reklama

Tajemství a původ podprsenek: Odhalte ho s námi

Jak vznikla první podprsenka na světě? A kdy se ve filmu poprvé objevila žena bez ní? A jak stará už je ikonická špičatá podprsenka, která proslavila Madonnu? A kdo ji vlastně navrhl?

Foto: Zdenka Tomis, Profimedia.cz

Jak vznikla první podprsenka na světě? A kdy se ve filmu poprvé objevila žena bez ní? A jak stará už je ikonická špičatá podprsenka, která proslavila Madonnu? A kdo ji vlastně navrhl?

Odpovědi na všechny tyto otázky a ještě spoustu dalších zajímavostí najdete v našem přehledu:

1858 - Jistá žena z Brooklynu upravila svůj korzet tak, aby zvětšoval její ňadra. Vložila do něj zahnutý ostnatý drát, který můžeme považovat za předchůdce dnešních kostic, a také korzet "vypolstrovala". Do látky korzetu vložila trávu, kůru a ostříhané kudrnaté vlasy, protože se tehdy věřilo, že pomáhají proti pocení.

Jak pečovat o svůj dekolt? Přečtěte si ZDE

1889 - První patent na podprsenku, která už se víc podobá té dnešní než původnímu korzetu, získala Francouzka Herminie Cadolle.

1907 - Slovo podprsenka (původně "brasserie") se tehdy poprvé objevilo v nejvlivnějším módním časopise světa - v americkém Vogue. Byla popisována jako doplněk korzetu, který pěkně tvaruje prsa.

1927 - Clara Bow se jako úplně první herečka v historii objevila ve filmu bez podprsenky (a samozřejmě bez korzetu). Šlo o němou komedii "It", v němž v jedné scéně dvaadvacetileté Claře prosvítají bradavky skrz tričko.

1960 - Světoznámá revoluční značka Wonderbra představila první model "push-upky".

Pokud nepomůže podrsenka, můžete vyzkoušet TOHLE

1977 - V tomto roce byla vynalezena úplně první pohodlná podprsenka na běhání.

1990 - Tehdy Jean Paul Gaultier navrhl legendární špičatou podprsenku, kterou budeme mít už navždy spojenou se zpěvačkou Madonnou. Konkrétně to byl kostým na její třetí turné s názvem Blonde Ambition.

80 - Tolik procent žen z celého světa pravidelně nosí špatné číslo podprsenky a vůbec o tom nevědí.

75 B - To je nejprodávanější velikost podprsenky na světě.

70 - Sedmdesát procent žen přiznává, že pokud je čeká nějaká důležitá událost, kupují si na ni vždy novou podprsenku.

130 milionů - Tolik korun stojí nejdražší podprsenka světa. Pochází od značky Victoria's Secret a je posázena dvěma tisíci diamanty. Její výroba trvala celých 846 dní. Na přehlídkovém molu ji poprvé předvedla česká modelka Karolina Kurková.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Bojíte se nosit klobouky? Naučíme vás to

Čech versus cizinec: S kterým budete mít lepší život?

Móda z ulice vs. z přehlídek: Rozhodněte, co je lepší!

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama