reklama

Homeopatika v těhotenství: šetrná a bezpečná

V průběhu těhotenství se mnoho žen potýká s nevolností, únavou, hemoroidy, nachlazením a dalšími zdravotními obtížemi, které dokážou nepříjemně potrápit. A navíc na mnohé z nemocí nemůže budoucí maminka užívat klasické léky. Vhodnou alternativu v této situaci nabízejí šetrné homeopatické přípravky, jež poskytnou úlevu od potíží, aniž by ohrozily maminku nebo její miminko.

Těhotná
Těhotná | Foto: Profimedia.cz

V průběhu těhotenství se mnoho žen potýká s nevolností, únavou, hemoroidy, nachlazením a dalšími zdravotními obtížemi, které dokážou nepříjemně potrápit. A navíc na mnohé z nemocí nemůže budoucí maminka užívat klasické léky.

Vhodnou alternativu v této situaci nabízejí šetrné homeopatické přípravky, jež poskytnou úlevu od potíží, aniž by ohrozily maminku nebo její miminko. Proto léčbu pomocí homeopatie vyhledávají stále častěji nejen těhotné ženy, ale také porodní asistentky.

Malý výběr, vděčná alternativa

„Těhotné ženy mají velmi omezený výběr léků, které lze během těhotenství užívat. V tomto období je totiž každý lékař velice opatrný s předepsáním klasických přípravků, proto jsem vděčná za homeopatika, která mohu ženám nabídnout jako bezpečnou alternativu," vysvětluje MUDr. Eva Kettmannová, alergoložka a homeopatka.

Homeopatie nastávající maminky bezpečně provede těhotenstvím, které představuje mnoho fyzických a psychických změn. Dokáže předejít těhotenské nevolnosti, nedostatku červených krvinek, nadýmání a pálení žáhy, hemoroidům, psychickým problémům, únavě i stresu. Pomůže také s léčbou běžných sezónních onemocnění, jako je nachlazení nebo viróza.

Homeopatika v těhotenství

  • Jsou bezpečná pro miminko i maminku.
  • Nemají vedlejší účinky.
  • Nezatěžují játra ani ledviny.
  • Nevyvolávají alergické reakce.
  • Nejsou návyková ani toxická.
  • Neobsahují aditiva ani konzervační látky.
  • Mohou být užívána v každé fázi těhotenství.

Fungují i při porodu

Zvláštní kapitolou je pak samotný porod, během kterého mohou být homeopatika také velmi užitečná. „Preventivní užívání léků připraví porodní cesty a zabrání jejich poranění během porodu. Je vhodné je užívat také v případě císařského řezu, kdy zabraňují nadměrnému krvácení. Působí i proti slabosti a porodnímu vyčerpání," vysvětluje MUDr. Eva Kettmannová.

Zkušenosti lékařů dokazují, že užíváním homeopatických přípravků před porodem nejsou zdaleka vyčerpány jejich možnosti. Maminka, která měla kladnou zkušenost s homeopatiky v těhotenství nebo během porodu, často vyhledává tuto šetrnou léčbu i pro své miminko. To může homeopatika užívat již od prvního dne života. Děti, jež jsou takto léčeny, mívají od narození odolnější imunitní systém. Běžné nemoci u nich většinou probíhají bez komplikací a dlouhé rekonvalescence.

Jaký je názor vás, čtenářek? Máte zkušenosti s homeopatiky v těhotenství? Pomohla vám při porodu? Užívá je i vaše miminko? Podělte se s ostatními o své zkušenosti! Diskutovat můžete pod článkem a hlasovat v naší anketě.


--------------------------------------------------------------------------------

Homeopatie - už jste ji vyzkoušeli?

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama