reklama

Žralok jí ukousl ruku. Žije dál a porodila syna

Příběh americké surfařky Bethany Hamilton je o statečnosti, lásce k moři a o tom, že vždycky má smysl žít dál.

Foto: Profimedia.cz

Příběh americké surfařky Bethany Hamilton je o statečnosti, lásce k moři a o tom, že vždycky má smysl žít dál.

Bethany bylo třináct let, když přežila útok tygřího žraloka, při kterém přišla o levou ruku. Přesto dál surfuje. Vdala se, žije životem plným lásky a nedávno porodila zdravého syna.

Surfování jako osud

Narodila se na havajském ostrově Kauai. V rodině surfovali všichni, a tak nikoho nepřekvapilo, že Bethany vyhrála svou první surfařskou soutěž už v osmi letech.

V říjnu 2003 surfovala s kamarády na pobřeží Havaje. Ležela na prkně a čekala na další vlnu - v typické pozici, ve které žraloci napadají člověka nejčastěji - ruce ponořené v průzračné modré vodě.

Doporučujeme: Tae-ho, spokojené dítě bez rukou

Pětimetrový žralok tygří  "jen" ochutnal. Odplaval s její paží a kusem prkna. Vše se seběhlo tak rychle, že stačila sotva zakřičet. Když doplavala na břeh, kamarádi nejprve mysleli, že si dělá legraci. Až rychle rostoucí kaluž krve je přesvědčila, že je opravdu zle. Ztratila více než 60 % krve.

Život jí zachránilo několik operací a nezdolně pozitivní přístup k životu. Měsíc po útoku žraloka znovu stála na surfu a necelý rok poté opět soutěžila. V roce 2005 vyhrála první národní titul v divizi Explorer žen a o dva roky později se stala profesionální surfařkou. Vlny sjížděla až do šestého měsíce těhotenství.

Jedna ruka? Je to výzva!

Bethany toho stihla s jednou rukou víc než většina lidí s oběma. Napsala autobiografii Soul Surfer, podle které byl natočen film Surfařka (s Helen Huntovou a Dennisem Quaidem v roli rodičů), veřejně vystupuje v televizích a rádiích, stala se inspirací pro několik knih a dokument Heart of Soul Surfer (2007). Má vlastní nadaci Friends of Bethany která podporuje lidi s traumatickou amputací a podílí se na spoustě dalších dobročinných akcí.

Podívejte se, jak její osud ztvárnili filmaři:

Handicap Bethany nezabránil ani v osobním štěstí a mateřství. S manželem Adamem Dirksem se právě na Instagramu pochlubili fotkou novorozeného syna, který dostal po svém dědečkovi jméno Tobias. "Adam a já svého chlapečka moc milujeme a těšíme se na život s ním," uvedla hrdá maminka.

"Často zapomínám, že mám jen jednu ruku. Může to být považováno i za výzvu, budu si muset hledat vlastní způsoby, jak se postarat o dítě. Prostě to musím nějak šikovně vymyslet," dodala.

S takovou není pochyb, kam povedou první kroky jejího chlapečka: na pláž.

zdroj: Wikipedia, Instagram

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Máma ji odhodila u popelnic. Teď ji dcera (46) našla

Mapa příjmení ČR: Najděte příbuzné a slavné jmenovce!

Voňavá bezová marmeláda: Fotorecept krok za krokem

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama