reklama

Příběh: Mateřská dovolená jako startovací čára. Našla jsem se v dětech a józe

Fandíme novým projektům, dobrým nápadům, zdravému životnímu stylu a vlastně všemu, co dělá lidem radost a přináší užitek. A pokud myšlenka a alespoň počáteční kroky její realizace vznikly v rámci mateřské dovolené, fandíme dvojnásob.

Foto: iStock

Jóga je označení pro fyzickou, mentální a spirituální disciplínu, která má kořeny ve staré Indii. Postupně se rozšířila napříč planetě a je stále oblíbenější i v uspěchaném západním světě. Snad proto, že člověku pomůže zpomalit, zastavit se a nalézt svůj vnitřní svět.

Tradiční jóga hledá uspokojivé odpovědi na (někdy trochu dotěrné) otázky typu "Kdo jsem, odkud pocházím a kam směřuji?". Hluboko uvnitř jsme všichni tak trochu filozofové, protože pravděpodobně každý potřebuje dát svému životu konkrétní smysl a hlubší rozměr.

  "Mír pramení z vnitřku. Nehledejte ho mimo sebe." Buddha Buddha, citát, cena Sophia, žena.cz

Druhů jógy je více, ale zastavme se na chvíli u oblíbené těhotenské jógy. Té se totiž naplno a dnes už i profesně věnuje paní Tamara.

Příběh paní Tamary

"S jógou jsem občas jen koketovala, ale nikdy jsem jí nepropadla tak, jak si toto cvičení zaslouží. Zlomem v životě bylo první těhotenství a bohužel následný potrat. Život se mi najednou obrátil vzhůru nohama a já cítila, že něco v něm musím změnit. Nevěděla jsem ale co a jen cítila tu potřebu.

Snad díky intuici jsem obnovila pravidelné cvičení (tenkrát ve fitku), kde jsem potkala Katku, lektorku jógy. Po pár týdnech se z nás staly kamarádky a já občas zašla právě na Katčiny lekce. Cvičení mne začalo bavit mnohem víc než cokoli jiného a já se postupně stala Katčinou pravidelnou klientkou. 

Pár měsíců nato jsem znovu otěhotněla, ale mé tělo se - především díky józe - stalo odolnější a pružnější, podobně jako psychika. Se cvičením jsem nepřestala, jen jsem následně přešla do kurzu gravidjógy. Vedla jej také Katka, což bylo velkou výhodou.

Cvičila jsem téměř až do porodu a cítila se skvěle. Asi dva týdny nato mi Katka oznámila, že odjíždí na delší dobu do zahraničí, a sama navrhla, zda si nechci - až budu zcela fit - udělat kurz a začít sama jako lektorka cvičit. Nápad mne nadchl a já o tom postupně začala zcela vážně uvažovat.

Udělala jsem si potřebný kurz a postupně začala předcvičovat. Nejprve ve fitku, ale protože mi tam pár věcí nevyhovovalo, poohlížela jsem se po vlastních cvičebních prostorách.

To se také povedlo a já si začala plnit svůj sen."

Dnes má Tamara vlastní jógové studio, ve kterém kromě hatha a powerjógy nabízí i jógu pro těhotné a jógové cvičení pro maminky s dětmi. V jejích šlépějích jde, zdá se, i tříletá dcerka Anička, která s maminkou pravidelně jógu pro nejmenší cvičí.

I Tamara je kandidátkou na Cenu Sophia, do které ji přihlásily její spokojené klientky. 

Znáte někoho takového ve vašem okolí? Pak neváhejte a dejte nám vědět!

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama