reklama

Liposukce je přežitek: 3 lepší způsoby rychlého hubnutí

Při klasické liposukci se tukové buňky z těla vytrhávají, což je jednak celkem bolestivé a navíc to poškozuje tkáně. Čím ji tedy nahradit?

Foto: Profimedia.cz

Při klasické liposukci se tukové buňky z těla vytrhávají, což je jednak celkem bolestivé a navíc to poškozuje tkáně. U neinvazivní liposukce tuk v těle zůstává, po čase zregeneruje a člověk opět ztloustne. Jaké tedy jsou šetrnější a chytřejší varianty, jak rychle zhubnout a vytvarovat postavu?

V čem vlastně tkví hlavní výhoda zákroků, při nichž vám lékaři odstraní tukové buňky pryč z těla? "Počet tukových buněk máme stále stejný, nemnoží se, jak se někdy říká. Jen se zvětšují, když člověk tloustne, nebo naopak zmenšují. Když je z určitého místa odsajeme, zeštíhlení je trvalé. Už nikdy se neobnoví, nevzniknou nové tukové buňky," vysvětluje doktorka Věra Šatánková, která patří k našim nejzkušenějším plastickým chirurgům.

Jak se tedy tukových buněk zbavit bez zbytečně dlouhých a náročných zákroků operací, bez přílišné bolesti a modřin, a přitom efektivně?

1) Liposculpturing

Podstatou této metody je odebrání přebytečného tuku z vybraných tělesných partií, přičemž získaný tuk může být následné využit k vytvarování jiných částí těla. O metodě přenosu tuku jste možná již slyšeli, ovšem nyní do České republiky dorazil unikátní americký přístroj (v celé evropě jsou nyní pouze tři), který umí celou metodu provést velmi efektivně pomocí ultrazvuku.

Lékař nejprve napustí danou oblast speciálním roztokem, který napomáhá rozpuštění tukových buněk, následně zavede ultrazvukovou sondu, která velmi šetrně oddělí tuk od tkání a nervů, čímž zamezí jejich porušení při odsávání. Máte tak jistotu, že z těla opravdu odejde pouze tuk. Ten se z těla odsává velmi tenkou jehličkou. Dále je na vás, zda chcete odsátý tuk využít například ke zvětšení prsou, vytvarování zadečku či zformování břišních svalů.

Při metodě nedochází k nadměrnému krvácení jako při klasické liposukci, a díky tomu je i následné hojení rychlejší. Právě díky ultrazvuku je navíc možné odebírat i velmi malý objem tuku, díky čemuž si skutečně můžete vytvarovat postavu snů do všech detailů. Výsledek operace, po níž je nutná jednodenní hospitalizace, uvidíte hned druhý den a finální podoba se pak vyvíjí ještě zhruba čtyři měsíce.

Kde: Zatím jedinou českou klinikou, která zákrok provádí, je pražské Klinické centrum Iscare.

2) Vibrační liposukce

Rychlá, účinná a rovněž velmi šetrná je metoda vibrační liposukce, která už je o něco rozšířenější než první jmenovaná. Také při ní vám lékař ošetřovanou oblast nejprve napustí roztokem, který obsahuje i lokální anestetikum, čili není třeba bát se velké bolesti. Ani jeho aplikace není nijak zvlášť nepříjemná, v podstatě jde o klasickou injekci s trochu větším objemem.

Poté je třeba počkat, než začne anestetikum účinkovat, a pak už se může odsávat, což probíhá pomocí dva milimetry široké kanyly. Její pohyb a tím pádem i proces odsátí tuku je podporován vibracemi, což je samozřejmě mnohem účinnější, rychlejší a šetrnější, než kdyby se lékař musel spoléhat jen na pohyb své ruky.

Čtěte také: 4 nejúčinnější způsoby, jak se zbavit celulitidy

Zákrok je ambulantní a v podstatě jediným omezením je, že musíte zhruba dva týdny po něm nosit speciální prodyšné elastické prádlo.

Kde: Spolehlivá je pražská klinika Laser Plastic, kde máte možnost ještě pro větší efekt zákrok zkombinovat s laserovou liposukcí, ale zákrok dnes provádí i některé kliniky mimo Prahu.

3) Kryolipolýza

Pokud přece jen nechcete podstupovat nic, kde do vás budou zavádět jehly a kanyly, vyzkoušejte místo toho liposukci zmražením, které tukové buňky nevratně zničí. Na ošetřovanou oblast vám lékařka přiloží hlavici, která trochu připomíná hadici od vysavače, a samotné mražení zpočátku docela táhne, ale po zbytek zákroku už si klidně můžete třeba číst a hlavici téměř nevnímáte.

Po něm je však třeba zmrzlou část těla rozmasírovat, což nemusí být úplně příjemné a určitý tlak v místě možná ucítíte ještě pár dní po ošetření, a raději počítejte i s nějakou tou modřinou, obzvlášť jste-li na jejich tvorbu citlivá. Výsledný efekt se dostaví zhruba do dvou měsíců. Zmražení totiž v podstatě jen nastartuje proces přirozeného odumírání tukových buněk a po jejich odumření následuje postupné uvolňování lipidů pryč z těla. Zbylé tukové buňky se pak shlukují k sobě a tím tělo hubne a ztrácí na objemu.

Kdyby se vám zdálo, že se chcete zbavit ještě větší vrstvy tuku, zákrok můžete po dvou měsících zopakovat, ovšem jedna část těla může být ošetřena maximálně čtyřikrát.

Kde: Vyzkoušejte jednu z klinik Yes Visage.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Mlsat a netloustnout: Čím nahradit čokoládu a bonbóny?

Krása a péče: Za co utrácet a co jsou vyhozené peníze?

Vědci otočili: Tuk není nejhorší, víc škodí pečivo

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama