reklama

3 základní chyby při domácím barvení vlasů

Nemůžete čekat, že právě vám bude slušet blond jako Karolině Kurkové nebo že budete mít stejnou hřívu jako bruneta Adriana Lima. Či snad ano?

Foto: Thinkstock

Na modelky s neodolatelnou hřívou je sice úžasný pohled, ale s realitou to nemá nic společného. Nemůžete čekat, že právě vám bude slušet blond jako Karolíně Kurkové nebo že budete mít stejnou hřívu jako bruneta Adriana Lima. I když...

Kadeřníci dnes dokážou udělat na hlavě zázraky, kam se hrabe trvalá ondulace let osmdesátých! Jenže ne každá žena si může dovolit navštívit salón dvakrát do měsíce. Co tedy dělat, když váš momentální rozpočet zrovna nepřeje investicím do krásy?

Doporučujeme: 5 zásad pro vás, když si barvíte vlasy sama

Zkuste domácí barvení. Dnes už se vyrábějí barvy s pečujícími složkami a minimálním obsahem agresivní chemie, takže můžete získat sytý odstín a zářivý lesk doma v koupelně, s minimální námahou a za příznivou cenu. Ale dejte pozor na tři základní chyby.

1. Špatný výběr odstínu

Každému sluší něco jiného a u každého chytne táž barva trochu jinak. Ukázky barev na krabičce proto berte jen orientačně. Vybírejte podle vlasového vzorníků, který by měl nabízet každý dobrý obchod s vlasovou kosmetikou. Zakalkulujte do nákupu také délku vlasů, na ty dlouhé jedna tuba barvy nestačí, spotřebujete dvě až tři.

Čtěte také: Šílený, ale účinný: Nový trik celebrit na úpravu vlasů

Zvolená barva by neměla být o víc jak dva tóny tmavší či světlejší než stávající odstín. Neměla by také být o mnoho světlejší než obočí, případně se vymývat do rudých odstínů, což někdy hrozí u přípravků a označením "vydrží x umytí". A rozhodně se vyhýbejte černé barvě, která se "zažere" do struktury vlasu a nepustí. Místo ní použijte raději tmavě hnědou, vypadá přirozeněji.

Domácí barvení je dobré na oživení barvy vlasů nebo dobarvení odrostů, jestliže toužíte po výraznějším zesvětlení nebo po zásadní změně, svěřte se raději profesionálním rukám.

2. Přetažení doby působení

Vlasy před barvením dobře rozčešte. Hranici obličeje a uši natřete mastnějším krémem, aby barva nechytla na kůži.

Barva se nejlépe chytá u kořínků a u konečků, které jsou suché a snadno ji nasají. Začínejte proto vždy odrosty, poté postupujte do délek a konečky obarvěte až na samotný závěr. Barvu je třeba pečlivě rozetřít.

Přesně dodržujte přiložený návod a rozhodně neprodlužujte dobu působení barvy. Výrobce dobře ví, proč ji jasně uvádí!

3. Nedostatečné opláchnutí

Čerstvě obarvené vlasy je třeba opravdu důkladně vypláchnout. Dokud je voda i jen lehounce zbarvená, pokračujte ve vymývání.

A nepodceňujte regeneraci v podobě kvalitního kondicionéru. Nezaškodí ani regenerační maska. Dobrou pečující kosmetiku seženete už dnes za přijatelnou cenu, aniž by vám po ní zůstala díra v rozpočtu.

A alespoň jednou za čtvrt roku, ideálně jednou za měsíc, si kadeřnici dopřejte. Zastřižení konečků udrží účes ve tvaru a šetrné profesionální přípravky nanesené zkušenýma rukama kadeřnice dodají vlasům potřebnou kvalitu. Péče do vlasů se vám vrátí, ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženské krásy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 důvodů, proč vám padají vlasy. Co s tím?

Celulitida: Ověřené bylinky ji zničí za pár peněz

Ludvík Hess: Ten metál bych pojmenoval "polibek smrti"

 

reklama
Doporučené recepty
    reklama