reklama

Poslední přání: Chlapec chtěl na hrobě fotbalový míč

Když umírá dítě, je to vždy hodně smutné. Příběh německého školáka Jense Pascala však vzbudil obrovské emoce z úplně jiného důvodu. Devítiletý kluk a velký fotbalový fanda totiž toužil mít na hrobě fotbalový míč. A církev se postavila proti poslednímu přání dítěte.

Foto: facebook

Když umírá dítě, je to vždy hodně smutné. Příběh německého školáka Jense Pascala však vzbudil obrovské emoce z úplně jiného důvodu. Devítiletý kluk a velký fotbalový fanda totiž toužil mít na hrobě fotbalový míč. A církev se postavila proti poslednímu přání dítěte.

V 21. století to vypadá neuvěřitelně, ale skutečně se to stalo. Církev tak svým postojem vyvolala celoněmecký protest a uřízla si ostudu mezinárodního formátu. Teprve když Jensovo přání podpořily na facebooku statisíce lidí, místní duchovní  pastýři couvli a povolili umístit na hrob míč s logem chlapcova oblíbeného fotbalového klubu Borussia Dortmund.

Mami, až umřu...

Jens Pascal měl rakovinový nádor na mozku. Jako velkého fandu fotbalu ho loni o Vánocích navštívil v nemocnici samotný Jürgen Klopp, trenér Dormundu. Letos v květnu, jen několik dní před smrtí, měl potom chlapec poslední velký důvod k radosti: Borussia Dortmund se stala bundesligovým mistrem.

Čtěte také: Je mi třináct let. Mám rakovinu. Umírám, ale nepláču

"Mami, až umřu, chtěl bych mít náhrobek s logem klubu," svěřil se podle bulvárního deníku Bild matce. Zarmoucená rodina se rozhodla poslednímu přání  dítěte vyhovět. Nechala na Jensově náhrobku vyrýt klubový emblém a korunovala ho nádherným mramorovým fotbalovým míčem. Dortmundský kostel Navštívení Panny Marie však umístění náhrobku nepovolil s tím, že jde o nekřesťanskou symboliku, jejíž použití hřbitovní pravidla zakazují.

Lidé vs. církev

"Bylo to, jako kdybychom dostali políček do tváře," svěřil se v rozhovoru pro SAT 1 Jensův táta Andreas. A začal bojovat. O sporu manželů Pascalových s církví se prostřednictvím sociálních sítí dozvěděla veřejnost.

Chvilku to vypadalo, že v Německu vzplane náboženská revoluce fotbalových fanoušků. Chlapcovu rodinu podpořila celá fotbalová obec - od fanoušků, přes fotbalisty Borussie Dortmund až k jejím konkurentům, klubům Bayern Mnichov a Schalke 04. Facebookovou stránku s názvem Poslední přání Jense Pascala sdílelo 140 000 fanoušků a jejich vzkazy si duchovní otcové z Dortmundu za rámeček rozhodně nedali. Jen jeden za všechny: "Žádám církev, aby se neřídila předpisy, ukažte srdce!"

Míč a holubice

A katolická církev nakonec couvla - jestli to bylo kvůli obměkčenému srdci nebo velké ostudě, těžko říci... "Nikdy nebylo v zájmu katolické církve stát v cestě poslednímu přání malého chlapce. Šlo o sladění zájmů církve, hřbitovních pravidel a pozůstalých," kličkoval zástupce kostela při vyjádření pro deník Bild.

A tak nakonec Jens půl roku po své smrti konečně bude mít náhrobek, jaký si přál. Krásný míč se ale bude muset snést z podstavce dolů na zem, kde ho zřejmě ponese holubice coby křesťanský symbol. Na náhrobku pak přibude nápis Pravá láska.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Video: Orgasmus při porodu - nejlepší přirozená extáze!

Andělé existují! Kdo doopravdy jsou a jak vypadají?

Dózy na vánoční cukroví: super tipy pro vás!

reklama
Doporučené recepty
    reklama