reklama

Jak vybrat zmenšující podprsenku, aby opravdu seděla

Jak vybrat zmenšující podprsenku, aby opravdu seděla? Základem je volba správného střihu a odpovídající velikosti. Poradíme vám, jak postupovat před zrcadlem v kabince, abyste vybrala opravdu správně.

Foto: Isifa/Thinkstock

Spousta žen řeší problém, jak nechat vyniknout malá prsa. Těch, které naopak bojují s nadměrnou velikostí, je ale skoro stejně a problém mají úplně opačný - snaží se poprsí vizuálně zmenšit.

Jak vybrat zmenšující podprsenku, aby opravdu seděla? Základem je volba správného střihu a odpovídající velikosti. Poradíme vám také, jak postupovat před zrcadlem v kabince, abyste vybrala opravdu správně.

V první řadě střih

Také jste se setkali s názorem, že podprsenka musí být nepohodlná, aby plnila účel? Nenechte se zmást! Správně zvolená podprsenka je pohodlná a navíc ženě sluší! Dobrý střih vylepší postavu, opticky zeštíhlí tam, kde je potřeba, a zdůrazní křivky.

Doporučujeme: Nosíte podprsenku? Určitě má špatnou velikost!

Podprsenka s bočními díly: Pro velká a těžká prsa jsou ideální volbou nevyztužené podprsenky s bočními dílky, které přecházejí do ramínek, a fixují tak ňadra na střed. Tím neumožní jejich "rozlití" do stran. U některých modelů tuto funkci plní dvojité tylové podložení uvnitř košíčků. Pocit pohodlí pak umocňují měkce vypodložená, rozšířená ramínka, která pomohou rozložit váhu prsou a uleví šíjovým svalům.

Zmenšovací podprsenka: Požadovaného vizuálního efektu dosahuje tento typ podprsenky použitím nepružného materiálu, který ňadra zformuje do optimálního tvaru. Mohou to být třeba tepelně lisované bezešvé košíčky bez vyztužení.

Podprsenka bez kostic: Tyto nevyztužené podprsenky nejsou zpevněny dráty objímajícími ňadra. Místo nich je obvykle pouze pevnější bavlněný proužek, případně krátké kostice na boku, které pomáhají udržet prádlo na správném místě. Tyto měkké podprsenky jsou vhodné pro ženy s velkými obvody pod prsy, kdy kostice překáží a tlačí.

Jak to poznat v kabince

Střih už máme. Nyní musíte zvolit obvod podprsenky. Pohlídejte si, aby podprsenka pevně objímala hrudník a "nevylézala" vzadu k lopatkám. Když je volná, posouvá se zadní díl vzhůru a prsa zákonitě klesají. Postava pak vypadá silnější, méně souměrná, páteř i ramena trpí - a vy si musíte celý den sahat na záda a stahovat podprsenku dolů.

Jak se tomu vyhnout? Jednoduchý test můžete provést přímo v kabince: Několikrát se předkloňte, poskočte, vzpažte, zakružte pažemi. Podprsenka by měla zůstat na svém místě, Zapínání vzadu se nesmí posunout vzhůru, nebo naopak prsa vyklouznout spodem. Pokud se tak stane, zvolte menší obvod. Pozor: Při zkoušení vždy zapínejte na háčky nejvíc u kraje, tak aby vám pevně seděl největší možný obvod. Časem se totiž podprsenka vytáhne, a teprve potom přijdou ke slovu další háčky.

Čtěte také: Dcera se trápí, má velká prsa

A teď k velikosti košíčků. Vyzkoušíte ji v kabince tak, že se hluboce předkloníte. Prsa by měla zůstat na svém místě. Pokud vám vypadnou, mohlo by se to klidně stát i na ulici při zavazování bot nebo dobíhání autobusu... Když podprsenka sedí okolo hrudníku, ale velikostí košíčků si nejste jistá, vyzkoušejte uzavřenější tvar, případně hlubší košíčky a obvod zachovejte (např. velikost 80 B nahradíte velikostí 80 C). Stále se nemůžete rozhodnout? Opakujte postup v přiléhavém tričku světlejší barvy. To ukáže vše.

Předcházejte deformacím

Výsledný vizuální efekt určuje tvar košíčků. Linie přechodu z košíčků na prsa musí být plynulá, pěkně zaoblená a košíčky vyplněné. Máme pouze dvě prsa, čtyři nejsou přípustná! Pokud podprsenka "přeřezává" prsa a přechod mezi košíčkem a prsy není hladký, zvolte větší košíček, případně jeho jiný tvar.

Přetékají prsa z košíčků v podpaží? Nejdřív vyzkoušejte stejný model s hlubším košíčkem. Pokud ani to nepomůže, zvolte jiný střih, respektive tvar kostice. Košíček musí pojmout celé prso a kostice jej musí celé obejmout a končit až v podpaží.

A nakonec ramínka

Správné nastavení ramínek zformuje tvar prsou, usadí je v očekávané výšce, a tím opticky zeštíhlí postavu. Navíc předejde bolestem hlavy a páteře. Ramínka obvykle žena příliš utahuje, když má moc volný obvod podprsenky. Nesprávně tak řeší požadovanou výšku ňader. Řešením je zvolit menší obvod. Ten váhu prsou udrží ve správné výšce, ramínka slouží jen jako menší podpora.

Opačným problémem jsou příliš volná ramínka, která sklouzávají z ramen. Pokud máte jen chybně nastavenou délku, stačí je zkrátit. Možná je ale problém ve tvaru a šířce ramen. Pak musíte zkusit střih podprsenky, který má ramínka na zadním díle blíž k zapínání. Zvolit také můžete speciální sponku, která ramínka na zádech spojí a zafixuje.

zdroj: triola.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Český modní svět: Proč tolik kulhá za světovým?

Tajemství dámské kabelky: Prozradily jste nám, že...

Rakovina z orálního sexu? I z líbání!

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama