reklama

Nudíte se? Vyzkoušejte exit game: Uteč, nebo zemřeš!

Tak, a jsme všichni mrtví! Přistihli nás při krádeži tajných dokumentů v komunistickém vězení. Jako tajní agenti jsme pohořeli... Zní to jako úryvek ze špionážního románu? Máte možnost prožít si ho na vlastní kůži!

Foto: Nikola Tadial

Tak, a jsme všichni mrtví! Přistihli nás při krádeži tajných dokumentů v komunistickém vězení. Teď nás povlečou k výslechu, čeká nás mučení a nakonec milosrdná smrt. Jako tajní agenti jsme pohořeli…

Zní to jako úryvek ze špionážního románu? Máte možnost prožít si ho na vlastní kůži - tedy jeho první část, dobrodužný únik. Nebojte, násilí se konat nebude!

Báječný adrenalin

Ve světě se tomu říká exit game neboli úniková hra. Jestli znáte film Kostka (Cube), víte, o co jde. Jestli ne, je to jednoduché: Uvězní vás v uzavřeném prostoru, že kterého musíte najít cestu ven objevením ukrytých klíčů a dalších indicií, rozluštěním hádanek a šifer, použitím předmětů v okolí. Kulisy jsou různé. Může to být středověká mučírna, hřbitovní hrobka, vězeňská kobka, atomový kryt… A máte na to hodinu.

Doporučujeme: Záhadný larp: Dobře utajené hry mladých

Budete čelit časovému tlaku, možná se trochu potit stresem, když se nebude dařit, určitě jásat nadšením při vyluštění dalšího problému. Adrenalin se rozproudí žilami, mozek se zavaří, jak bude kombinovat získané informace a hledat kreativní řešení nečekaných situací. A při tom všem se budete skvěle bavit.

Exit games spadají pod volně strukturované dobrodružné hry (adventures) a v poslední době se z nich stává fenomén. Z Japonska, kde vznikly, se šíří do světa. V Evropě zcela opanovaly Maďarsko, v oblibě jsou i ve Velké Británii a Holandsku. V ČR se hrají v Praze a Brně. Užívají si je hlavně mladí lidé a turisté, ale jsou také ideálním prostředkem teambuildingu.

Getaway, aneb Pryč odtud!

My jsme vyzkoušeli hru Getaway Prague, která je umístěna v krytu civilní obrany pod Národním domem u pražského náměstí Míru. Legenda: Na příštích šedesát minut se stanete tajnými agenty. Vaším úkolem je vloupat se do komunistického vězení, získat tajný dokument a utéct dříve, než vás stráže objeví. Používat sílu je zakázáno. Sahat na věci označené varovnou samolepkou je zakázáno. Zato se vřele doporučuje spolupracovat s ostatními.

Šli jsme tam s bezbřehým optimismem. Rekord je únik necelých 20 minut před limitem. To my budeme venku za půl hoďky! Dost jsme se spletli!

Ze sklepa v prvním podzemním podlaží sestupujeme po žebříku ještě o patro níž. Dveře za námi s třeskem zaklaply. Tísníme se místnosti rozměru větší toalety, před námi je zamčená mříž. Za ní tušíme další prostory, ale v přítmí, které tu panuje, stěží vidíme na dva metry. Začíná nám běžet čas...

Bezpečí a stálý dohled

Víc prozradit nemůžeme, připravili bychom vás o překvapení a radost ze hry. Jen možná uklidníme obavy: Nebojte, ven vás nakonec vždycky pustí!

Je to zcela nenáročné na fyzičku a bezpečné. Během hry vás na kamerách neustále sleduje dispečer a jste v s ním v kontaktu prostřednictvím vysílačky. Když se dostanete do úzkých a dlouho tápete, postrčí vás správným směrem. Pomáhají skoro každému, protože úkoly jsou dost těžké a časový limit krátký. Nicméně jsou logické a řešitelné a když se něco nepodaří, můžete si za to jen vy sami. Bez nápovědy projde hrou pouze čtvrtina účastníků. Budete k nim patřit i vy? Také jsme si to mysleli…

Ale vyhrajete v každém případě. Když nic jiného, získáte hodinu opravdu dobré zábavy. A následná návštěva hospody je skoro povinná. Vyjasňováním, proč vám to vlastně tak dlouho trvalo, kde že byl ten klíč od mříže a jak se kamarád dostal k  vzácnému tajnému dokumentu, strávíte čas skoro stejně dlouhý a příjemný jako hrou samotnou. Tak dobrou zábavu!

úvodní foto: Nikola Tadial

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Erotické hry náctiletých aneb Také jste hráli flašku?

Skandál: Manželé měli sex v porodnici!

7 důvodů, proč dát v práci výpověď

Getaway Prague

  • Časový limit: 60 minut
  • Počet hráčů: 2 - 5
  • Cena za hru: 1200 Kč dohromady
  • Speciální nabídka pro páry: 1000 Kč

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama