reklama

Jak dcera změní obyčejného chlápka v báječného tátu

První a nejdůležitější muž v životě ženy bude její táta. Jen on může holčičku nejvíc posílit a podpořit, ale také jí ublížit, nebo ji dokonce zlomit.

Foto: Isifa/Thinkstock

První a nejdůležitější muž v životě ženy bude její táta. V dobrém i ve zlém.

Vztah dcery k otci je pro její další život zcela zásadní. Jen táta může holčičku nejvíc posílit a podpořit, ale také jí ublížit, nebo ji dokonce zlomit. Naštěstí těch prvních tatínků je daleko víc. A proto je také hodně šťastných holčiček, z nichž vyrostou šťastné ženy.

Z darebáka slušňákem

Vypadá to jako malý zázrak. Z většiny drsných chlápků, kteří myslí jen na sebe, své potřeby, dobrodružství a na to, jak se ženské dostat pod sukně, se totiž díky narození holčičky stanou naprosto báječní, citliví a moudří tátové. Snad to zařídila sama příroda.

Doporučujeme: 10 věcí, které můžete říct prckovi, ale ne jeho tátovi

A dokládá to Huffinghton Post, když shrnuje zkušenosti tatínků, jimž se narodily dcery. Přečtěte si, jak moc muže změnilo, že stali otci...

Milujeme holčičky!

 • Než se mi narodila dcera, plakal jsem jen párkrát v životě. Od té doby, co ji mám, jsou mé emoce daleko výraznější. Jsem schopen se s ní rozplakat třeba při sledování Lvího krále.
 • Jsem docela velkej, drsnej, zarostlej chlápek, co postavil dům a bez problémů řídí harleye. Od té doby, co mám holčičku, si hraju s panenkami a růžovým medvídkem. A nemůžu si pomoct, abych v každé ženě neviděl tátovu malou holčičku.
 • Nemůžu říct, že jsem si někdy předtím žen nějak výrazně vážil. Jasně, měl jsem je rád, ale to je něco jiného. Ale když jsem viděl, jak moje žena přivádí na svět naši dceru, moje úcta ke všem ženám světa vzrostla tisícinásobně.
 • Nikdy by mě nenapadlo, že takhle děsně dopadnu. Ale když chce moje dcera, abych s ní pil čaj z imaginárního hrníčku, tak prostě piju. A držím přitom malíček stranou jako dáma, sakra.
 • Jste houby táta, jestli jste ještě své holčičce nelakoval nehty na rukou a ona vám to neoplatila!
 • Když jsem zjistil, že čekáme holku, byl jsem z toho docela v háji, vyrostl jsem mezi samýma rukama, naprosto jsem netušil, co bych si měl počít s děvčetem. Uplynuly dva roky a jsme nerozlučná dvojka. Můj respekt vůči maminkám a jejich dcerám vystřelil k nebesům. Jsem s dcerou na rodičovské dovolené a vážím si každé společné chvilky.
 • Daleko víc si všímám, jak moc ženských postav v televizi je charakterizováno jejich vztahy k mužům. A tak těžce pracuji na tom, jak vychovat silnou, sebevědomou mladou ženu, schopnou jít svou cestou a najít si správného parťáka. Nechci mít doma princeznu, co bude jen pasivně čekat na prince na bílém koni.
 • Na ženy jsem vždycky koukal jako na někoho, s kým je možné mít sex. Teď v každé z nich dokážu vidět i tu malou holčičku, co ji táta ukolébává ke spánku.
 • Jsem teď mnohem citlivější. Nedávno jsme dávali dceru do nové školy, protože jsme s tou předchozí měli špatnou zkušenost. Její nová třída jí přichystala báječné uvítání, a když jsem odpoledne viděl, jak na rozloučenou objala paní učitelku, měl jsem co dělat, aby mi netekly slzy.
 • Moje dcery mi ukázaly, jaká je síla pohlazení a jak je krásné jen tak vedle někoho sedět a vědět, že k němu patřím. A naučily mě emocím, hlavně lásce. Nikdy jsem nikoho nemiloval tak, jak teď miluji je. Jsou tak krásné ve svých šatičkách a džínách, když staví hrady z písku, špinavé od ucha k uchu.
 • Nikdy bych tomu nevěřil, ale když mi moje čtyřletá princezna řekne - Táto, pojď si se mnou hrát, jsem na vrcholu blaha. Prostě miluju s ní být. Těší mě každé její slovíčko, každý úsměv. Těší mně česat jí vlásky a oblékat šatičky. A těším se, jak bude skvělá, až vyroste. Určitě bude první hokejovou reprezentantkou nebo prezidentkou.
 • Nejsem dokonalý. Dělám chyby. Ale snažím se být dobrý člověk a bezva chlap, protože moje dcera to potřebuje. Aby si, až později vyroste, uměla vybrat pro život toho správného mužského, který bude jako táta.

Proč jsou tátové tak důležití

Zatímco k maminkám mohou mít odrostlejší holčičky vztah poněkud ambivalentní, táta je prostě bůh. On do ní vkládá základy zdravého respektu k vlastnímu tělu. On je předobrazem toho, jak by se k ní jednou měl chovat její vlastní manžel. On vytváří zářný vzor rytíře na bílém koni. A jeho holčička mu to vrací.

Čtěte také: Nejdůležitější muž v životě ženy? Její otec!

Ona dává tatínkovi možnost stát se na chvíli pohádkovým králem, který má tři dcery. Mužem, jenž je největší, nejchytřejší, nejsilnější a nejkrásnější na světě. Aby se mu to nelíbilo! Takový obdiv nikdy v očích dospělé ženy - dokonce ani své vlastní - neuvidí. A tak se vůbec nestydí běhat bytem po čtyřech a vozit na koníčku malou jezdkyni, hádat se o figurky v Člověče, nezlob se a čas od času ji nechat vyhrát či vyrábět růžový domeček pro panenky.

Češe své holčičce vlásky, lakuje jí nehtíky, obléká šatičky panenkám - a mezi tím vším se učí hluboce prožívat emoce a vřele milovat. Což je jedinečný dar, kterým holčičky tátům oplácejí jejich péči a lásku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Takové krve aneb 10 nejpitomějších výroků otců u porodu

Vědomě si pořídili postižené dítě: Mají na to právo?

Pomstila nevěru muže: Projímadlo a rozmlácené Porsche

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama