reklama

Tae-ho, spokojené dítě bez rukou

Chlapeček Tae-ho se narodil v roce 2000 v jižní Koreji. Bez rukou. Přesto je to usměvavý, věčně dobře naladěný klučina, který dbá na to, jak vypadá, a leckdy dokáže pomoci i svým sourozencům.

Tae-ho
Tae-ho | Foto: youtube.com

Chlapeček Tae-ho se narodil v roce 2000 v jižní Koreji. Bez rukou. Přesto je to usměvavý, věčně dobře naladěný klučina, který dbá na to, jak vypadá, a leckdy dokáže pomoci i svým sourozencům.

Malý Yu Tae-ho měl smůlu. V jeho případě se šroubovice DNA nějak nešikovně zapletla… Výsledkem bylo dítě bez rukou, které má na každé noze pouze čtyři prsty. Biologičtí rodiče chlapce opustili, přesto měl však štěstí v neštěstí: ujala se ho laskavá náhradní maminka Seung Ga-Won a je na svého synka patřičně hrdá.

Vystačí si sám

Má k tomu spoustu důvodů. Dnes už skoro dvanáctiletý Tae-ho rád chodí do školy, pomáhá svým sourozencům připravovat si aktovky a svačiny a o svůj vlastní vzhled velmi dbá. Vypadá to, že jeho prstíky na nohou neznají žádné omezení: dělá s nimi úplně všechno: krmí se hůlkami, maže si obličej krémem, čistí si zuby a sám se převléká.

Tae-ho připravuje sourozencům kartáčky na čištění zubů:

Svatba ještě chvilku počká

Dokonce už má i nevěstu: se spolužačkou Nam-Goong Ingee jsou kamarádi už od druhé třídy a ona by se za něj ráda provdala… Vybrala si dobře: mladý Tae-ho je vždy dobře naladěný a vstřícný a o sebe se dokáže postarat stejně dobře jako jeho ostatní vrstevníci.

Tae-ho o sebe dbá:

Navíc se díky on-line serverům stal celosvětovou celebritou. Jeho příběh mu získal srdce tisíců lidí ze všech koutů planety a slouží jako připomínka toho, jak málo si někdy vážíme věcí, které považujeme za samozřejmé. Opravdu báječná inspirace!

Podívejte se, jak úžasně se malý klučina dokázal vyrovnat se svým handicapem:

zdroj: youtube.com

Genetické deformace

Deformace je porucha prenatálního vývoje jedince, kdy je dosud normální vývoj orgánu či tkáně narušen působením určitého fyzikálního faktoru. Proces vede ke vzniku vývojové vady. Příkladem vrozených vývojových vad je rozštěp páteře, deformity lebky, hydrocefalus (nahromadění většího množství mozkomíšního moku v mozku), defekt břišní stěny (vyhřeznutí střevních kliček do pupečníku nebo dutiny břišní) či vady srdce (defekt předsíňového nebo komorového septa, transpozice velkých tepen nebo koarktace aorty).

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama