reklama

Bez čeho se žena neobejde? Přece bez kabelky!

Ženy nemyslí jen na oblečení, ale také na správné doplňky - mezi nejžádanější patří určitě kabelka

Foto: ffmoda.com

Podobně jako šaty a boty podléhají i kabelky módním vlivům. Letos letí velké se vzorem, oblíbeny jsou zvířecí motivy, dále ty zdobené například korálky a řetízky a také konopné, které jsou šetrné k naší planetě.

Kabelka je často lepší investicí než šaty, protože je používána častěji. Každá žena by měla mít nejméně tři tyto doplňky - do práce, na večer a na sport. Obsah kabelky také o ženě mnohé napoví.

Kolují humorné historky o nepřehlednosti všeho, co obsahují (těm pomalu dělají konec chytře vymyšlené látkové aj. „organizéry", díky nimž si pořádek snadno uděláte) a můžeme je i zabezpečit proti zlodějům pomocí chytrého háčku např.v restauraci, kde ji  zavěsíte třeba na hranu stolu a máte ji tak stále na očích. Kabelka je  pomocnice opravdu všestranná. Díky ní máte vždy po ruce diář, tužku, klíče, brýle, papírové kapesníčky a další nezbytnosti, ale měla by obsahovat i předměty, které mohou v případě nutnosti sloužit na vaši obranu.

První zbraň po ruce

Většina žen spoléhá na různé spreje a paralyzéry, ale problém spočívá v tom, že pokud je v případě napadení nebudete právě držet v ruce, z kabelky je asi nevyndáte! Jejich uložení je tedy třeba dobře promyslet a využít lépe dostupné vnější kapsy.

Lepším obranným prostředkem z hlediska rychlosti použití jsou klíče - stačí je mít připraveny na podobně dobře dostupném místě. Čím větší je jejich svazek, tím lépe - a pamatujte si, vždy je používejte pohromadě! Proti krádeži kabelky stržením z ramene pomůže  držet ji sevřeně celou rukou, jinak by  při takovém napadení mohlo dojít k vykloubení palce.
A nezapomínejte - sama kabelka může posloužit proti útočníkovi jako účinná zbraň, pokud jste schopni s ní kolem sebe rychle tlouct.

Na toto vše myslete, až si budete na novou sezonu vybírat tu pro vás nejvhodnější!


Prokop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama