reklama

Přivedla na svět dvojčata. Každé má jiného otce

Tato dvojčata mají každé jiného otce. Jak je to možné?

Foto: ISIFA/Thinkstock

Před nedávnem se k soudu dostal zvláštní případ. Američanka, o které mluví média jen jako o TM, žádala alimenty po dvou mužích najednou. Nic by na tom nebylo tak zvláštního, kdyby se však nejednalo o dvojčata.

Testy DNA prokázaly, že každá novorozená holčička má jiného otce. Jak je to možné a podařilo se matce u soudu uspět?

Soud, který se zdál fraškou

Žena u soudu okamžitě přiznala, že během několika dnů měla pohlavní styk se dvěma partnery. Aby se prokázalo její tvrzení, byly nařízené testy otcovství. Výsledek mluví za vše. Holčičky mají opravdu každá jiného otce, i když se narodily jako dvojčata.

Doporučujeme: Neplatí alimenty? Využijte právní pomoc zdarma!

Soudce Sohail Mohammad tedy k případu přistupoval klasickým způsobem. Každý bude platit alimenty pouze za své dítě. Možná že si říkáte, jak nad celou situací žena vyzrála, ale bohužel ani jeden z mužů nepatří mezi milionáře, proto je částka, kterou musí platit, poměrně nízká.

Nízké alimenty nestačí

Žena je v současné době svobodnou matkou, proto doufala, že jí dva pánové pomohou s péčí o děti. Ale soud jí přiklepl výživné ve výši 28 dolarů na týden, což je v přepočtu asi 600 Kč. Za měsíc od obou mužů získá 4800 Kč, což je při nákladech na dvojčata poměrně zanedbatelná suma.

"Stává se to velmi vzácně, aby žena porodila dvojčata dvěma různým otcům, ale nalezli jsme další dva případy, které se udály v naší zemi," vysvětlil soudce Sohail Mohammad z okresu Passaic ve státě New Jersey v rozhovoru pro Daily Mail.

Jak je to možné?

Vlastně docela jednoduše. Jde o to, že žena měla pohlavní styk s dvěma muži v krátkém časovém horizontu, kdy se při ovulaci uvolnila dvě vajíčka, která byla oplodněna spermiemi dvou různých mužů. Lékařsky se tento "zázrak" nazývá heteropaterální superfekundace.

Loni v květnu se v americkém Dallasu narodila dvojčata Justin a Jordan, každé z nich mělo jiného biologického otce. O test DNA požádal manžel ženy, protože mu přišlo divné, že si děti nejsou ani trošku podobné. Tento příběh měl však šťastný konec. Muž druhého chlapce přijal za vlastního a dnes je rád, že mají krásné a zdravé děti.

Náš tip: Ovulační test: Ideální pomocník při početí

Podobný případ se stal v roce 2009 v americkém Arkansasu. Ženě se podařilo otěhotnět týden a půl poté, co už v břiše nosila jednoho potomka. Ve chvíli, kdy byla v jiném stavu, stále menstruovala, a tedy došlo k uvolnění dalšího vajíčka. Obě děti přišly na svět císařským řezem jako dvojčata. Tady však nemusela nic vysvětlovat, otcem obou dětí byl její manžel.

Statistiky z roku 1997 uvádí, že se tento "zázrak" povede jednou z 13 000 případů dvojčat. Jak je tomu k dnešnímu datu, se nám zjistit nepodařilo.

Máte doma dvojčata? Jak náročné je o ně pečovat?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Smutný trend doby: Děti bijí své staré rodiče

Erotogenní zóny mužů. Zapomeňte na penis!

Kam v domě ukládat drobnosti? Tyto doplňky pomohou

Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama