reklama

Aimee chtěla zhubnout pod 30 kg. Jen zázrakem neumřela!

Aimee Corner chtěla zhubnout pod 30 kg. Svůj problém s anorexií si na poslední chvíli uvědomila a nyní se snaží pomáhat ostatním lidem, kteří mají problém s příjmem potravy.

Foto: Profimedia.cz

Aimee Corner si vysnila, že zhubne na 30 kg. Problém s anorexií si uvědomila doslova za minutu dvanáct a zachránila si tím život. Dnes se snaží přibrat a motivovat další dívky, aby neexperimentovaly se svojí váhou.

Už jako malá měla obrovský strach z jídla. Její kamarádce v druhé třídě zaskočil kousek masa a málem se udusila. Aimee se od svých osmi let bojí, že by se jí při polykání mohlo stát něco podobného. Tak začal její odpor k jídlu...

Nepříjemná šikana

Po tomto zážitku to neměla ve škole jednoduché. Sama od sebe se jídla bála a k tomu ještě přibyly nepříjemné posměšky spolužáků, kteří si na ni ukazovali, protože měla nějaké to kilo navíc.

Doporučujeme: Jedno jablko denně. Anorektička si problém nepřizná

Zoufale se snažila za každou cenu zapadnout do kolektivu a najít si přátele. Ve čtrnácti letech se rozhodla, že nebude jíst, aby získala postavu, kterou by jí všichni záviděli. Začala hladovět. "Chtěla jsem zhubnout pod 30 kg. Dobře jsem věděla, že pokud budu vážit tak málo, ohrozím tím svůj život, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že se mi to podaří," přiznává Aimee v rozhovoru pro web metro.co.uk.

Kostra potažená kůží

Po dvoutýdenní hladovce, kdy žila jen ze vzduchu, byla natolik vysílená, že musela být hospitalizována. Její matka na tu dobu vzpomíná. "Moje dcera se mi ztrácela před očima. Když jsem v nemocnici omývala jen kostru potaženou kůží, málem mi to zlomilo srdce."

Lékaři Aimee nedávali moc naději, že by takový úbytek váhy mohla přežít. Aimeeno tělo bylo opravdu v hrozném stavu. Dostávala kapačky s výživou, její srdce nemělo sílu pumpovat krev do celého těla, přesto boj zvládla. Kolaps se pro ni stal obrovskou motivací, nakopnutím, kdy konečně pochopila, jak velkou chybu udělala.

Čas na změnu: Chci vážit 50 kg!

Nyní už má jasný cíl a věří, že to dokáže. Chce vážit zdravých 50 kg a všem ukázat, že si se svým životem nesmí zahrávat. Letos oslavila devatenácté narozeniny, studuje psychologii a doufá, že tak bude moci lépe pomáhat ostatním lidem, kteří by se dostali do podobné situace jako ona. 

Náš tip: Hvězdy hubené až na kost. Není to už anorexie?

"Jako vyléčená anorektička mám hodně zkušeností a mohu lidem, kteří mají problémy s příjmem potravy, poradit. Chci jim pomoci, jak se z toho všeho dostat, dodat jim sílu a ukázat cestu v těžkém boji s vlastní psychikou," říká na videu, kterým chce bojovat proti anorexii.

Všechna její videa najdete ZDE >>

Měli jste někdy problém s příjmem potravy? Jak jste situaci řešili? A myslíte si, že už do toho člověk znovu spadnout nemůže? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

V padesáti odepsaná? Začala podnikat. Peče štrúdly

10 věcí, po kterých s vámi budou muži konečně spokojení

3 vychytávky do kabelky, které vám usnadní životUniverzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama