reklama

Snědá po celý rok: Jak nanášet samoopalovací krém?

Bohužel žijeme v zeměpisných šířkách, kde pokud nejezdíme čtyřikrát ročně do tepla k moři, můžeme být opálené maximálně tři měsíce v roce. Naštěstí je tu samoopalovací krém.

Foto: Isifa/Thinkstock

Bohužel žijeme v zeměpisných šířkách, kde pokud nejezdíme čtyřikrát ročně do tepla k moři, můžeme být opálené maximálně tři měsíce v roce. Když potom přijdou vánoční večírky, novoroční oslavy a plesy, bědujeme nad bělostí kůže, která je ve večerních šatech najednou tak odhalená.

Pokud tedy nejsme zrovna milovnice alabastru a chceme mít lehce snědou kůži i v zimě, nezbývá než povolat na pomoc samoopalovací krém či sprej. Ještě bychom vás samozřejmě mohli poslat do solária, ale přo používání "samoopalováku" vám nehrozí rakovina kůže, a také je to levnější.

Takže jak zacházet se samoopalovacím krémem?

Nezapomeňte na peeling

Ještě než použijete samotný krém nebo sprej, je dobré provést peeling celého těla, který odstraní suchou a odumřelou kůži. Kdybyste totiž samoopalovací přípravek nanesla na ni, bude se vám olupovat postupně a na snědé kůži se vytvoří skvrny. Peeling by v sobě neměl mít moc oleje. Čím bude mastnější, tím hůře se potom samoopalovák bude vstřebávat, bude po něm v podstatě klouzat.

Z toho samého důvodu po peelingu nepoužívejte tělové mléko. Můžete jím hydratovat jen opravdu suchá místa jako paty či lokty, která by potom absorbovala zbytečně moc samoopalovacího krému a příliš by ztmavla.

Vyzkoušejte barvu

Na nějakém skrytém místě, například na vnitřní straně stehen vyzkoušejte barvu samoopalovacího přípravku. Pokud se vám zdá moc tmavá, klidně jej v dlani smíchejte s trochou tělového mléka, čímž ji zesvětlíte. Nezapomeňte, že chvíli trvá, než se barva krému projeví, proto jej nechte chvíli zaschnout, než začnete rozhodovat o barvě.

Po každé manipulaci se samoopalovacím krémem si také pečlivě myjte ruce, abyste až s aplikací skončíte, neměla ruce o pět odstínů tmavší než zbytek těla. 

Začněte u nohou

Samoopalovací krém rozhodně nenanášejte stejné jako tělový krém. Ten většinou dáte nejprve na břicho, poté se skláníte k nohám. Teď musíte postupovat opačně. Začněte hezky odspoda a postupujte směrem nahoru, abyste se nemusela ohýbat a krém se v záhybech vašeho těla nehromadil a nevytvářel příliš tmavá místa.

Čtěte také: 9 pravd a mýtů o opalování v soláriu

Nezapomeňte přitom důkladně natřít i prsty u nohou, kolení jamku, zkrátka všechna zákoutí, která na těle najdete. Opálení přece musí vypadat rovnoměrně, nikoli jako maska.

Čekejte

Na aplikaci samoopalovacího krému je dobré vyhradit si dostatek času, abyste jej jednak mohli opravdu precizně rozetří a poté zhruba patnáct minut počkat, až krém zaschne a vstřebá se do hlubších vrstev pokožky, a nakonec opravit případné nedokonalosti. Rozhodně se neoblékejte dříve, umazala byste si oblečení.

Mimochodem, pokud víte, že se vám nepodaří krém správně rozetřít rukou, klidně si vezměte na pomoc houbu či starý ručník. Díky tomu určitě žádné místo nevynecháte a také budete mít jistotu, že na kůži nezůstane příliš mnoho přípravku, takže opálení bude jemné a přirozené.

Opravujte

Pokud přece jen někde zůstala světlá místa, opatrně tam naneste ještě jednu tenkou vrstvičku. Při celé aplikaci buďte obzvlášť pozorná - pokud je totiž někde barvy moc a už je zaschlá, bohužel už s tím nic neuděláte. Jakmile budete mít hotovo, můžete se obléknout a vyrazit.

V následujících dnech byste se pak neměla příliš dlouho sprchovat, voda barvu pomalu vymývá. Ztrácíte ji i při holení žiletkou a samozřejmě i peelingem, proto další proveďte teprve až těsně před dalším "samoopalováním".

Tip na závěr

Samoopalovací krém je skvělý i v tom, že dokáže lichotit vaší postavě. Stačí jen s jeho pomocí správně vytvarovat, respektive vystínovat některé části těla. Chcete-li například opticky zeštíhlet nohy, na vnější strany lýtek, proto naneste o něco více přípravku, aby byly tmavší.

A pokud se vám přece jen se samoopalovacím přípravkem špatně zachází, nebo je to pro vás příliš zdlouhavé, můžete jej vyměnit za tónovaný krém, jehož barvu vidíte hned a nemusíte čekat, až na kůži ztmavne. Počítejte ale s tím, že zdaleka nevydrží tak dlouho jako ten samoopalovací.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: 

Neničte si vlasy: Jak a čím je správně česat?

Liposukce je přežitek: 3 lepší způsoby rychlého hubnutí

Čtyři zabijáci sexu: Muži versus ženy

Schwarzenegger překvapil skvělou formou. V 73 letech posiluje a tasí meč jako zamlada | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama