reklama

Proměna Marcely (42): Cítím se sebevědomější

Marcelu na svém vzhledu trápily především vlasy. Cítila, že její účes potřebuje změnu, ale nevěděla, co si s ním počít. Její vlasy jsou totiž hodně jemné a okamžitě plihnou. Proto požádala o pomoc odborníky.

Foto: Tomáš Černý

Marcelu na svém vzhledu trápily především vlasy. Cítila, že její účes potřebuje změnu, ale nevěděla, co si s ním počít. Její vlasy jsou totiž hodně jemné a okamžitě plihnou. Proto požádala o pomoc odborníky.

Dvaačtyřicetiletá finanční manažerka Marcela Cirklová pochází z Pardubic, je rozvedená a má dva syny. Protože jí chybělo sebevědomí a necítila se ve svém těle dobře, a také proto, že chtěla překvapit své okolí a sama sobě něčím udělat radost, přihlásila se do proměny.

"Potřebovala jsem svůj vzhled oživit, podtrhnout svoji osobnost. A to se povedlo. Jsem mile překvapena barvou vlasů i kvalitním střihem, který se navíc snadno upravuje. Mám pocit, že účes teď vypadá zdravější a živější. Proměna mě nadchla, připadám si sebevědomější, cítím se odlehčeně a svěže," popisuje nadšeně Marcela.

Jak přesně proměna probíhala?

Vlasy: Tomáš Kubíček

"Jedním z důvodů, proč jsem zvolil tmavou barvu vlasů, byly Marceliny tmavé oči. Tahle barva k nim lépe pasuje. Druhým důvodem bylo, že v původních melírech zanikala její tvář, která si zaslouží zvýraznit. Marcela má vysoké čelo, proto jsme se rozhodli pro ofinu, které ho hezky schová. Střih je hodně prostříhaný, aby působil bohatším dojmem. Při domácí úpravě pak stačí vyfoukat vlasy přes kulatý kartáč, čímž zskáte větší objem a vlasy budou hezky hladké. Pak už stačí jen přestříkat lakem na vlasy a profouknout studeným vzduchem. Tím docílíte rozpramínkování."

Make-up: Milan Obst

"Marcela má oči, které jsou výrazně zapadlé. U takového typu očí nanášejte na pohyblivé víčko světlé stíny, naopak se vyhněte tmavým barvám. U Marcely jsem dával světle růžové a losové. Pokud potřebujete výraznější večerní líčení, naneste na pohyblivé víčko stín světlý a na oční oblouk stín tmavší. Pomocí stínů udělejte i linku na spodním víčku. Pokud máte viditelnější vrásky okolo očí, dejte si záležet na perfektním zapracování make-upu, abyste vrásky více nezvýraznila a vyvarujte se pudrování."

Styling: Linda Radostová

"Marcele změna barvy vlasů prospěla, proto jsem si také mohla dovolit vybrat výraznější barevnost oblečení. Barevnou kombinací topu, kalhot, svetru a náhrdelníku jsem Marcele rozzářila nejen pleť, ale i úsměv na tváři, ze svetru byla totiž velice nadšená. Kompletní outfit byl sestaven z oděvů návrhářky Ivety Pecuchové a je vhodný pro každodenní nošení do zaměstnání, nebo na odpolední procházku do města. Stejně dobře bude vypadat, když bílý top a bílé kalhoty vyměníte za jejich černou variantu. Jako doplňky můžete zvolit nejen masivní náhrdelník v barvě svetru, ale také jemný, dlouhý náhrdelník ve stříbrné či zlaté barvě."

Foto: Tomáš Černý

Produkce: Milan Obst, Studio Oskar

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Proměna Zuzany (23): Konečně nevypadám na třináct

Proměna Katky (34): I matka tří dětí může být krásná

Strach z ošklivosti a stárnutí: Co vás děsí a co pomůže


Klaus: Bát se covidu je srabácké, žijeme v bláznivé době, bojíme se víc lidí než virů | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama