reklama

Proměna Petry (36): Kamarádky říkají, že jsem omládla

Většinu roku běhá bioložka Petra Šichová po lese, a tak svůj vzhled moc neřeší. Chtěla si ale vyzkoušet péči odborníků a celkově se vylepšit.

Foto: Tomáš Černý

Většinu roku běhá bioložka Petra Šichová po lese, a tak svůj vzhled moc neřeší. Chtěla si ale vyzkoušet péči odborníků a celkově se vylepšit. A kromě toho hledala nějakého opravdu dobrého kadeřníka...

"Po dvou velmi negativních zkušenostech s kadeřníky jsem začala pročítat na internetu diskuze o tom, kde dobře stříhají. Hodně žen tam jmenovalo salon Oskar. Podívala jsem se na jejich stránky a našla možnost přihlásit se do proměn," popisuje šestatřicetiletá Petra z Prahy.

I kvůli špatným zkušenostem nebyla rok u kadeřníka. Naposledy jí totiž vlasy zkrátili mnohem víc, než chtěla. Z nového střihu, ale i nové barvy je nadšená, stejně jako její kamarádky a příbuzní: "Po cestě domů jsem zmokla, takže jsem nepřišla úplně perfektní. Ale jak rodina i sestra a kamarádky obdivovaly hlavně barvu vlasů. Ta se povedla úplně maximálně."

Petra pracuje jako bioložka, a tak se při práci pohybuje hlavně v přírodě. Nemusí tedy každý den řešit, co na sebe a co si učesat, a tak má tendence se mírně zanedbávat. "Myslím, že proměna mě zase přivedla zpátky k městskému stylu a možná i potencionálně víc k té módě," dodává.

Jak přesně proměna probíhala?

Vlasy a make-up: Michaela Sýkorová

"Petřiny vlasy byly odrostlé, pocuchané a pořádně roztřepené. Nicméně u blond odstínu jsem zůstala. Světlé vlasy Petře sluší, proto nebylo nutné dělat změnu za každou cenu. Vlasy jsem hustě promelírovala tenounkými pramínky a poté jsem aplikovala přeliv, který vlasy krásně sjednotil. Petru jsem ostříhala na delší mikádo s lehkou patkou. Vzhledem k tomu, že má ohromné množství vlasů, jsem je nesestřihávala, ale pouze protenčovala. Na domácí úpravu to bude jednodušší.

Make up jsem dělala decentní. Petra má hezkou světlou pleť. Oči jsem stínovala v broskvových a teplých barvách. Vnější koutky očí jsem lehce zvýraznila černými stíny. Líčení to dodá šmrnc. Vše jsem doplnila světlým leskem na rty."

Styling: Linda Radostová:

"Casual styl, který jsem Petře oblékla, se skládal z hedvábného topu, elastických kalhot a teplého svetru pro podzimní počasí. Petra se v tomto stylu cítila nejlépe."

Foto: Tomáš Černý

Produkce: Milan Obst, Studio Oskar

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Proměna Zuzany (23): Konečně nevypadám na třináct

Proměna Katky (34): I matka tří dětí může být krásná

Strach z ošklivosti a stárnutí: Co vás děsí a co pomůže

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama