reklama
 

Halloween se blíží, oblékněte si druhou tvář!

Halloween má stejně jako české dušičky původ v dávném keltském svátku mrtvých Samhain. Tím ovšem veškerá podobnost končí. Zatímco na pošmourné české dušičky navštíví rodina hřbitov a potom se všichni společně přejedí u svátečního stolu, anglosaské děti po setmění řádí jako zjednané...

Foto: Internet

Svátek Halloween je u nás čím dál populárnější. Aby také ne, když si ho jde tak krásně užít! Kdepak tichá vzpomínka na drahé zesnulé! Jde o působivou strašidelnou párty, jejíž tajemnou atmosféru s radostí vychutnávají děti i mnozí dospělí.

Anglosaský Halloween má stejně jako české Dušičky původ v dávném keltském svátku Samhain, zasvěceném drahým zesnulým. Tím ovšem veškerá podobnost končí. Zatímco na pošmourné české dušičky navštíví rodina hřbitov a potom se všichni společně přejedí u svátečního stolu, britské, americké, kanadské a australské děti po setmění řádí jako zjednané.

Doporučujeme: Holčičí líčení na Halloween aneb Zombie snadno a rychle

Ty menší navštěvují domy označené dýňovou lucernou, aby si vyprosily něco dobrého na zub, větší se překonávají v tom, čí maska bude nejlepší. A že jsou to kostýmy a masky dokonalé! Některé by klidně mohly konkurovat práci hollywoodských filmových maskérů. Pár takových jsme pro vás připravili. Pojďte se s námi krásně bát! Podívejte, jak se rodí dívka s dvojí tváří na jedné hlavě, zombie pod zipem nebo děsivý král dýní.

Která tvář je pravá?

Při pozorném pohledu to určitě rozeznáte, nicméně když se vás upřou naráz všechny tři oči, přece jen trochu znejistíte... Nebo ne?

Krev pod zipem

Přišla vám předchozí maska spíš zajímavá, než doopravdy strašidelná? Pak pro vás máme trochu silnější kávu, slazenou "pravou" krví. Tato maska by určitě zaujala slavného Louise Buñuela, má totiž v sobě hodně z jeho děsivé poetiky, která se nebála uchopit břitvu a rozříznout lidské oko. Jen si představte, jak se zip pomalu rozevírá a rozevírá a rozevírá...

Strašný dýňový král

Vyřezaná dýně se svíčkou uvnitř zvaná Jackova lucerna (Jack-o'-lantern) je tradičním znakem Halloweenu. Lidé je umisťují před dům, aby dali najevo, že jsou ochotni pohostit koledníky. Tohoto krále dýní by ale vaše ratolesti určitě potkat nechtěly! A nejspíš ani vy.

Jak jste na tom s Halloweenem vy? Slavíte anglosaký svátek mrtvých, nebo české Dušičky? Či snad obojí? Nebo je pro vás tento svátek jen dalším nepovedeným pokusem implantovat k nám cizí kulturu, jako byl třeba děda Mráz nebo je Santa Claus?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Je jí čtrnáct let aneb Lolitku je třeba seřezat včas

Buňka, nebo člověk: Odkdy je interrupce vraždou?

Močit 3x za noc je problém. Musí se léčit

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama