reklama

Šílený, ale účinný: Nový trik celebrit na úpravu vlasů

Na jakou část těla se v budoucnu možná přenese vaše pozornost?

Foto: Profimedia.cz

To, že se celebrity do hloubky zabývají každým detailem svého těla, patří tak trochu k popisu jejich práce. Teď si našly ještě další věc, kterou velmi výrazně řeší, a to opravdu velmi důvtipně. Tou věcí je linie vlasů, tedy místo, kde končí čelo a začínají vlasy.

Nechápete, jak se zrovna tahle část obličeje dá upravovat? Takové sestry Kardashianovy by mohly vyprávět. Mají na to velmi speciální trik, a ne jeden. 

Nejsou ale jediné. Pravidelnost své vlasové linie řešila už Marilyn Monroe. Nechávala si ji vyhladit elektrolýzou, která jí mimochodem zbavovala i jemných chloupků v obličeji.

Americká Marie Claire píše, že teď se i hvězda sociálních sítí Kim Kardashian přiznala, že si nechává linii nad čelem lehce zarovnat. Jak? Chodí na depilaci voskem.

Důvod je prostý. Obličej pak působí čistší, upravenější i v případě, že vůbec upravení nejste, a také symetričtější. A co je symetrické, to je krásné. Kim rozhodně není sama. Když si důkladně prohlédnete jiné hollywoodské hvězdy, zjistíte, že i jejich obličej je možná až nepřirozeně souměrný a zarovnaný.

Čtěte také: Chcete hezčí obličej? Upravte si obočí. Poradíme jak

Depilace ovšem není jediným kouzlem, kterým linii vlasů vylepšují. Ženy, které nemají vyloženě husté vlasy a nad čelem jim mezi nimi prosvítá světlá kůže, si na pomoc berou stíny na oči či na obočí, a jednoduše si ony "plešky" dokreslují. Dobře to je vidět například na fotce Kiminy sestry Khloe Kardashian. 

Tyhle triky se možná od celebrit a jejich vizážistů brzy dostanou i mezi běžné smrtelnice. V Jižní Koreji, kosmetické velmoci, která světu dala například BB krém, už se to prakticky děje. Do běžného prodeje se tu dostalo speciální pero obsahující pigmenty pro dokreslení vlasové linie. Vyrábí ho značka Holika Holika a kdybyste o něj náhodou měli zájem, je dostupné i přes Amazon.

"Dokreslovat vlasy nad čelem je to samé jako dokreslovat obočí," vysvětluje přední newyorská kadeřnice Kat Zemtsova. "Funguje to trochu jako rám pro váš obličej, který tak působí hezky vyváženě."

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kde se schovat před zimou a předvánočním stresem?

Zhoršila se vám pleť? V zimě potřebuje hlavně hydrataci

Padání vlasů, suché konce: Jak se v zimě starat o účes?

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama