reklama

Staré oblečení: Vyhazovat, nebo ne?

Znáte to - skříň s oblečením praská ve švech, a přesto pořád dokola nosíte zhruba deset nejoblíbenějších kousků. Co s tím zbytkem? Uchovat, nebo bez rozmyslu vyhodit či rozdat příbuzným a kamarádkám?

Foto: Profimedia.cz

Znáte to - skříň s oblečením praská ve švech, a přesto pořád dokola nosíte zhruba deset nejoblíbenějších kousků. Co s tím zbytkem? Uchovat, nebo bez rozmyslu vyhodit či rozdat příbuzným a kamarádkám?

Ještě tak před rokem jsem se řídila heslem, že co si na sebe nevezmu víc než rok, to musí jít pryč. Samozřejmě jsem se tím neřídila úplně bez výjimek - některých kousků, které třeba byly kvalitní a skoro nenošené, jsem se vzdát nedokázala a uložila je na dno skříně, kdyby náhodou...

Ostatní jsem ale vždy vyřadila, ty lepší kusy odvezla k rodičům a sestrám, zbytkem jsem naplnila igelitku a odnesla ji do kontejneru na textil, který prý pomáhá dětem a sociálně slabším, takže jsem ze sebe ještě navíc měla dobrý pocit.

Manželská šikana

Jenomže mé skříni se takhle ulevilo jen jednou dvakrát ročně, zatímco nové kusy do ní samozřejmě přibývaly s mnohem větší frekvencí. Dopadlo to tak, že se manžel musel z naší společné obří skříně odstěhovat - moje věci prostě najednou vytlačily ty jeho...

Asi se nedivíte, že od té doby pokaždé, když si chci něco koupit, slyším v zádech: "Kup si to, ale měla bys za to jiné tři věci vyhodit..." Ještě k tomu dodá pár vět o tom, že mám ve skříni věci, v nichž mě v životě neviděl, že některé kusy dokonce ještě mají visačku z obchodu, že bych na oblečení neměla být tolik závislá a schraňovat ho čistě jen "pro případ", že tohle dělaly naše maminky a babičky během normalizace, kdy nic nebylo k dostání a že dnes je toho k dostání až zbytečně moc, samozřejmě nechybí řeči o dětech v Africe a podobně.

Čtěte také: Jak prát zimní oblečení a nezničit ho?

Takovému nátlaku se samozřejmě nedá nepodlehnout, takže posledních pár měsíců skutečně vyhazuji v mnohem větším množství. Člověk přitom cítí takový osvobozující pocit...

Pomoc z kontejneru? Nebuď naivní

Jenže pak přijde někdo, kdo vám řekne, že oblečení z kontejnerů se k dětem stejně nikdy nedostane, že se většinou rozkrade ještě po cestě.

Nebo se jednou vzbudíte stejně jako já minulý týden, a protože se vám ještě nechce z postele, začnete přemýšlet, co si dnes vezmete na sebe. Já jsem si při tom lenošení vzpomněla na jedny skvělé džíny, které měly originální barvu a navíc byly do zvonu, takže teď zase supermoderní. Super, vezmu k nim kožené konversky a pro dnešek mám vyhráno!

Chci zpátky své džíny!

Jenže pak jdete ke skříni a ať hledáte, jak hledáte, džíny tam nejsou. Protože jste je asi před měsícem pod jedním z těch nátlaků vyhodili. Takže pokud teď chcete nosit trendy zvonové džíny, musíte jít a koupit si nové. Ztratíte tím nejen čas, ale samozřejmě i peníze.

Takže se teď ptám - není lepší oblečení schovávat? Vždyť módní trendy se přece v celkem pravidelných intervalech vrací. Pak stačí jen sáhnout a máte supermoderní outfit zcela zdarma. A pokud čas od času vyhodíte staré onošené věci, bude z toho příjemný kompromis, ne?

Teď ještě vymyslet, jak to vysvětlím doma...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Neutrácejte zbytečně: Praktičtí pomocníci na nákupy

Nejlepší plesové šaty: Inspirujte se v Hollywoodu

Růžová barva v interiéru je výzva: Ale vyplatí se!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama