reklama

Koukej mu na ponožky aneb Rady mámy dospívající dceři

Když jí vaší dceři okolo patnácti let, nemáte šanci, aby k jejímu sluchu proniklo jakékoli vaše slovo, natož pak moudrá rada. A vy jich máte tolik, a tak důležitých!

Foto: Isifa/Thinkstock

Když jí vaší dceři okolo patnácti let, nemáte šanci, aby k jejímu sluchu proniklo jakékoli vaše slovo, natož pak moudrá rada. A vy jich máte tolik, a tak důležitých!

Celý život sbíráte postřehy a střípky zkušeností, které mohou ušetřit mnohé trápení a rozčarování. Možná je na čase svěřit je papíru.

Doporučujeme: Zabít nestačí! aneb Puberta je chronická nemoc

Třeba si je aspoň přečte a bude jim věnovat chvilku svého vzácného času... Samozřejmě za podmínky, za pod nimi nebude podepsaná  právě její matka!

Hádají se vlastně pořád

Pochopitelně. Podle průzkumu z roku 2000 proběhne za rok mezi matkou a pubertální dcerou přes 180 hádek. Hádají se vlastně každý druhý den, ať už kvůli nepořádku, odmlouvání či randění. Možná to tak musí být, aby se dcera dokázala odpoutat a vybudovat samostatnou existenci. Přesto jí to pár dobrých mateřských rad může trochu usnadnit.

Kam s očima

  • Koukej, kam sedá (nebo odkud vstává): Jestli nepouští stařenky v autobusu sednout, předbíhá ve frontě u vleku nebo bezohledně řídí auto, jaká je šance, že bude ohleduplný k tobě, až se budeš valit v osmém měsíci?
  • Koukej, kam chodí: Pokud tě vyprovodí až ke dveřím, i když jste se právě pohádali, je zodpovědný. To je vlastnost, která se ve skutečném životě moc hodí.
  • Koukej mu na oči: Usmívají se, když vidí hrát si děti v parku nebo aspoň štěňata na chodníku? Docela slušná šance, že bude dobrý táta.
  • Koukej mu na psací stůl: Je zavalený záplavou papírů, cédéček, špinavých slipů a krabic od pizzy nebo číny? Těžko můžeš čekat, že bude ochotný uklízet ve společném bytě...
  • Koukej mu na ponožky: Jasně, že bílé ponožky do sandálů nedělají dobrého nebo špatného člověka, ale lev salonů z něj v životě nebude. Jestli chceš elegána, doufej, že není moc paličatý a dá si poradit. Moc pravděpodobné to však není.

Jaké rady do života byste své dospívající dceři dali vy? O tom můžete diskutovat pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

To je hustý, ty aliene! aneb Puberťácky snadno a rychle

V porodnicích dochází denně k násilí na ženách i dětech

Intimní rovnoprávnost: Vyholit se? Jen když ty taky!

Stach: Nenechám si vzít radost ze života. Dnes jsem klidnější, věda nám dala řešení | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama