reklama

Do posilovny nemusíte, cvičte doma: Víme, podle koho

Také vás obtěžuje chození do tělocvičny, ale doma se k němu nepřinutíte? Chce to správného online trenéra.

Foto: Isifa/Thinkstock

Také vás stejně jako nás obtěžuje chození do tělocvičny? Člověk si tam sice skvěle zacvičí, ale musí nechat spoustu cizích lidí, aby viděli, jak je nešikovný, případně bez kondice, musí se sprchovat v cizí sprše, a vůbec to cestování tam a zpátky zabere spoustu času. Zkrátka cvičení doma je výhodnější v mnoha směrech.

Jenže donutit se cvičit doma, může být někdy velký problém. Navíc pokud jste předtím nestrávili roky v posilovně s osobním trenérem, asi úplně přesně nevíte, co přesně cvičit, abyste protáhli celé tělo. Kromě toho doma vás nikdo nekontroluje, jestli cviky děláte správně, jestli u nich moc neprohýbáte záda, jestli máte rovné nohy...

Chce to tedy nějaký návod a ideálně zároveň i motivaci. Našli jsme několik aplikací a chytrých webů, které tyto požadavky naprosto splňují. Obzvlášť teď, v období plném jídla a odvážných předsevzetí, se mohou hodit...

1) Tracy Anderson

Asi nejznámější osobní trenérka světa Tracy Anderson tu samozřejmě nemůže chybět. Nezabývá se jen cvičením, ale i složením jídelníčku, a obojí dělá velmi poctivě a obsáhle. Na jejím webu tracyandersonmethod.com najdete spoustu zajímavých programů, kde si vybere každý. Má tu dokonce i cvičení pro náctileté, pro těhotné, ale i pro ženy po porodu. 

Všechno, včetně porodu, Tracy samozřejmě zkouší na sobě, a její postava (viz foto nahoře) dokazuje, že to zřejmě dost dobře funguje. Proč by jejích služeb jinak využívaly Gwyneth Paltrow či Jennifer Aniston? Na stránce si můžete buď objednat DVD nebo online program, ale je tu i několik videí, které si můžete pustit zdarma, navíc Tracy má i svůj kanál na YouTube.

2) Yoga Pro

Jestli doma nehodláte hopsat a klasické posilování je pro vás nudné, vrhněte se na jógu. Aplikací do počítače, tabletu či telefonu, které se zabývají jógou, je spousta. Za jednu z nejlepších se však považuje aplikace Yoga Pro, kde si můžete nastavit cvičební program podle sebe, což je ideální pro ty zkušenější, můžete si tu vytvořit a uložit několik různých programů a ty si pak pouštět podle nálady nebo momentální kondice. 

A kromě toho je tu i funkce "osobní trenér", kam zadáte informace o sobě a o svém těle a trenér vám vygeneruje nejlepší možné cvičení právě pro vás, které samozřejmě s každou lekcí nabírá na obtížnosti, takže vaše kondička se postupně zlešuje. Každou pózu nejen uvidíte, ale je podrobně popsána slovem i písmem. 

3) TRX Force

Velmi účinným cvičením, které se bez problémů provádí doma, je trénink pomocí popruhů TRX. V balení většinou bývá přibaleno tréninkové DVD, ale pokud by vás náhodou neuspokojilo, vyzkoušejte aplikaci TRX Force. Obsahuje dvanáctitýdenní trénink, podle kterého cvičila i americká armáda, takže to by v tom byl čert, aby na vás nebyly brzy vidět výsledky. 

Všechny cviky jsou samozřejmě přizpůsobeny "nevojákům" a podrobně vysvětleny, takže se nemusíte bát, že je nezvládnete. Nečekejte ovšem žádné jemné zacházení jako v rukavičkách. Tady prostě buď stíháte, nebo ne, což znamená, že jste-li žena a ještě začátečnice, možná vám trénink vydrží na delší dobu než je těch 12 týdnů. Ale přesto - snažte se ho co nejlépe dodržovat, ať má ten nejlepší možný účinek. Jak říkají tvůrci, pak totiž už zvládnete všechno.

4) Nike Training Club

Pokud nevíte, kde začít, a čemu se vlastně chcete věnovat, stáhněte si aplikaci Nike Training Club, kde vás čeká od všeho trochu. Můžete si vybrat různé formy tréninku, od patnáctiminutového po třičtvrtěhodinový, všechny vaše výkony se zaznamenávají, takže máte přehled o tom, co už jste nacvičili a jak se zlepšujete, a navíc to můžete sdílet s ostatními.

Aplikace vám navíc prozradí, kolik kalorií jste při tréninku spálili, bude vás neustále motivovat a popohánět, a k tomu všemu si sem můžete nahrát i vlastní playlist, aby pro vás cvičení bylo co nejpříjemnější. A mimochodem, na jejím vytváření se podílela například Serena Williams, Paula Radclif, či osobní trenérka Rihanny Ary Nuňez.

5) Fithall

Všechny předchozí formy tréninku mohou mít jednu nevýhodu - nemluví česky. Proto přidáváme ještě další dva chytré, a hlavně české, díky nimž můžete zlepšovat fyzičku i bez znalosti cizích jazyků. Na stránce fithall.cz najdete řadu cvičebních videí, které jsou často zaměřené na určité problematické partie. Dozvíte se tedy, jak mít ploché bříško, jak zmenšit zadek, nebo zpevnit zadek.

Náš tip: 10 dobrých rad, jak skutečně začít cvičit

Kromě toho je tu spousta edukativních článků o tom, jak vlastně vaše tělo funguje, jak byste se měli stravovat, pokud chcete zhubnout, nebo alespoň nepřibírat, a to vše pod vedením zkušených trenérů a odborníků. V místním e-shopu si navíc můžete nakoupit nejrůznější fitness pomůcky.

6) Fitness trénink doma

Také na webu fitness-trenink-doma.cz najdete spoustu zajímavých videí, podle kterých můžete cvičit doma v obýváku. Samozřejmě nechybí spousta cenných rad a návodů, ale vůbec největší výhodou této stránky je, že si přes ni můžete zavolat osobního trenéra, který za vámi přijede až domů, a kamkoli po celé České republice.

Máte tak stoprocentní jistotu, že cvičení budete provádět správně a účinně, můžete se kdykoli na cokoli zeptat a dostanete kvalifikovanou odpověď, a hlavně se k tréninku skutečně přinutíte, a přesto nemusíte opouštět teplo vašeho domova. Jednoduše ideální.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Šílený, ale účinný: Nový trik celebrit na úpravu vlasů

Chcete hezčí obličej? Upravte si obočí. Poradíme jak

Pozor na palmový olej: Číhá v jídle i v kosmetice

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama