reklama

Holčičí líčení na Halloween: Zombie snadno a rychle!

Anglosaský lidový svátek Halloween se u nás stává čím dál populárnější. Možná za to mohou malebné dýňové lucerny, možná příjemný strach z temného záhrobí...

Foto: Profimedia.cz

Anglosaský lidový svátek Halloween se u nás stává čím dál populárnější. Možná za to mohou malebné dýňové lucerny, možná příjemný strach z temného záhrobí...

Čarodějky, duchové, příšery, kostlivci a černé kočky - to je přece něco daleko zajímavějšího než obyčejné české dušičky! Obojí má však stejný základ: dávný keltský svátek mrtvých zvaný Samhain.

Koleda u lucerny

Kromě tradičních kostýmů, v nichž britské, americké, kanadské a australské děti po setmění řádí, představují tradiční znak Halloweenu vyřezané dýně se svíčkou uvnitř. Říká se jim Jack-o'-lantern (Jackova lucerna). A ti, kdo je umisťují před dům, tak dávají najevo, že jsou ochotni přijmout okostýmované dětské koledníky a podělit je nějakou sladkou maličkostí.

Na nejkrásnější halloweenské dýně se můžete podívat tady.

Zatímco mladší děti chodí po domech a koledují, starší mládež se vyžívá v děsivých kostýmech a ještě děsivějším líčení. Někdy si pracný výsledek holčičí make-upové snahy na první pohled příliš nezadá s prací filmových maskérů!

Podívejte, jaké zázraky dokáže trocha barev, latexu a papírových kapesníčků!

Barbie a la zombie

A ještě jedno inspirativní video, tentokrát od Michelle Phan, známé propagátorky barbie líčení.

Máte doma kluka, kterého na make-up moc neužijete? Připravte mu pravé halloweenské recepty! Vytřeštěné oční bulvy v rudé záplavě, pavoučí košíčky, useknuté prsty, jedovaté houby... Vypadají dost věrohodně na to, aby upřímně potěšily všechny přirozeně morbidní teenagery. Jak na ně?

Podívejte v naší galerii:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Klidný spánek krále Vratislava střeží zástupy mrtvých

Pivo a ženy: Místo prsou roste břicho!

Pětiletá Charlotte je velká jako krabice od mléka!

Diaby: Nesla jsem si domů nože a řešila, jak to skončit. Bylo úlevné to pojmenovat | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama