho dalšího, na to se mi odpovídat vlastně ani nechce. Téma, nad kterým posledních pár měsíců přemýšlím, je "nesoudit". Myslím, že je podstatnější obracet se do sebe, než kritizovat ostatní. Každý má chyby a důvody, proč se jich dopouští, mohou být různé. Samozřejmě teď nemluvím o současné politice. Mluvím o různých malých i velkých charakterových vlastnostech, které nás štvou na druhých."

Celý rozhovor: Barbora Poláková: Možná se mi podaří ten mozek zastavit

Sami

"Jsme v prdeli", tak zní refrén písně Sami, kterou Bára nazpívala s Davidem Kollerem a prakticky odstartovala dráhu zpěvačky. Po uvedení videoklipu se umělkyni začaly hrnout nabídky nahrávacích studií. Ona však odmítla a dál "jen" pracovala na vlastních textech.

Videoklip si můžete připomenout ZDE

Další písně, které najdete na desce:

  • Generace,
  • Ona,
  • Krosna,
  • Milo,
  • Ráda,
  • Ego,
  • Kdo je tady víc,
  • Hlava.

K nové desce - lampa zdarma

Každý, kdo si desku na CD koupí, bude překvapený, protože je v bookletu vložená lampa designéra Petra Bakoše. Kousek je vyrobený ze speciálního tenkého látkového papíru. Na něm najdete rukou napsané texty písní. A když se lampa rozsvítí, budou písmena prosvítat na stěny.

Která píseň Báry se vám líbí nejvíce? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jsou blondýnky hloupější? A proč si to lidé myslí?

Úrazy dětí ve škole: Po kom žádat odškodné?

Pozor na palmový olej: Číhá v jídle i v kosmetice
Evropské dotace půjdou na vědu a moderní technologie | Video: Petr Šoukal
reklama
reklama
reklama