reklama

Video: Jak uvázat kravatu? 3 různé druhy uzlů

Chystáte se na ples nebo důležitou schůzku? Naučte se podle videa uvázat kravatu.

Foto: Thinkstock

Společenský outfit si žádá správně uvázanou kravatu. Mnoho mužů si s tím neví rady, proto jsme pro vás vybrali tři videa, která vás naučí uvázat tři různé uzly na kravatě.

Etiketa říká, že bychom neměli nosit uvázaný jeden uzel stále dokola. Chystáte se na ples nebo společenskou událost, pak si nezapomeňte koupit kravatu a zkuste si uvázat jednu z několika variant podle toho, o jakou příležitost jde.

Historie kravaty

Historie sahá do doby třicetileté války, kdy chorvatští žoldáci ve francouzských službách nosili své tradiční a malé vázané šátky. Dostávali je od žen na rozloučenou. Tohoto doplňku si všimli v Paříži a pojmenovali po slovu chorvaté - la croates. Postupně se slovo upravovalo do dnešní podoby la cravatte, česky kravata.

Čtěte také: 10 pravidel, jak přežít vztah s ženatým mužem

Během let prošlo vázání mnoha změnami. Na začátku 21. století se uzly dostaly na šířku o rozměrech 8,9 až 9,5 cm. Délka kravat se šije od 117 do 152 cm. Můžete si pořídit od tradičních pruhů, přes abstraktní prvky po tematické vzory. Velmi oblíbenými se staly užší kravaty z 60. let, tzv. RETRO nebo SLIM.

Druhy uzlů

Existuje celá řada způsobů vázání, ale můžeme si je jednoduše rozdělit na dvě hlavní skupiny.

Malé kravatové uzly:

  • Kravatový uzel Four in Hand
  • Kravatový uzel Kent/ Pratt
  • Kravatový uzel Windsor Half

Velké kravatové uzly:

  • Kravatový uzel Windsor Full
  • Princ Albert uzel

Kravatový uzel Kent

Kent neboli uzel Pratt je jeden z menších a velmi jednoduchých uzlů. Trojúhelníkový tvar doplní elegantní oblek a uvázat ho zvládne opravdu každý. Dobře vynikne na vzorovaných kravatách. Podívejte se na video a zkuste si ho uvázat.

Pokud byste si chtěli v klidu techniku vyzkoušet, můžete se podívat na obrázek, kde je každý krok zakreslený zvlášť a vy si jednotlivé fáze v klidu zopakujete.

Náš tip: Jak originálně využít (nedopité) víno?

Kravatový uzel Windsor Half

Patří mezi nejhezčí uzel, čímž si získal na oblibě. Hodí se ke košili se širokým límcem a společně z vás udělají moderního elegána. Jak si takový styl uvázat, můžete podrobně vidět v následujícím videu.

Kravatový uzel Windsor Full

Jedna ze špiček kravatových uzlů. Díky větší velikosti se hodí k moderním košilím se širokým límečkem, kterému se říká žralok. Chcete-li patřit mezi opravdovou špičku a vypadat dokonale, bude tento uzel pro vás nejvhodnější. Zkuste si ho uvázat podle následujícího videa.

Na obrázku jsou shrnuté postupy vázaní uzlů Windsor Half a Windsor Full. Ale pevně věříme, že už jste je podle videa zvládli a máte hotovo.

zdroj: jakvazatkravatu.cz, bandi.cz

Vážete si sami kravatu nebo nosíte stále ten samý uzel, dokud jen trochu drží svůj tvar? Jak často na sebe berete oblek s kravatou? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak pečovat o pračku a sušičku, aby dlouho vydržely?

Co se dá vyčíst z oka? Nemoc srdce, jater i AIDS

Nejkrásnější animace porodu: Názorná, ale bez krve


Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama