reklama

10 věcí, které můžete říct prckovi, ale ne jeho tátovi

Existují věci, které můžeme možná říct svému čtyřletému synkovi, ale ne jeho tatínkovi. No schválně - kdy jste naposledy řekli svému vyvolenému: Že tě kousnu do té pěkné prdelky!

Foto: Isifa/Thinkstock

Už jsme dospělí, a tak víme, že existují věci, byť roztomilé, které můžeme možná říct svému čtyřletému synkovi, ale ne jeho tatínkovi. Alespoň ne před lidmi, jinak je z toho trapas jako hrad.

No schválně - kdy jste naposledy řekli svému vyvolenému: Že tě kousnu do té pěkné prdelky! Věta, v domácím kočkování použitá bez uzardění, by se pronesená na veřejnosti k dospělému muži stala poněkud třaskavým prohlášením.

Čtěte také: Tatínek čural do umyvadla aneb Když dítě moc mluví

To, co může být v domácím soukromí půvabnou hříčkou, se na veřejnosti stává faux pas.

Co tátovi neříkat - opravdu nikdy

  1. To je ale vykrmená bradička! Podbradek neboli dvojitá brada možná vyvolá úsměv na tváři pyšné maminky, když jde o vykrmené půlroční miminko, maximálně o štěně pitbulla. Tátu stejná informace nepotěší.
  2. Tys ale udělal velké hovínko! Legální omluvou chvály exkrementů všeho druhu je pouze věk od nuly do dvou let. A i tak jen pro silné žaludky.
  3. Je čas tě odstavit od prsíček. Řečeno odrostlému miminku či batoleti, jde o zcela regulérní prohlášení. Řečeno tátovi? Jedině v soukromí - ale hlavně by to byla docela škoda, ne?
  4. To je roztomilá pleška! Vaše miminko ji má od ležení v místech, kde vypadalo lanugo neboli původní ochlupení. A vůbec mu nevadí. Jednak ji ještě nevnímá, jednak mu časem zaroste bujnými dětskými vlásky, což se u řídnoucího vlasového porostu dospělého muže očekávat rozhodně nedá. Připomínka plešatění ho rozhodně nepotěší.
  5. Že tě kousnu do té pěkné prdelky! Domácí kočkování a mazlení patří po právu k oblíbeným kratochvílím. Ne všechny triky však můžete použít i na dospělého. I když… tenhle možná ano - ale rozhodně byste to neměli probírat na veřejnosti.
  6. Ty jsi krásně kulaťoučký! Už jsi zase kilo přibral. U miminek, která nechtějí přibývat na váze, je to důvod k oslavě. Pokud ovšem tatínek netrpí mentální anorexií, bude spíš potřebovat váze odlehčit.
  7. To jsou ale stehýnka! Tohle si máma o tátovi nebo naopak táta o mámě klidně myslet může. Nicméně použito nahlas a v kombinaci s drobnělinou? Trapné, skutečně trapné porušení vkusu i etikety! Asi stejně jako výše zmíněná prdelka.
  8. Ty jsi můj kulíšek! Není. Není ani myšáček, prdelka, mufíček, mazlíček či jakákoli další zdrobnělá zpotvořenina, která křiví jazyk. Jde přece o dospělého muže! Možná může být tygr, šelma, drak - ale myšáček? Nikdy!
  9. Pojď, umyjeme pindíka. Není, za co se stydět, hygiena je důležitá a děti by měly umět pojmenovat části svého těla. Nicméně pokud budete chtít sdělit informaci stejného obsahu svému milovanému, situace si vyžádá slovník patřící do zcela jiného literárního žánru. Jinak vznikne místo erotického románu fraška.
  10. A teď se půjdeme… napapat, vykakat, obléknout - je jedno co. Pokud to nehodláte dělat také, vynechejte třetí osobu množného čísla a používejte odpovídající tvar slovesa.

Poznali jste se? Co říkáte doma dětem či jejich tátům doma v soukromí vy? Prozraďte to ostatním pod článkem...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 věcí, kterých v životě budete nejvíc litovat

Čurání na povel a jiné podivnosti, které rodiče dělají

Věci, které by žena před mužem neměla dělat. Nikdy!

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama