reklama

Kde se schovat před zimou a předvánočním stresem?

Máme pro vás pár tipů na to, jak uniknout hnusnému počasí a ještě si pěkně odpočinout.

Foto: Thinkstock

Když je venku zima, prší, je mlha, nechce se vám ani na krok. Zavřít se doma a usnout zimním spánkem bohužel nejde, a vlastně by to ani nebyla moc velká zábava. Máme pro vás lepší způsob, jak utéct před zimou a narůstajícím předvánočním stresem, pěkně se zahřát, odpočinout si a dobít energii.

Našli jsme pro vás pár míst, kde se budete cítit jako v ráji bez ohledu na počasí. 

Luxus ve Varech

Když jedete na dovolenou nebo výlet v létě, často na hotelu moc nezáleží, protože trávíte většinu času někde venku. Jenže v šedivých podzimních dnech je to přesně naopak. Teď potřebujeme pokojíček, z kterého se nám nebude chtít ani dolů na snídani, přestože i ta není o nic méně příjemná. Pokud něco takového teď potřebujete, vyzkoušejte butik hotel Quisisana Palace v Karlových Varech. Pečlivě zrenovovaná budova hotelu pochází z konce 19. století a stejně laděný je i interiér. Až uvidíte tu velikou postel v pohádkovém pokoji, budete tady chtít zůstat minimálně do Vánoc.

Spa v centru Prahy

Sauna nebo pára je v tomhle počasí sázkou na jistotu. Pokud nemáte na návštěvu spa celý víkend, zajděte si na jedno odpoledne třeba do krásného M Spa v hotelu Emblem v samém centru Prahy - najdete ho kousek od Staroměstského náměstí, a z terasy spa, kde je vířivka, uvidíte i Hradčany. Jestli vám sauna nestačí, objednejte se na masáž. Spolehlivě vás zahřeje a zklidní ta s lávovými kameny.

Únik z reality

Ať už máte rodinu, nebo si chcete vyrazit jen s partnerem či kamarádkou, zamilujete si wellness hotel Vista na Dolní Moravě. Nabízí nádherný výhled na podzimní krajinu, za hotelem je navíc i sjezdovka, kde si parádně zalyžujete. A kdyby se vám náhodou nechtělo ani na procházku, můžete se přírodou kochat klidně z bazénu. Stěna u něj je totiž prosklenná, a tak máte odtud okolní kopce jako na dlani.

Slovenská oáza

Jen hodinu od Bratislavy, ale přitom v naprostém klidu uprostřed lesů stojí nově zrekonstruovaná Zochova chata, která nabízí jedno z nejlepších spa na celém Slovensku. Lidé sem skutečně jezdí nejen na víkend či na dovolenou, ale dokonce i jen na otočku na masáž. Můžeme vás ujistit, že vědí, co dělají. Mimochodem, i Zochova chata má úžasný bazén, kde plavete a přitom se uklidňujete pohledem do lesa.

Vodní svět v Budapešti

Jestli chcete podzimní relax rovnou spojit i s vánoční atmosférou velkého města, vyražte do Budapešti. Klidně vezměte i děti a ubytujte se v místním Aquaworld Resort, odkud to do centra není daleko. Takže přes den si zaplavejte, užijte si místní termály, děti pošlete na tobogán a spoustu dalších atrakcí, a pak vyrazte do večerního města. Mimochodem, pokud si chcete do města vyrazit bez dětí, v Resortu se vám o ně postarají a skvěle je zabaví. Zkrátka ideální způsob, jak si tohle město zamilujete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pozor na palmový olej: Číhá v jídle i v kosmetice

7 důvodů, proč byste nikdy neměli vynechat snídani

Nesnášíte pohyb? Víme, jak to překonat

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama