reklama

Muži chodí na plastiku stále častěji. Chtějí liposukci

Plastická chirurgie už dávno není místem, kam chodí výhradně ženy. I muži touží občas na sobě něco vylepšit a je jich čím dál více.

Foto: Isifa/Thinkstock

Plastická chirurgie už několik let není jen místem, kam chodí výhradně ženy. I muži touží občas na sobě něco vylepšit a je jich čím dál více. Co sem pány přivádí a jaké zákroky podstupují nejčastěji?

Zdá se, že muži konečně zjistili, že hezký vzhled jim pomůže získat nejen přízeň žen, ale třeba i lepší pracovní místo. Navíc se díky němu budou sami se sebou cítit spokojenější.

"Muži patří k jedné z nejrychleji rostoucích skupin klientů a každý rok zaznamenáváme až padesátiprocentní nárůst. Zatímco v roce 2011 tvořili pouze šest procent klientů, loni dosáhl jejich podíl již 15 procent z celkového počtu pacientů," uvádí například plastický chirurg a primář Medicom Clinic Michal Puls.

S tímto trendem souhlasí i jeho kolegové z jiných pracovišť: "Poměr mužů a žen na českých klinikách plastické chirurgie je dvacet ku osmdesáti ve prospěch žen. Na naší klinice je poměr čtyřicet ku šedesáti, protože máme zubní oddělení a estetickou stomatologii. Muži často chodí na dentální hygienu, bělení, úpravu zubů fasetami, korunkami, či zubní implantáty," říká Anna Brandejs, ředitelka Brandeis Clinic.

Menší břicho i prsa

Co však muže trápí především, je zřejmě jejich postava, i když ani požadavek na lifting víček není podle plastických chirurgů u mužů ojedinělý. Nejžádanějším zákrokem, kvůli kterému muži přicházejí na Medicom Clinic, je podle primáře Pulse liposukce prováděná ultrazvukem. Potvrzují to i údaje kliniky Yes Visage, kde je oblíbená laserová liposukce

Čtěte také: Plastika se dá dělat bez jizev, říká MUDr. Měšťák

Klinika Iscare je častým cílem díky takzvanému liposculpturingu, při němž lékaři odsají přebytečný tuk a vrátí ho zpět do těla na místech, která potřebují vytvarovat. Tenhle zákrok si oblíbili především muži, protože jim umožňuje na břiše vytvarovat takzvaný six pack, jak se říká ve Spojených státech a západní Evropě, kde je to obrovský trend. 

Dalším typicky mužským problémem, který plastický chirurg snadno odstraní, je takzvaná mastogynie, tedy zvětšení prsní žlázy. Takže zatímco ženy si nechávají prsa zvětšovat, muži mají opačné touhy.

Praktické důvody

Samozřejmě nejen touha po kráse, ale i praktické důvody přivádějí muže na kliniku plastické chirurgie. "Často to jsou pokleslá víčka, která vadí ve vidění a zvyšují únavu, nebo bříško, které omezuje pohyblivost nebo snižuje sebevědomí v práci, případně chtějí ze zdravotních či hygienických důvodů obřízku. Z esteticko-dermatologických ošetření pak nejvíce přicházejí na odstranění mateřských znamének, chtějí se zbavit chloupků, které vadí při sportu nebo zarůstají, trápí je nadměrné pocení, které odstraňujeme botulotoxinem," popisuje primářka kliniky Laser Plastic Marta Moidlová.

Čtěte také: Plastika prsou na vlastní oči: Lepší nevidět

"Stoupá však i zájem o odstranění vrásek a omlazení obličeje přístrojovými technikami jako je laser, radiofrekvence či ultrazvuk," dodává. Zároveň však prý platí, že muži se těchto zákroků více bojí, více se stydí a nechtějí, aby o tom někdo ze známých věděl.

Na druhou stranu zatímco žena o nějakém zákroku dlouho přemýšlí a vymýšlí, jak přesně by měl výsledek vypadat, muži podle lékařů méně váhají a když už se jednou rozhodnou, jdou do toho téměř okamžitě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jíte správně? 20 potravin pro ploché břicho

6 různých uzlů na kravatě: Jak je uvázat?

Lázně: Proč si to v nich užijete, i když vám je 30 nebo 40

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama