reklama

Mějte krásné ruce díky umělým nehtům

Krásné nehty nemusí darovat jen příroda, ale i nehtové studio

Ilustrační záběr
Ilustrační záběr | Foto: Reuters

Krásné a pěstěné ruce jsou nejen dobrou vizitkou, dlouhé nehty opticky prodlužují ruku a ta pak působí víc žensky a sexy. Pokud vám však nenadělila příroda silné a pevné nehty nebo nemáte chuť se o ně stále starat sama, jsou tu nehty umělé a nespočet nehtových studií, kde se vám o ruce pěkně postarají.

Umělé nehty jsou především dvojího druhu - umělý nehet již upravený do tvaru nehtu, který se nalepuje na nehet přírodní od jeho kořene pomocí kosmetického lepidla, a gelový nehet, který se lepí jen na část vašeho nehtu a na nějž se dále aplikují chemické látky. Ty je pak nutno ještě dále vymodelovat a upravit.

První varianta má výhody ve snadné aplikaci i odstranění, vydrží však maximálně pár dní. Nehty gelové jsou zato trvanlivé, pružné a mají přirozený vzhled. Hmota však odrůstá spolu s nehty, proto je nutné si dobře rozmyslet, zda máte čas i finance pravidelně navštěvovat nehtové studio a nechat nehty udržovat.

Na výběr je z nepřeberného množství vzorů od klasické elegantní francouzské manikúry po barevné nehty s kamínky a jinými ozdobami.

V každém případě je dobré při výběru manikérky či studia dát na osobní doporučení, prohlédnout si portfolio prací a poohlédnout se po čistotě místa. Při špatné volbě totiž můžete mít místo krásných rukou zbytečné zdravotní i estetické problémy.

Bojíme se dělat v angličtině chyby. Z ministrů mi bylo smutno, říká učitel Broňa | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama