reklama

5 nejlepších dětských detektivek poslední doby: Čtěte!

Tajemství, která měla zůstat skryta. Podivné náhody, jež nelze jednoduše vysvětlit. Příběhy, co se opravdu mohou v reálném životě stát. Prostě klasické napínavé vyprávění, které zejména dospívající mládež miluje. A právě takové vám nyní nabízíme.

Foto: Isifa/Thinkstock

Tajemství, která měla zůstat skryta. Podivné náhody, jež nelze jednoduše vysvětlit. Příběhy, co se opravdu mohou v reálném životě stát. Prostě klasické napínavé vyprávění, které zejména dospívající mládež miluje.

Psychologické thrillery zacílené na mladé čtenáře jsou trendem současné doby. V sousedním Německu se prodávají desítky tisíc výtisků detektivek pro -náctileté. A často oddechové nabídce neodolají ani maminky... Pojďme se podívat, jaká nabídka pro děti a mládež se objevila v současné době u nás v ČR.

Děsivé splynutí - Vidím to, co vrah 

Mysteriózní příběh plný napětí a silných emocí má jako hlavní hrdinku Vee, normální sedmnáctiletou středoškolačku, která žije pouze s otcem a mladší sestrou. Život jí komplikuje porucha spánku - narkolepsie. Nemůže usnout a místo toho se propadá na různých místech do bezvědomí, během kterého se ocitá na krátký čas v těle druhých a prožívá s nimi vše; vnímá jejich pocity, vidí jejich očima. Aby došlo k takovému spojení, stačí se dotknout věci, kterou měl předtím v ruce někdo jiný a prožíval při tom silné emoce. Jednoho dne se však splynutí stane noční můrou, která Vee navždy změní život.

Vidí totiž svět očima vraha, který má na svědomí smrt její nejlepší kamarádky a svůj čin zamaskoval jako sebevraždu. Brzy poté zemře další dívka a Vee se začne strachovat o mladší sestru. Ráda by zjistila, číma očima vidí a co vede kroky vraha. Podaří se jí ho odhalit včas a ochránit další dívky před hrozícím nebezpečím?

Mrazivé léto

Děj knihy se odehrává v jihošpanělském městečku Marbella, spíš než příjemné horko vám však poběží husí kůže po zádech. Patnáctiletá Lyra si na letních prázdninách připadala jako v ráji až do chvíle, kdy zmizela její spolužačka Pia. Nedlouho poté je nalezena mrtvá a z letní idylky se stává zlý sen.

Lyře se zdá, že se její matka chová divně. Navíc je přesvědčená, že zahlédla svou sestru, která zahynula již před deseti lety. Co jí matka tají? Jaká děsivá tajemství měla zůstat navždy skryta? Lyra se rozhodne přijít všemu na kloub. Je to však rozumné rozhodnutí?

Motýlí křídla

Román vypráví o záhadné autonehodě, při které zahynula sestra hlavní hrdinky. Jak přesně zemřela, to nikdo neví. Elena se snaží na nešťastnou smrt své sestry Laury zapomenout a skoro se jí to už podaří, když je na stejném místě o rok později nalezena další mrtvá dívka.

To přece nemůže být náhoda! Co způsobilo dopravní nehody? Jaké tajemství v sobě nosí matka, která Elenu nechce spustit z očí? Náhlý zájem staršího pohledného Tristana, přicházející anonymní dopisy a potloukající se zakuklené postavy přimějí Elenu hledat pravdu na vlastní pěst...

Holky na stopě - Odhalené tajemství

A na závěr nabízíme dvě knížky mírnějšího rázu pro mladší čtenářky a čtenáře. Dvanáctiletá Lucka bydlí s rodiči v penzionu své babičky. Právě začínají podzimní prázdniny, během kterých babičku navštíví také sestřenice Petra a Patricie. Z jejich návštěvy Lucka rozhodně nemá radost - Petra se chová dost bláznivě, protože prochází pubertou, a Patricie má na holku poměrně ujetý koníček, zajímá se totiž o hmyz.

Když se v pokojích objeví obrovští švábi, někteří z hostů chtějí odcestovat. Pověst penzionu utrpěla a Lucka chce s pomocí kamaráda Filipa za každou cenu najít viníka. Kdo hmyz do pokojů nastražil? Najdou k sobě holky během pátrání cestu?

Holky na stopě - Vážné podezření

Před velikonočními svátky uspořádá Lucčina třída bazar. Prodejem vlastnoručně malovaných vajíček se jim podaří získat velký obnos peněz. Kasičku s penězi svěří paní učitelka přes Velikonoce Filipovi. Když ji ale následně přinese do školy, je prázdná a podezření padne právě na Filipa. Lucka věří, že peníze nevzal. Společně s Petrou a Patricií se pouští do pátrání. Podaří se jim nalézt pravého viníka? Proč chtěl někdo svalit vinu na Filipa?

zdroj: Fragment.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kameňáky o dětech: Drsné, neseriózní, ale vtipné!

Neuvěřitelné video: Porod v přímém přenosu

Kupujete nemovitost: Poradíme vám, jak nenaletět!

--------------------------------------------------------------------------------

Máte rádi knížky pro děti?

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama