reklama

Mají syna s půlkou hlavy. Na civění lidí si zvykli

Malý Jaxon Buell je roztomilé, modrooké dítě. Jenže se kvůli vzácné vývojové poruše narodil bez většiny lebky a mozku.

Foto: Profimedia.cz

Malý Jaxon Buell je roztomilé, modrooké dítě. Jenže se kvůli vzácné vývojové poruše narodil bez většiny lebky a mozku.

Lékaři mu prorokovali pouhé hodiny. Teď je však chlapci rok a začíná mluvit. "Je to naše, a pouze naše rozhodnutí," brání Brandon Buell, táta postiženého miminka, právo rodičů dát dítěti šanci na život.

Bez lebky a bez mozku

Že nebude něco v pořádku, zjistili lékaři záhy. Ještě než se Jaxon narodil, varovali rodiče, že plod těhotenství zřejmě nepřežije. Ve 23. týdnu nabízeli potrat. Když chlapec nakonec přišel na svět, dávali mu pouhý den života.

Doporučujeme: Vědomě si pořídili postižené dítě: Mají na to právo?

Důvodem byla vrozená vývojová deformace neurální trubice (Anencephalie) natolik rozsáhlá, že se vymyká všem běžným diagnózám. Dítěti chybí polovina lebky a odpovídající část mozku. Pouze jedno z téměř 5000 takto postižených dětí se vůbec narodí, a obvykle umírá záhy poté. Jaxon, který dostal přezdívku "Silný" však v srpnu oslavil své první narozeniny.

Nechceme si hrát na Boha

Když lékaři oznámili rodičům zlou zprávu, řešili Brittany a Brandon Buellovi dvě zásadní věci: Trpí Jaxon bolestmi? Ohrožuje jeho stav matku? Ani na jednu z těchto otázek nezněla odpověď "ano". A tak dali dítěti šanci.

"Je to naše, a pouze naše rozhodnutí," zdůraznil Brandon v upřímné reakci na facebooku. Roli při tom sehrál i fakt, že oba rodiče jsou hluboce věřící křesťané. "Jaxon byl naše dítě a my měli jen jedinou možnost pro něj něco udělat. Nechtěli jsme si hrát na Boha," dodal.

A tak s manželkou vědomě přivedli na svět dítě, o kterém si všichni mysleli, že nebude nikdy chodit, mluvit, slyšet ani vidět. Jenže Brandon překonal všechna očekávání. A nedávno řekl své první slovo: Máma.

Nemělo by žít?

Zázračným přežitím svého syna se rodiče pochlubili na Facebooku. Ne všechny reakce čtenářů však byly pozitivní. Lidé v diskuzích neskrývali názor, že Brandon a Brittany byli ve své víře a touze po dítěti příliš sobečtí.

Čtěte také: Parazitující dvojče aneb Bratr v břiše, sestra v hlavě

"Dítě s půlkou hlavy by nemělo žít!" tvrdili a snímky Jaxona označili za "kruté a nelidské". Vyčítali rodině dokonce, že maminka může s Jaxonem zůstávat doma díky podpoře fondu GoFundMe.

O moc lepší to nebylo ani se sousedy. "Zvykli jsme si, že krásné, zdravé  děti a jejich rodiče na nás hledí divně. Prostě zírají," podotýká Brandon Buell.

Žít pod tlakem nepříjemné pozornosti okolí představuje ovšem pro Buellovy menší zátěž než vědomí, že čas, který má jejich syn vyhrazen k životu, bude krátký. "Někde v koutku mysli se mi to pořád vynořuje. Vím, že tento den může být poslední. Že už tu zítra nebude," říká Brandon. "Děkujeme proto všem, kteří jsou myšlenkou i modlitbou s námi."

zdroj: WeAreJaxonStrong / Facebook, Mirror

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

"Měl bys umřít!" řekla máma ochrnutému synovi

Matka pěti dětí ubodala pedofila: Dostala 3,5 roku

Dvě sestry v jednom těle: Chceme manžela a dítě. Každá!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama