reklama

Je mi třináct let. Mám rakovinu. Umírám, ale nepláču

Třináctiletá Talia Joy Castellano miluje make-up. Její oční víčka pro ni představují malířské plátno. Je to usměvavá a veselá holka, které zbývají už jen měsíce života. Umírá na rakovinu.

Foto: facebook.com

Třináctiletá Talia Joy Castellano miluje make-up. Její oční víčka pro ni představují malířské plátno. Je to usměvavá a veselá holka, které zbývají už jen měsíce života. Umírá na rakovinu.

Život jí rozdal karty nespravedlivě. Zatímco jiné slečny jejího věku řeší, jaké triko obléknou k džínám a jestli dnes nebude písemka z matiky, Talia má před sebou úplně jiné volby: buď pomalé umírání v řádu měsíců, nebo riskantní transplantaci kostní dřeně, která jí možná prodlouží život, ale po níž může rovnou zkolabovat.

Rakovina jako dar

"Mít rakovinu byl dar," říká na videu. "Sice strašný dar, ale dal mi tolik věcí... Díky ní mám svůj kanál na YouTube, inspirovala jsem tisíce lidí, získala přátele i sebevědomí. Nemám problém vyjít do obchodu bez paruky. To je přece úžasné. Moje cesta s rakovinou byla skvělá. Ale každá cesta má svůj konec."

Talia je rozená hvězda. Podívejte, jak jí to sluší:

Místo paruky make-up

Talii diagnostikovali rakovinu v únoru roku 2007. "Když jsem to zjistila, nemyslela jsem na to, že umřu. Říkala jsem si - Bože! Přijdu o vlasy, budu vyhublá, nebudu moct jíst, chodit do školy, vidět kamarády... Byla jsem úplně bezradná. A potom mě napadlo natáčet video a tím se s nemocí vyrovnat, " vzpomíná dívka.

Léčbou přišla o vlasy. Zvládla to s neuvěřitelným nadhledem: holá hlava se stala její obchodní značkou. Aby ji vyvážila, začala používat make-up. "Paruky jsou falešné, raději se namaluju. Když se někdo dívá na mé video, ať vidí make-up, a ne holou lebku," říká Talia.

Talia radí, jak si vyrobit dramatické večerní kouřové líčení:

Dokud budu moci...

Na svém YouTube kanálu s názvem Makeup Is My Wig dává Talia rady, tipy i celé lekce líčení. Její videa nejsou profesionální. Někdy ukáže výrobek, který používá, jindy prostě jen tak sedí před laptopem a mluví. Ale sladký hlásek, křehká tvář a zářivý úsměv v kontrastu s holou hlavou dojímají k slzám. Nejde o barvičky, Talia není obyčejná zmalovaná holčička. Předčasně vyspěla a každým slovem projevuje odvahu, optimismus a neuvěřitelnou sílu zralého člověka.

Možná proto její videa shlédlo už přes 20 miliónů návštěvníků YouTube. "Necítím se sama, podporuje mě spousta lidí. Mé poselství je jednoduché: smýšlejte dobře sami o sobě, přijměte to, co je vlastní jen vám samotným, a snažte se být šťastni, jak jen to půjde. Nikdy nejste zcela oblečeni, dokud vám chybí úsměv na tváři," radí Talia. A sama se tím také řídí.

"Jak můžeš být tak statečná?" ptala se jí oblíbená moderátorka Ellen Degeneres ve svém show. "A co mi zbývá?" pokrčila dívka rameny se smutným úsměvem. "Mám prožít ten čas v depresi?" A tak Talia dál přidává každý týden na svůj kanál nové video. "Budu v tom pokračovat, dokud budu moci," uzavírá.

Jaká vnitřní síla asi drží tu křehkou dívku nad vodou? To tom můžete diskutovat pod článkem. A můžete jí i poslat vzkaz pro radost a povzbuzení na facebook Angels fo Talia.

zdroj: youtube.com, facebook.com, huffingtonpost.com, blog.sfgate.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

David, chlapec z bubliny: Život strašnější než smrt!

Pivo a ženy: Místo prsou roste břicho!

Pětiletá Charlotte je velká jako krabice od mléka!

Co je neuroblastom?

Zhoubný nádor typický pro raný dětský věk. Zasahuje nervové buňky a bývá hodně nevypočitatelný. Může nečekaně ustoupit, změnit se v neškodný nádor zvaný ganglioneurom, ale také rychle metastázovat. Talia měla bohužel smůlu na tu poslední možnost. Léčba je nejčastěji kombinovaná. Chirurgická část spočívá v odstranění nádoru, na ni pak navazuje chemoterapie a v některých případech transplantace kostní dřeně.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama