reklama

Angelina Jolie: Nikdy jsem nechtěla mít děti

Hollywoodská herečka a matka šesti dětí přiznala, že nikdy netoužila mít vlastní rodinu. Co změnilo její názor?

Foto: Profimedia.cz

Herečka, režisérka, zapálená humanitární pracovnice, manželka jednoho z nejpohlednějších mužů světa… To všechno je Angelina Jolie. A především matka šesti dětí. Což možná kdysi nečekala ani ona sama.

Členka jedné z nejslavnějších rodin Hollywoodu ale při prezentaci svého nového snímku First They Killed My Father přiznala, že když jí bylo dvacet, byl její zájem o děti nulový. "Je to vlastně zvláštní, nikdy jsem po dítěti netoužila. Nikdy jsem necítila touhu zažít těhotenství. Nikdy jsem ani nejevila zájem o děti svých kamarádek a příbuzných. Jednoduše jsem o sobě vůbec nepřemýšlela jako o matce." Teď už se ale takovým úvahám jen směje.

Bylo to natáčení akčního spektáklu Lara Croft: Tomb Raider v roce 2001 v Kambodži, které jí změnilo život. Nejen že z tehdy třiadvacetileté herečky komerční úspěch filmu udělal celosvětově známou hvězdu, zároveň však na Angelinu zapůsobila chudá země, která se stále vzpamatovávala z komunistické nadvlády Rudých Khmérů a genocidy vlastního národa. Při návštěvě místní základní školy se rozhodla pro adopci. "Najednou mi bylo jasné, že někde v téhle zemi je i můj syn," vzpomíná čtyřicetiletá režisérka.

Už o rok později si s sebou do USA přivezla dvouletého Maddoxe. "V ten moment, kdy jsem ho držela v rukou, najednou můj život začal dávat smysl. Konečně jsem nastoupila na cestu, kterou jsem měla směřovat a jdu po ní stále," reflektuje své tehdejší pocity Angelina.

Jolie se krátce po adopci stala ambasadorkou UNHCR (Úřad Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky) a za vlastní náklady pomáhá rozšiřovat informovanost o nejchudších oblastech světa. Práce ji mimo jiné přivedla i do Etiopie, kde v roce 2005 se svým partnerem Bradem Pittem osvojili holčičku Zaharu a o dva roky později i do Vietnamu, kde se dalším členem rodiny stal tříletý Pax. A aby toho nebylo málo pár ještě stihl splodit Shiloh a dvojčata Knoxe a Viviene.

Maddox Chivan, Zahara Marley, Shiloh Nouvel, Pax Thien, Knox Léon a Vivienne Marcheline… Dlouhý seznam jmen na to, že jedna z nejslavnějších hereček světa kdysi neplánovala vymýšlet ani jedno, nemyslíte?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Paulo Coelho vzkazuje: Nenechte si zničit Prahu

Fotila breakdance v pásmu Gazy i rappery z Ugandy

Na vozíčku je už devět let. Kvůli jednomu skoku do vody

Jelínek: Bilesová měla být hrdinka, sportovci jsou pod tlakem, chodí i výhrůžky smrtí | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama