reklama

Šnečí sliz, jikry, včelí jed: Poklad pro vaši pleť

Kdyby vám někdo řekl, že si máte obličej potírat šnečím slizem, placentou nebo jeseteřími jikrami, možná by se vám lehce zvedl žaludek. Přitom ale krémy s těmito a dalšími trochu šílenými ingrediencemi působí na vaši pleť téměř zázračně.

Foto: Isifa/Thinkstock

Kdyby vám někdo řekl, že si máte obličej potírat šnečím slizem, placentou nebo jeseteřími jikrami, možná by se vám lehce zvedl žaludek. Přitom ale krémy s těmito a dalšími trochu šílenými ingrediencemi působí na vaši pleť téměř zázračně.

Až vám povíme, co tyhle přísady umí, možná zapomenete na všechny předsudky, a začnete se hned zajímat, kde takový krém vlastně sehnat. Žádný strach. Následující řádky odpoví i na tuto otázku.

Včelí jed

Určitě už vás někdy píchla včela. Místo vám potom nateklo, protože včelí žihadlo obsahuje jed. Jeho hlavní složkou je melitin, což je toxin, který způsobuje nadměrné prokrvení tkání, což zvýší produkci kolagenu a elastinu. A to je přesně to, co vaše pleť potřebuje, aby se mohla bránit vráskám, byla hezky pružná a hladká. Včelí jed navíc působí i protizánětlivě. Do krémů se samozřejmě dává správné množství včelího jedu, a navíc ho na pleť natíráte, čili to s účinky bodnutí nemá prakticky nic společného. 

Pleťový krém s včelím jedem, Bee Venom, DIET ESTHETIC, 426 Kč, prodává parfums.cz

Placenta

Protože se placenta v těle tvoří proto, aby zajišťovala výživu plodu, je jasné, že musí obsahovat spoustu blahodárných látek. Pokud objevíte nějaký produkt obsahujícíc placentu, nemusíte se bát, že by byla lidská - to je u nás zakázané, a proto se používá placenta ovcí. Díky ní pak kosmetický přípravek obsahuje vitamín E, proteiny, které podporují regeneraci buněk, aminokyseliny, lecitin i minerály. To všechno zpomalí stárnutí a vyhlazuje stávající vrásky.

Vyhlazující krém s ovčí placentou, TIANDE, 197 Kč, prodává tian-de.cz

Jeseteří jikry

V gastronomii bychom řekli spíš kaviár, ale i v kosmetice se jedná o jednu z nejluxusnějších přísad. Obsahuje velké množství všech možných minerálů jako je sodík, draslík, hořčík, vápník nebo fosfor, které mají zpevňující účinky. Mastné kyseliny udržují vláhu v pokožce, vitamíny A a D vyhlazují vrásky a podporují přirozenou regeneraci kůže, aminokyseliny zajišťují správný metabolismus kožních buněk a hydrataci.

Denní a noční krém s výtažkem z kaviáru, Luxe Gold, AINHOA, 671 Kč, prodává viviane.cz.

Šnečí sliz

To je rozhodně jedna z nejodpornějších ingredience, která se v kosmetice používá. Jenomže její účinky by byla škoda nevyužít - hlemýždí sliz obsahuje kyselinu glykolovou, elastin a další látky, které pleť skvěle regenerují a vypínají. Kromě toho si umí poradit dokonce i s jizvami po akné.

Hydratační gel s hlemýždím extraktem, Vit Vit, DIET ESTHETIC, 314 Kč, prodává parfums.cz

Hadí jed

Účinky hadího jedu v kosmetice by se daly srovnat s působením injekcí botulotoxinu. Hadí jed totiž primárně slouží k tomu, aby zabil nebo znehybnil kořist, a to tím, že ochromí její nervy a svaly. Stejně (i když ne tak drasticky) to funguje na pokožce a výsledkem je, že se vám netvoří mimické vrásky. 

Regenerační krém s hadím jedem, Snake Active, DIET ESTHETIC, 535 Kč, prodává krasa.cz.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Muži chodí na plastiku stále častěji. Chtějí liposukci

Jíte správně? 20 potravin pro ploché břicho

Svítí na vás v noci světlo? Čeká vás deprese

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama